Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (133)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Timeea pe schiuri, I'm in love...
Super!

Gaia, mumă pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna seara dragele mele,

multumim pentru urari, sa speram ca va fi bine pana la final si intr-o luna o voi avea pe bebelina mea in brate.

sanatate multa DRAGOSELUL, super idea cu seringa de nurofen, sper sa tina in cintinuare si sa va faceti bine.

sanatate multa si voua ELYANNE, sa scapati usor si sa nu mai faceti febra.

MADY ma bucur ca esti mai bine si ca te-ai reintors la serviciu.

ELA vroiam sa vad si eu pozele cu THEA dar cred ca nu am cont sau este vreo problema?

KMI este absolut fantastica TIMEEA, nu cred ca am mai vazut un copil de varsta ei sa schieze si sa vrea sa faca lucrul asta singurica, ce sa zic bravo voua si sa ajunga la performante mai tarziu.

ABSOLUTA bravo si voua pentru gimnastica ritmica, nu stii niciodata ce se poate descoperii, bafta pe viitor.



cata mami de STEFAN(9.03.2007) si 34+IOANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna ziua, oameni buni! Mai e careva p-aci?
Hai sa scriu eu...poate delectez pe cineva

Diana, mi-am printat ieri de pe situl din link, am facut copii si pt 2 colegi...informatia tre' dom'le sa circule .


Aseara am fost la cumparaturi, eram pe la raionul de ulei /otet, vede Teodora o sticluta de helas(suc de lamaie), si-mi spune:
-mamiii, ia uite samponie !
-sampon sau sampanie?
-nuuuu, samponie...
-de unde sti tu de sampanie?(avand in vedere ca nu-i cumparasem sau nu bause niciodata)
- de la cresa

Teodora a inceput sa-l pronunte pe r, dar nu in toate cuvintele, asa ca preferatele ei sunt Andrrrei si motanul Grrrasu'. Asa haioasa e , cum pronunta! Ne mai striga cateodata pe nume:Caaameeen, Andrrrrei(i-am spus ca nu-i vom mai raspunde daca ne mai striga asa, noi suntem mami si tati), sau sor-meooo(ma striga sora-mea).Vineri, ma astepta sa merg s-o iau de la tata, sa venim acasa. Si tata ii spunea:o sa vina maica-ta sa te ia. La care Teodora" e maica-ta mea, nu a ta "
Se duce la oglinda dupa ce o echipam, si zice: sunt frumoasa!Mami, uita-te si tu in oghinda...Mami, iti dai cu ruj?Cu parfum?


Aseara o intrebam: iti plac rujurile? daaaa! si parfumurile???daaaa! si fardurile???daaaaaaa ! Pai chiar toate iti plac?? Nu, nu-mi plac parfumurile Pai cu cine sa semene...
Din catalogul de cosmetice, stie exact care-s parfumuri de dama sau barbati, fara s-o fi invatat eu...Stie ca daca are bulina tre' sa dea cu manuta, apoi ne da sa mirosim...duce ce freaca toate buline cu aceeasi zona a palmutei...nu se mai intelege nimic din mirosurile alea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

Carmen , intradevar sunt o minunatie copiii astia , asa ma uit si eu la a mea si imi vine s-o mananc cateodata.

Multam de aprecieri, totusi Timeea nu a schiat singura , as fi vrut eu , dar eram in spatele ei gata s-o prind in caz de ceva , am lasat-o odata dar a simtit , s-a panicat, s-a intors dupa mine si normal ca s-a dezechilibrat si jos, nu a plans; ea de mica nu a fost o plangacioasa.
In ce priveste parul ei, toata lumea il remarca si pe strada am auzit in spatele nostru spunand :Doamne ce par are. uneori nu ma lasa sa-i fac codite, zice : lasa-l asa lung

Am fost la prima gradinita de care va ziceam ca vreau s-o dau la 1 feb. sunt 9 copii inscrisi la grupa mica din care doi nu mai vin, mi-a zis ca pot s-o aduc si de a doua zi; acum sa cumparam cele necesare , lista de rechizite , ca are o gramada , sa-i scot adeverinta si poate de luni mergem, simt ca mai mult de mine tzine sa ma mobilizez;
cand am iesit de la gradi a zis hai mami sa mergem acasa , deci a fost frumos da tot mai bine acasa...
as duce-o mai repede pt ca la 1 feb au vacanta o sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Helau!


La Multi Ani pe anul asta!
La Multi Ani Ioni si Ioane!
La Multi Ani Ela mamica de carliontata mica si dodoluta!
La Multi Ani Alina mamica de carliontata mica si slabanoaga!

Sa va traiasca mamele cretelor si sa le bucurati o mie de ani de acum!

Am ramas tare de tot in urma si acum am citit ce era restant.
Sanatate Dragos, Mady, buni de Kitty, gemenut si Elena si parca mai era si pisica virusata, nu?
Sanatate tuturor sa va faceti bine!

Timeea si atat!

Poze am tot vazut .... Maria si parintii prin Moldova noastra draga si superba, Victor ...mai putin filmele .... pup ochii albastri, ma si am mai vazut ... aaa pe familia de Capcaun! Felicitari pentru ca stiti sa va distrati! De or mai fi si am uitat ma iertati.

Am citit cu surprindere discutiile pe care le purtati voi despre alt sistem de invatamant. Imi dau cu parerea desi stiu sigur ca ar fi mai bine sa tac.
In cazul in care nu stiti sistemul nostru de invatamant asa prost cum il considera multa lume "fabrica" unii dintre cei mai destepti oamneni ai lumii.
Va dau cateva exemple pe care le cunosc f bine: un coleg al meu de facultate a dat interviu la terminarea facultatii la o firma importanta din domeniul petrolier a luat interviul, a trecut f bine peste testele din primul an si este si acum la ei fiindd extrem de bine cotat. Odata cu el au fost recurutati si studenti de alte nationalitati din intreaga lume ... nu au rezistat, au au trecut testele anuale.
Nepoata unor buni prieteni, de la pisika de localitate, a urmat cursurile unui liceu din oras, a fost in grupul care a castigat un proiect pt NASA si a mers si a si vizitat pe acolo la vremea respectiva, la terminarea liceului a trimis un CV la o universitate din Londra a fost primita la interviu si acceptata in defavoarea multor englzi. Acum urmeaza cursurile facultatii respective in limba engleza si araba.
Baiatul unei colege de servici este la liceu la noi in oras, a trimis o lucrare pe habar nu am ce tema la un concurs organizat de Oxford ... a luat locul 1 dintre cei care au fost din tara si a fost intre cei 10 care au primit o bursa de la universitate, 6 dintre cei 10 fiind englezi.

Exemplele pot continua credeti-ma. Am multe.
Problema pe care eu o gasesc invatamantului nostru este ca la un moment dat mita si pilele iau locul valorii. Cu toate acestea valoarea trece cu usurinta dincolo de granitele tarii. Nu cunosc nici un student "pilos" care sa fi luat note mari pentru ca a fost copilul, nepotul nu stiu cui si care dupa ce a terminat sa se fi angajat pe picioarele lui la vreo companie de renume. Cei care au fost muncitori si si-au vazut de treaba au facut fata celor mai exigente teste.

Deci clar nu sunt de acord cu scoli de fite cu sisteme de invatamant imprumutate si habar nu am in ce masura sunt corect aplicate la noi. Daca copii mei vor fi capabili sa urmeze o scoala de renume o vor face pe meritul lor si nu pe banii mei.


Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Capitolul dragoste de frate ... e inca o lupta si la mine in casa. Tudor o apara si o protejeaza pe Bianca in momentul in care suntem afara si se apropie cineva de carutul ei. De oriunde ar fi si orice ar face cand vine cineva la ea apare si el imediat si spune "e a mea!"

Cand suntem acasa uneori sunt mici razboaie alteori nu. Dimineata se urca peste ea in patut desi i-am spus de o mie de ori ca nu are voie. Evident ca nu se duce si se lungeste langa ea .... da drumul la carusel, arunca pilota din pat, topaie .... deci clar ca mai calca si pe o manuta si pe un picior asa daca nu se lungeste tot peste ea . bianca insa rezista ... e si zdravana si cred ca simte asa ... o usoara apasare nicidecum sa o deranjeze ca o calareste fratesu si mai mult decat atat cand el topaie si topaie si se frichine .... ea rade! Ce daca a mai si calcat-o .. ea tot rade!

Daca ii dau lui Tudor ceva sa manance trebuie sa ii dau si Biancai dar niciodata nu vrea ceva ce mananca ea.
Daca ii dau ei un biscuite imi spune ca el nu mananca si sa ii pastrez pt Bianca , daca ii dau lui o banana imi cere 2 si ii da una ei.
E frumos sa il vad asa.

"Texte" a mai avut si el ... sa iau un cutit/foarfeca/fierastrau sa sa o taie pe Bianca si pe noi si sa ne mai face nu stiu ce ... si i-am spus bine dar atunci o sa ramai singur, ce o sa faci singur? S-a gandit putin si a zis nu vreau sa va fac rau nu vreau sa raman singur niciodata. si cam asta a fost.


Se trezira .... fug

Revin .. poate maine.

Sa il ajutam pe Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

buna dimineata ...

Gabi ce frumos vorbesti tu de copii tai...

Azi la munk...

am si o probl...razvi face rar pipi,adik de 2-3 ori pe zi max de 4 ori,si asta cam dinainte de craciun...am intrebat pediatra si mi-a zis sa il las in pace,daca nu il ustura,daca nu zice nimic...acum nu pot sa zic nici ca bea multe lichide pe zi,dar totusi...voi ce parere aveti?


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

'Neatza! O cafea mare si eu.

Madi, probabil ca a invatat sa dea drumul la mai mult odata. Thea inainte facea si odata pe ora, dar putinel, iar acum maxim de 5 ori face. Desi ea bea multe lichide peste zi.


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

"Asta înseamna îmbunatatire de viata, sa ajungi la niste gânduri care sa le poti prezenta si sa le poti învalui în rugaciune."

Votati pentru mine:D!

Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Stefimic, probabil ca trebuie sa ai cont pe facebook sa vezi pozele. Eu le-am lasat sa le vada toata lumea, dar pesemne ca trebuie sa fii membru. Sorry! N-am stiut.


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

"Asta înseamna îmbunatatire de viata, sa ajungi la niste gânduri care sa le poti prezenta si sa le poti învalui în rugaciune."

Votati pentru mine:D!

Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Buna dimineata!

Mady, cred ca din cauza ca bea putine lichide, face pipi rar.
Nu tre' sa te ingrijorezi.

Io-s la munci...far' de chef...E asa vreme buna de stat in pt, la somnnnnn



Mergi la inceput