Dieta Rina (4)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Salutare fetele!
welcome to fruit day!

luiza, nu ne parasi! nu esti suficient de motivata, pt ca probabil arati bine , dar poti sa incerci macar dieta de sustinere si sa mai stai la cate un chat cu noi din cand in cand


skei, anne bine ati venit!

skei, ce raspund eu acum e doar cum cred eu, din ce am mai citit pe sarite. Eventual studiaza si tu cartea si cu siguranta iti vei raspunde si mai bine la intrebari

Citat:

Daca se pot manca muraturi si in ce zile ?

Cred ca se pot manca muraturi in special in zilele de proteine si amidon. Nu cred ca e o problema nici in celelalte zile, numai ca nu se prea potrivesc cu meniurile sugerate

Citat:

Orezul e ok la ziua de amidonuri? Scrie in carte sau ati adaptat voi?

Asta e ok, recomandat de carte

Citat:

Daca de ex la pranz servesc carne de porc e pb daca la cina e de pui?


Ei recomanda carnea slaba, cel putin in perioada de slabit. Daca ai putea sa mananci si la pranz carne de pui ar fi cel mai bine. Si tot asa, recomanda sa mananci la cina acelasi lucru pe care l-ai mancat la pranz, dar cantitatea sa se injumatateasca

Citat:

Cum e cu supa? De carne? De legume?


Supa poate avea de ambele, doar sa ai grija sa mananci numai ce e voie din ea ( de ex in ziua de proteine carnea, in ziua de carbo - taiteii ) cel putin eu asa as face


Sper ca nu te-am zapacit si mai tare

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

raman la chatuit si sa va incurajez, dar nu pot decat sa ma bucur pentru voi.
o sa incerc partea de intretinere... daca nici pe aia nu pot sa o tin, merit sa fiu puffy

multumesc pentru incurajari
luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui jasmi

Salutare fetele!
welcome to fruit day!

luiza, nu ne parasi! nu esti suficient de motivata, pt ca probabil arati bine , dar poti sa incerci macar dieta de sustinere si sa mai stai la cate un chat cu noi din cand in cand


skei, anne bine ati venit!

skei, ce raspund eu acum e doar cum cred eu, din ce am mai citit pe sarite. Eventual studiaza si tu cartea si cu siguranta iti vei raspunde si mai bine la intrebari

Citat:

Daca se pot manca muraturi si in ce zile ?

Cred ca se pot manca muraturi in special in zilele de proteine si amidon. Nu cred ca e o problema nici in celelalte zile, numai ca nu se prea potrivesc cu meniurile sugerate

Citat:

Orezul e ok la ziua de amidonuri? Scrie in carte sau ati adaptat voi?

Asta e ok, recomandat de carte

Citat:

Daca de ex la pranz servesc carne de porc e pb daca la cina e de pui?


Ei recomanda carnea slaba, cel putin in perioada de slabit. Daca ai putea sa mananci si la pranz carne de pui ar fi cel mai bine. Si tot asa, recomanda sa mananci la cina acelasi lucru pe care l-ai mancat la pranz, dar cantitatea sa se injumatateasca

Citat:

Cum e cu supa? De carne? De legume?


Supa poate avea de ambele, doar sa ai grija sa mananci numai ce e voie din ea ( de ex in ziua de proteine carnea, in ziua de carbo - taiteii ) cel putin eu asa as face


Sper ca nu te-am zapacit si mai tare

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)



La supa cred ca e ok cu carne si legume la ziua de proteine(dar atentie fara cartofi, mazare, fasole, taietei, orez) si doar cu amidonoase la ziua 2(de exemplu supa sau ciorbita de cartofi, ciorbita de fasole etc). La ziua de carbohidrati merge supa de legume cu taietei.
Muraturile sunt permise. Orezul de asemenea, e chiar indicat la ziua 2-amidonoase.

Luiza, nu ne parasi. Chiar daca ai calcat stramb de cateva ori, nu e o tragedie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns skei spune:

Iti multumesc Jasmi pentru raspunsuri> intre timp am primit si cartea in format electronic si o sa ma mai inspir din ea.'Sunt doar la cea de-a doua zi dar deocamdata merge bine.
Luiza si eu zic sa nu renunti desi stiu ca este foarte frustant sa fi inceput de atatea ori si s anu poti duced la capat treaba. De ast aar trebui sa te ambitionezi.
O zi buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Citat:
citat din mesajul lui terry

fetelor, am gasit aceeasi reteta dar cu alt nume si alte detalii: http://forums.irinareisler.ro/showthread.php?tid=334&page=1

azi, fructe

sunt pe fuga si imi cer scuze skei ca nu pot raspunde la intrebarile tale acum, dar se trezesc fetele mai experte decat mine.

anne ai primit cartea?

pup...o zi placuta






"Interesant" subiectul de pe forumul respectiv. Ma intreb de unde "Dieta Kremlinului" si de ce doamna doctor in cauza nu spune si sursa dietei. Fara comentarii...

Astazi la ziua de fructe am mancat 1 banana si 4 kiwi. Imi place foarte mult ziua de fructe.

Fetelor la mine ninge asa frumos. Mi s-a facut un dor de mers la munte.. ziua pe partie, seara la piscina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

helloda. si mie mi se pare mai personala abordarea dietei. lista aceea stiu ca se regaseste si la monti.eu azi la pranz am mancat niste legume congelate fierte (naspa rau la gust!). n-am gasit niciun compot prin zona fara zahar si atunci am renuntat sa mai iau. sa vad diseara ce incropesc.dupa ce am baut ieri vreo 4 l de apa, azi daca am ajuns la 1 l. mai am timp sa recuperez.Luiza, nu renunta. O iei de la capat ori de cate ori trebuie sau continua. cateva efecte tot se vor vedea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

deci sa nu ma intebati de weekend ca am pacatuit,pai daca am bucatarit....dar de azi,iar o iau de la capat,acums a nnu cerdeti ca am pacatuit de numa',nu...doar asa un pic.
raportez si eu 1 marime de blgi,bai...in sfarsit vad ceva pe haine...sunt tare fericita...m-a intrebat sotu cand mi-am luat blugi astia flutarand
ma si cantaresc sa dau raportul azi

Ana in concurs!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luiza_tania spune:

cum va trimit la toate cartea a doua paginata frumos? :D
am facut-o pdf. am muncit vreo doua ore la ea ca sa-mi spal pacatele :P
scuze daca sunt greseli de ortografie, nu le=am corectat. am paginat-o la viteza, ca era naspa rau. sper sa fie mai usor de citit acuma (si de respectat pentru mine)

multumesc de incurajari. de fapr, rezultatul se vede, dar sunt suparata pe mine ca nu sunt consecventa si tot calc pe bec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Luiza, esti o comoara . Poti posta cartea pe email , sa o vada toata lumea.

Maine ce aveti in meniu?
Eu deja m-am gandit in perspectiva. Ma gandeam ca poimaine la ziua de amidonoase ar merge niste sarmalute de post, cu ciupercute si legume.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stetoscop spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrianafedorca

m-am tot uitat prin carte si nu vad nimic tentant pt maine deci raman la paste cu ceva sos

_
Adriana mamica de Cezarica Georgian (23 aprilie 2005)
si Anastasia Ioana (7 iulie 2009)



"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte." Michael Levine
"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler




buna siluetelor. v am cautat o gramada, asa incat am redeschis un nou subiect crezand ca v am pierdut. o utilizatoare m a indrumat aici, multumesc Oana.
vreau si eu cartea rinei presupunand ca toate o aveti. multa bafta la slabit si ma alatur si eu cu toata greutatea mea de 79 in moment. ioanaiarincau@yahoo.com

o zi usoara

Mergi la inceput