Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (133)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana Stefana spune:

Neata
fetelo, m-ati intesles gresit...eu sunt pro gradinita de stat, nici nu mi-as permite o gradi particulara...dar nu pot patrunde la gradinita de stat; am fost ieri in recunosterea si mi-au spus ca nu prea am sanse s-o primeasca pe Bibi, daca nu apartine de gradi respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Stefimic, mai e un pic, cat de repede a trecut timpul ! Deci sapt viitoare, punem majoretele la treaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

oana stefana insista. vezi cu cine trebuie sa pui pb si cum trebuie sa pui pb. prima data asa zic toti: nu se poate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

scumpe mamici

in primul rand va doresc tot binele din lume pentru inceput de an 2010 si pentru alti multi ani de aici incolo - voua si micutzilor vostri

sunt o mamica fericita, cu copilashi sanatosi...stelutza de 2007 si licurici de 2009 si am venit printre voi sa va lansez o invitatie...de ce nu!?.. o provocare

iat-o

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147487

va rog sa va rupeti cateva minutele din timpul vostru si sa reflectati putin / stim toate cat de dureros este ca cineva apropiat sa fie intr-un impas de sanatate (vezi solidaritatea pt Davidutzul nostru bolnavior de la licurici), haideti sa sprijinim un demers facut pentru niste copilashi!

va rog si pe voi din suflet sa va ganditi si poate gasiti o modalitate de sprijin


poate stiti la vreo firma ceva unde nu au virat impozitele...se pot directiona pana in 0.3% din cifra de afaceri sau 20%din imp datorat catre cazuri umanitare in loc de virat la stat

sau poate aveti vreun prieten care sa fie de acord sa completeze declaratia 230 pt aces scop (cei 2% din imp pe 2009 care daca nu e directionat concret catre un ONG/Asociatie Umanitara se duce la bugetul statului oricum....)

sau orice alta idee de sprijin e binevenita



s'auzim de bine,

Doamne Ajuta!

Alinuk
mamik de Andu mik si Teo voinik

nasterea - ca un cadou
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">botez bb Andu
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
....................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:


acu am intrat si am vazut ca e ziua Danei!

La multi ani cu sanatate si numai bucurii (si inca un mandat...)


Gaia, mumă pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Krissy

Ma refer doar la niste aspecte, pe care le observ atat la colegii mei romani din multinationala, cat si la prietenii mei romani emigrati.
Sunt majoritatea, daca nu toti, dispusi sa traga calcand peste orice.
Sanatate, familie, nevoi personale.

Ce vroiam sa subliniez este ca acest comportament nu-ti poate aduce "fericirea" decat short term.
Da, esti multilateral pregatit, si o poti lua oricand de la zero. Da, esti de exemplu chimist, dar nu te da nimeni de-oparte de la o discutie despre... stiu si eu, literatura universala, etc.
Trebuie insa sa gasesti in tine leaderul... si factorul eficienta, care iti permite sa ai si o viata pe langa un serviciu.
Altfel faci ore suplimentare si atat.

Aveam impresia ca un sistem de invatamant axat putin si pe individ cizeleaza materialul acesta de posibil lider, de om pe picioarele lui si psihic vorbind, nu numai intelectual. Nu stiu de fapt... cum este in realitate.
Stiu doar ca la noi, daca esti putin altfel, nu te integrezi, si nu esti iertat. Ba mai mult, esti vanat. Dar poate ca e asa peste tot, cine stie.
Vor creste si copiii nostri si voi vedea cu ce ma confrunt, acum doar visam... speram.

Gaia, mumă pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

OanaStefana, am vazut anunt cu bowen.

Te intrebasem eu si mai demult, ce face de fapt? si mult succes in intreprinderea ta!

(pana la urma ai dus pe Bibi la FTK?)

Gaia, mumă pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Ce e FTK asta?

Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Citat:
citat din mesajul lui BiancaM

Ce e FTK asta?

Mami de Amalia si Andrei


http://www.stepbystep.ro/fastrackids.html asta e FTK... un altfel de sistem educational

si terapia bowen, citez din gugal:
"Terapia Bowen este o formul#259; unic#259; de reechilibrare neuro-muscular#259;, de realiniere a structurilor osoase, de eliminare a tensiunillor musculare #351;i încord#259;rilor, de restabilire a circuitului limfatic, de echilibrare a meridianelor energetice, corectare a dezechilibrelor psihice."


va dau si o cafea daca tot am trecut pe-aici, insa atentie... e incarcata energetic....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanici

Citat:
citat din mesajul lui BiancaM

Ce e FTK asta?

Mami de Amalia si Andrei


http://www.stepbystep.ro/fastrackids.html asta e FTK... un altfel de sistem educational

si terapia bowen, citez din gugal:
"Terapia Bowen este o formul#259; unic#259; de reechilibrare neuro-muscular#259;, de realiniere a structurilor osoase, de eliminare a tensiunillor musculare #351;i încord#259;rilor, de restabilire a circuitului limfatic, de echilibrare a meridianelor energetice, corectare a dezechilibrelor psihice."


va dau si o cafea daca tot am trecut pe-aici, insa atentie... e incarcata energetic....



Roxanici, merci, guagal am dat si eu.... dar nu scrie exact CE iti face, o fi masaj, or fi pase, or fi ace?

Eu am facut (moa ce lapsus am!!!) masaj din ala terapeutic in talpi, pentru echilibrare limfatica si alte probleme de mai aveam eu, super bine m-am simtit! asa... REFLExOTERAPIE
Am mai facut electro-acu-punctura in sarcina, dar m-am lasat, nu reuseam sa controlez aparatul si mai degraba faceam pe mine decat sa scap de durerile de spate


FTK iaste un program american de educatie paralel cu sistemul standard de invatamant. Au ajuns si la noi, in romanica... l-am trimis pe Teo, se distreaza destul de bine desi uneori ma indoiesc tare de cat se pricep fetele alea sa tina 8-10 copii mici sub control.
(asta pentru ca din cand in cand au 2 trainee, in loc de 2 instructoare..cand e si una din instructoarele specializate merge brici cu toate ca astia mici nu stau o clipa locului)

Gaia, mumă pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput