BRAVO SAGETUTZA,UNBOTICUTZ,AMIR! Pufi 2010 (101)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

lorex..........cum nu?
pana atunci in cel mai bun caz, mai sunt vreo 6-7 saptamani.............asa ca...............daca ne ajuta doamne doamne noi vom fi mari pe atunci si poate poate o sa avem bebei cuminti si o sa iti facem galerie, nu numai noi si si copilasii nostri!!!!!!!!!!
asa ca nu dispera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Poze
Bea 39+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa nasc usor!!!!!!!!!!

AMR.....numai Dumnezeu stie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariucasara spune:

lorex nici bebe al meu nu era intors la 32 de saptamani. La 36 si 4 zile era intors si destul de jos.

Mamica Sarei Maria (22.11.2006) si 37+ Sebastian Petru

AMR 3 saptamani oficial...Neoficial vreo 9 zile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lillyka spune:

in primul rand va multumesc mult ca nu m-ati uitat si ca inca va mai ganditi la mine.

ce pot sa va spun este ca dupa nastere (cezariana) luni, mi-a venit sambata laptele (cam 70-80 ml pe zi) dar si febra...am tinut-o pana marti cand am ajuns la urgenta ca aveam 38 cu 4 de o jumate de zi si nu imi scadea si luam augmentin de cand am iesit din spital, mi-a dat alte antibiotice cu care mi-au zis ca daca fac pipi in wc il dezinfectez si inca unele injectii in fund...ca se banuia o infectie urinara si nu am avut voie sa fac dus pana la craciun...si termin eu antibioticele, dar intre timp..imi supureaza operatia (ce bucurie), dupa ce le termin si antibioticele si supurarea (care cica e normala la fetele mai grasute) iar fac febra, iar la spital...tot nedusata, deja se facuse 30 decembrie...imi doream sa fac un dus...atata...cu febra sau fara...ma spalam pe bucati...o adevarata placere.
la spital imi iesisera analizele, klebsiela in urina si in col...rezistenta la toate antibioticele luate pana atunci inclusiv alea din fund, operatia de fapt nu a supurat, ci pe langa ea, din cauza transpiratiei de la bandaj si faptul ca burta mea statea peste operatie ca e mai mare si atarna :), si mi se recomanda sa ma interneze pe 31 ianuarie ca sa fac alte antibiotice in fund la 8 ore...imi venea sa bat tot spitalul de la portar pana la ministrul sanatatii, toti imi ziceau, clinic esti bine nu stim de ce faci febra...vb cu dr de familie care sta cu mine pe scara, si ca sa nu ma internez imi face el injectii in fund la 8 ore, si ma pune sa imi cumpar si xilina (un fel de anestezic) ca sunt dureroase si acuma ma doare fundul de la ele...bun...si uite asa de revelion eu beau pepsi si fumez o tigara...beau sampanie de bebe...si mai trag o injectie in fund...bun...
intre timp antibioticele ultimele erau atat de puternice ca laptele meu din rauri a devenit un paraias...5 ml pe zi..iar antibioticul era a sa puternic ca mi-au zis ca nu mai e nevoie sa spal vasele dupa ce mananc ca sunt sterile, faceau toti misto de mine...bebe nu a vazut lapte de anul trecut...ca nu e voie sa ii dai antibiotic...
apropos ca o paranteza...sub nici o forma orice va zice ginecologuil sa nu ii dati lui bebe lapte daca luati antibitoci nici macar stamicina nu e voie daca luati sa ii dati laptic...
acuma de cateva zile am terminat, nu am mai facut febra, in schimb ala mic a inceput sa faca colici, m-am chinuit o saptamana cu sab simplex, si pe urma am gasit o minune de 3 zile INFACOL, nu ezitati....imi vine sa beau si eu din el asa miraculos este. il gasiti in sensiblu...nu vreau sa va mai zic de bani (5 mil m-au costat antibioticele ultimele, doar ele)...in fine

Luca in schimb...sfideaza tot...are deja 4 kg si nu a implinit o saptamana...e un bucalat, creste..mananca tot , inclusiv babetica, suge degetele lui tati la baie cand il tine pe spate, bea din apa din cadita daca nu suntem pe faza, era sa raman fara pipeta de la infacol...
el cam asa arata acuma
http://picasaweb.google.com/andreeakatona2000/BebeLuca#


si ma scuzati, incerc sa revin dar plange de foame, va pup si sunt cu gandul la voi, cu timpul stau mai prsot

37+ Luca Alexandru

poze

lucruri bebe

AMR maxim 1 saptamana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ashera spune:

Lorex, la mine Chris s-a intors la 37-38 saptamani.Si a fost si mare, l-am nascut cu 3850 gr, ma mir ca a mai avut loc. Cq eu sunt micuta de statura. Din pacate, el s-a intors in pozitie pelvina, si asta a fost si motivul ptr care am facut cezariana.
Deci, de intors mai e timp sa se intoarca



Mami de
Chris (08.08.07) )

si 37+ Patrick

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

lylika, uff, prin cate ai trecut vai de tau, la propriu. dar vad ca Luca e mare si papacios, n-are treaba

mariucasara, pai cand era de 3,6 colul? ca poate iti zice ca la mine, moale si sters, dupa astea 3 zile de contractii

bea, mie imi plac surpizele de craciun si ziua mea. la altele,

Cris, 37+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR cam 8 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

plec la citit, repetat spelling list, baitza, coafat, pupat Ana, ca pana s-o hotari Ema ce si cum Ana incepe o noua saptamana de scoala.

pupici si tineti telefoanele aproape saptamana asta


Cris, 37+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR cam 8 zile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Multumesc de raspunsuri Bea, Ashera, Mariucasara
Se pare ca bobitza mea va fi mezina pufuletilor

Lilik, imi pare rau ca ai problemutze, o sa treaca, pe fatza ta si a lui tati se citeste fericirea!
Mi-a placut la nebunie salopeta verde.Vreau si iooo..
Si..baietzashul tau are privire de smecherash (asta prinde la fate)

Haircut, ti-am admirat pozele, sunt faine. Cine ti le-a facut se vede ca stie si ca e pasionat de fotografie.Mi-am programat si eu o sedinta foto inca din luna a cincea.Am asteptat sa-mi mai creasca burtica, cred ca e timpul s-o fructific, ca ma gandesc ca mai incolo o sa fie prea mare si o sa par ushor disproportionata!

_
Lorex - www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">Pufuletus Dependentus de 32+ ....11 kile cu Bombonica noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Mai am o problema...stiti, la noi e obiceiul ca nashii de cununie sa-ti boteze primul copil.Dar daca vreau sa-mi boteze altcineva, cum le spun? Ma gandesc la asta de cateva zile si chiar nu stiu cum sa incep discutia..

si dupa aia...cum te duci la cei ce vor sa-ti boteze sa-i ceri de cumatri? Cu sampanie sau cu vin? sau mai e si altceva ..

_
Lorex - www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">Pufuletus Dependentus de 32+ ....11 kile cu Bombonica noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

cristies..ma incanta postarile tale si ma bucur enorm ca ne scrii si mai ales ca sunteti bine...astept cu nerabdare povestea nasterii

lorex si eu ma gandeam ca pana nasc eu....nu mai e nimeni pe aici sa ne faca galerie

Andreea 33+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

lillyka - ma bucur ca acum esti bine. Bebe e un scump! Ai grija de tine si te asteptam cand mai ai cate putin timp sa ne spui ca esti bine si e numai soare pe strada ta .

lorex - priveste partea buna a lucrurilor, o sa treci prin experienta nasterii cu noi odata si vei fi foarte pregatita pentru momentul x. Cu nasii alta solutie decat varianta directa nu exista. Binenteles mai diplomat, vezi tu pe moment... Poti sa vb din timp cu cei noi sa stii sigur ca sunt dispusi. Nu cred ca trebuie sa te duci cu ceva la ei, nu e ca la nunta. Adica eu nu le-as duce nimic. Noi avem doua perechi de fini si de fiecare data i-am intrebat eu pe ei daca vor sa le botez tot eu si copii. Adica, m-am gandit ca daca au pe altcineva in gand sa nu fie f dificil pentru ei sa-mi spuna ...



Xela, mamica de Andreea (11.08.2007) si 36+ Cristian

Mergi la inceput