Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (365)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

LUy...poate trebuie sa ia cont de gmail?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Inca un argument sa va straduiti cu alaptatul si nu dati iama in lapte praf la primul plans al copilasului:)

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1358

Nu uitati ca un bebe suge si de 3 ori pe ora.
E NORMAL
:)



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Erina, sanatate Dariei, sper sa scapati repede de aerosoli.

Greyeras, sanatate multa.


Roxana, sa dea DD sa se rezolve cat mai repede problemele voastre, asa cum iti doresti tu.. Ce face Alex si Andrei?

Papanash, sper ca esti bine, iar acum petreceti.

Eu am fost azi sa ma tund... dupa ce s-a trezit Cristi l-am dus si pe el, este asa haios acum "botogas", dupa care l-am dus la bile( i-am promis, daca sta cuminte si nu plange la tuns), a meritat....dar, a lovit un baietel si a tras de par o fetita, pt ca fugeau de el si el voia sa se joace cu ei, asa ca nu a stat decat 30min in bile, a plecat suparat si tipand.....



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Luy si eu ma bucur de cum evolueaza lucrurile.[big smile] Cel mai mult imi doresc ca 2010 sa imi aduca sanatate mie si familiei mele. De obicei majoritatea lucrurilor bune ni s-au intamplat in anii cu sot asa ca astept de la 2010 numai impliniri. Tolba e deschisa!!
Gabriela si eu stau cu frica in san. Pentru organismul meu un asemenea virus ar fi o piatra de hotar. Am deschis zilele trecute discutia cu al meu si desi mi-e frica de vaccinare, de faptul ca circula atatea zvonuri , inclin tot mai mult spre inumizare. Cel mai tare mi-e teama pentru copii. Alexandrei i-am facut vaccinul pentru gripa sezoniera dar asta nu-i confera protectie impotriva gripei noi. Pentru cei mici inca nu exista la noi vaccin. Mi-e frica, dar cred ca este numai o chestiune de timp pana cand si cei mici vor avea probleme din cauza acestui virus nenorocit.
Greyeras, multa sananate si refacere rapida. Sper sa gasiti solutia cea mai la indemana pentru Adelina. Intr-adevar cum ii spuneam si lui Luy am trecut in noul an cu o doza mare de optimism si calm. Fiecare an trecut m-a intarit,asa ca acum ma iau in piept cu toate necazurile. Sanatoasa sa fiu! [pupic]
Sabina, eu sunt constienta ca ai mei prunci au fost mai vulnerabili in fata racelilor tocmai datorita faptului ca nu i-am alaptat. Mi-am dorit cu disperare acest lucru, aveam lapte de hranit inca 10 copii, dar soarta mi-a fost potrivnica. Pe Alex am alaptat-o doar 3 zile, pe Andrei nicidata. S-a ajuns la concluzia dupa spusele doc meu ca anticorpii mei respingeau fatul. De asta am avut toate problemele in sarcina plus trombocitopenia aparuta in ambele sarcini fix de la 7 luni. Oricum am reusit sa trec peste asta ,ai mei au crescut cu formula dar am avut tot timpul grija(si inca am) sa le dau multe sucuri naturale, legume si fructe. Insa sunt o activista inraita PRO alaptat. Daca nealaptarea copilului tine de motive medicale asta este, dar in rest celelalte doamne care refuza sa-si alapteze pruncul in viziunea mea sunt teribil de egoiste, refuzandu-i bebelusului lor cel mai de pret dar dupoa viata. Sa nu dati cu rosii asta este parerea mea!



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Valentina, ma bucura tonul tau obtimist, sper din tot sufletul sa ai un an asa cum iti doresti...poate reusim sa ne vedem mai des anul asta.

Luy, am vazut pozele, fetite superbe si mamici pe masura....despre distractie va invidiez, sincer, eu am tras acasa cu maseaua si voi la sanius........glumeam, ma bucur ca ati petrecut impreuna cateva zile superbe.

D-na Carpatina nu dai nici un semn....noroc cu pozele de la intalnire ca altfel nu o recunostem trandafirasul



Cecilia si Cristian Matei
(07.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Valentina, si eu sunt stresata cu virusii.
mai ales ca sunt pe cortizon. Ar fi si pentru mine o lovitura foarte nasoala orice virus....
ma indoiesc si ca un vaccin e indicat in ceea ce ma priveste.

Alte noutati ar fi ca am fost la Badiu, el zice ca nu o sa am cine stie ce efecte de la cortizon dpdv ginecologic.
M-a gasit f bine,am facut si control mamar, urmeaza sa aflu si Papanicolau cum iese mai incolo.

Despre vaccinul contra virusului care poate produce cancerul de col, el zice sa il fac Sofiei intre 9 si 13 ani si ca trebuie facut.

A, si apropos de alaptat si boli ale sanului, mi-a zis ca am facut tot ce putea mai bine, tot ce tinea de mine sa le previn: am facut copii pana la 30 de ani si am alaptat mult.

Apropos de faptul ca nu mai am voie copii....ca e posbil sa nu patesc nimic la vreun ipotetic al treilea...insa in cazul meu si-n situatia mea, trebuie sa ma gandesc in primul rand la astia doi care sunt deja facuti..... e prea riscant sa mai fac vreunul.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Buna seara. Am intrat mai devreme si am vazut ca a facut Yaia capitol nou.

Gabriela si eu sunt stresata cu gripa noua. Pediatrul mi-a spus aseara ca la copii nu s-au inregistrat cazuri foarte grave dar ca eu trebuie sa am grija maxima. In sarcina suntem foarte vulnerabile.
Pupicei si numai bine!

Greyerash, poate trebuie sa stergi cookies sau sa reinstalezi sitstemul. Daca reusesc sa fac DVD cu pozele Dariei si eu ma gindesc la reinstalare. Sa stii sa forumul merge foarte greu majoritatea timpului. Eu prefer sa intru doar cind merge binisor, e vorba de timpul meu.
sa iesi din pasa proasta!

Luiza am vazut pozele voastre! Ce de cadouri a primit Maria si ce fericita le-a primit! Mi-au placut mult si pozele de la intilnire, se vede ca v-ati simtit minunat! Sa stii sa nu s-ar zice ca Maria nu iubeste prea tare zapada! Era un veritabil iepuras de zapada!!! Pupam familia frumoasa!

Valentina ma bucur sa te simt relaxata si multumita!

Va doresc o seara noapte linistita.



-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
29+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Cecilia multumim! Sa va fie de bine tunsorile!!!

Multumiri tuturor mamicilor care au transmis sanatate Dariei!
Nu a tusit deloc in timpul somnului de prinz dar de cind s-a trezit mai are episoade rare. Mucii tot ca la balmuc. In rest ne-au rasfatat bichi si mamaia cu vizite si bunatati. Dumnezeu sa le tina sanatoase!

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
29+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Merge bine forumul asa ca o ultima intrebare:


Ceva vesti de la antipozi? Adimercedes cum sunt Lisa si bebe Adam? Cum ati petrect sarbatorile insorite???

-------------------------------

Erina si Daria (18.09.2007)
29+ cu David

L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Buna dimineata!!!
pentru fetele care nu au somn!
Eu sunt la munca de vreo ora deja, asa ca portia mea s-a dus demult!

Luy, ai o fetita atat de frumoasa!!!Ultima poza(98) e de vis!!!!Sa va fie de bine intalnirea!

Valentina, e o placere sa te citesc plina de optimism!




Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput