Bobocei de sept-oct 2008 (241)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Multumesc Nocom...ptr sfaturi..stiu ca nu sunt bune..dar sper ca intelegeti ca nu le dau zilnic...cat despre cereale dimineata..nu le dau..caci nu mai mananca bine la pranz...Numai seara..si nu le dau neinsotite de un fruct...

Adica rad repede un mar..si-l pun pe foc cu o jumat. de lingurita de zahar..un mar ptr 200ml de lapte...si i-l dau asa..amestecat cu cerealele..

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

am reusit dupa lupte seculare sa vad toate pozele puse in ultimele zile am vazut bobocei minunati, superbi...Elsa, Thea, Luca, Dragoselu', hunii pretiosi cu totii sunt frumosi foc. Pio, ieri a fost o zi reusita am dat 'ignore' la scroafa si chiar m-am simtit bine. Azi am achizitionat cadoul...toata lumea multumita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Alessia, eu iau osciloccinum la cel mai mic simptom apoi daca simptomele se agraveaza si/sau apare febra trec la paracetamol.
Apoi daca situatia nu se amelioreaza consult un doctor si urmez tratamentul prescris de el...cum inca alaptez la ultima raceala de acum o luna mi-a dat tot paracetamol.

Ma surprinde recomandarea ta de a lua Tamiflu asa la primul simptom. Care este explicatia? Eu stiu ca este un medicament extrem de puternic, mai puternic chiar si dect antibioticul.
Apoi, din ce am auzit sunt 4 tipuri de gripa care circula acum, iar pana nu faci analiza de sange niciun doctor nu o sa zica sigur ca ai AH1N1.


Asa este..ai dreptate..este destul de puternic..vorbeam de faptul ca majoritatea cazurilor de la spit de infectioase de la noi au fost de gripa noua..si...cum nasii si matusa mea lucreaza acolo..sunt medici..ei mi-au spus..na..recomandarea mea..esti simpatica..eu doar am spus ..ce mia-u spus ei..in niciun caz..sa nu treaca 2 zile..fara sa iei vreunul din alcele medicamente..despre adult vb...


Acum..cine mai stie...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Babytza da-mi si mie pe PM nr tau de tel, maine am drum in ikea si poate ne vedem

Musette sunteti 2 frumosi!

Lumi ce tare e trenuletul! Mai pui odata linkul de unde l-ai luat, te rog?



Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Oricum...sunt mult mai multe czuri de gripa decat cele prezentate..ptr ca stiu de la ei..nici macar nu le-au mai raportat pe toate...ei..insa este destul de usoara fata de gripa obisnuita..doar ca se transmite mai rapid...cam 80% o fac..si o duc pe picioare..din cate stiu eu...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Sau cel putin asa a anuntat la TV. Dr Streinu...

Ei..Serena mea e treaza..daca mie-mi arsa de Mac..la ora asta..am luat-o cu noi..ca nici n-avea cu cine sa ramana...poate cu vecina...si a adormit in masina..cand s-o pun in pat..hop..s-a si trezit.....acum..mai stau un pic pana mai oboseste...

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Alessia - exact - majoritatea o duc pe picioare! Se moare din cauza gripei porcine la fel de mult ca din cauza oricerei alte gripe. Daca ai un sistem imunitar slabit(din alte cauze) e posibil ca o gripa sa agraveze starea si sa se ajunga din pacate si la deces. Gripa porcina poate se transmite mai rapid decat orice alta gripa, insa mai periculoasa eu una nu cred ca este!
Iar vaccinarea in cazul unui copil/adult sanatos cu un vaccin insuficient testat din punctul meu de vedere nu se justifica. Insa fiecare dintre noi stie mai bine ce i se potriveste

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Seara buna si de la noi

Alessia asa cum a zis si Nocom sunt multe feluri de mancaruri care pot bebelusii sa le pape, Crina mananca: cereale cu lapte, ou fiert/omleta, cascaval feliute, branza, fructe, iaurturi naturale/cu fructe, tocanite, ciorbe, supe...s.a.m.d, poate totusi iti schimbi parerea si sper sa nu te superi

Nocom si eu care speram sa va prind maine pe la Babytza

Facut si noi baita, plantat FV...acu un ochi pe net mai arunc si apoi direct in pat...hope


de Crina Alexandra www.onetruemedia.com/shared?p=6c29da1dcaea711431a9cb&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Din boboc in CRIN
Atat de mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia2005 spune:

Fetele..voi ati mancat vreodata Nototenia..cum il fac.... la cuptor..asa ca pe macrou?

Mami de doua printese: ALESSIA(10.08.2005) si SERENA(28.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Musette, in sfarsit v-am vazut si eu :) dar 10 poze mai? cat sa ne starnesti intersul si sa ne lasi cu ochii in soare :D? glumesc :)

esti o mamica foarte frumoasa, iar Luca este extrem de dulce.


Luminita, pe shuterfly cand incerc sa ma loghez cu userul comun ( caruia am vazut ca i-ai dat acces) nu imi recunoaste parola - daca e alta parola, poti sa mi-o scri pe PM?
in schimb am vazut pe webshots hunii in trenulet - foarte tare jucaria si pe deasupra se pare ca se simt de minune acolo :)

apropo, daca webshots merge asa greu, de ce nu incerci picasa de la google? - mie imi place f mult mai ales ca pot face albumele private si trimite invitatii de vizualizare la cine vreau eu :)

Mergi la inceput