Puiuti de Randunici 2008!!(352)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimonix
Acum doua zile avea criza de mamosenie (aproape mereu are, ce sa zic ) Ma si ma ardea rau sa fumez o tigare si nu ma pierdea din priviri o secunda Asa ca la un moment dat, o rup la fuga la bucatarie si incui usa dupa mine cu cheia Moama, ce naspa sunt Si vine si el fuga fireste, si apasa pe clanta si nu se deschide si se pune pe jelit vreo 10 secunde dupa care liniste Mai trec 10 secunde si aud la usa un harjait ciudat si niste sunete suspecte Si iar harj harj si tot asa pana nu ma mai rabda inima si ies .Ce credeti? Baiatul meu venise cu ditamai surubelnita si vroia sa demonteze clanta Totul sub atenta supraveghere a tatalui sau care se uita linistit la tv
Ieri gasise niste suporti de plastic pentru nu stiu ce aparat...deci Gecko, revenim la balerina si vroia sa bage suportii unul in altul si nu reusea...si da-i si lupta, era concentrat nevoie mare si muncea de zor...la un moment dat il vad ca fuge si revine cu cea mai mare telecomanda din casa A indreptat-o spre suporti si sa-l vedeti ce butona Sa intre nene singuri sub puterea telecomenzii

Simona,mamica de Teo (16 ani) siVlad Alexandru (UN AN... spre doi)


Acum un an fericirea a batut a doua oara la usa mea

Mi-am inceput ziua razand!

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

LA MULTI ANI CU SANATATE,CRIS!!

Neata.
"Stela , vad ca esti in verva. Fata draga, daca tu ai mare si trebuie sa pui osu' la treaba sa faci gimnastica, inseamna ca nu ne mai intelegem romaneste "
Mai Mimo,conteaza cum ma simt in pielea mea,nu neaparat cum vad altii,aaa?Da,zau ca-l simt mare,in comparatie cu mijlocelul meu si cu nema.intelegi?adik ma simt disproportionata si parca nu mai sunt eu...Dar stai asa ca va mai ramane mult si bine asa,fiindca fetele nu ma lasa sa-l dau jos,ma trimit la gimnastica medicala pt coloana.
Vecinik,acum trebuie sa fii plina de fluturasi in stomac,ce mumos!!!!
Clemeofff,sper sa rezolvati.
Ramo.Naty.Cata.Misha-somnorica

Ce-i cu Luny?Ce-i cu Cata-Tuchi?
Olga cred ca e bagata toata in sarcinile de Sefa.
Pup restul.

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Repede sa dau si sa nu cumva sa apara Cata sa ma certe.(desi nu-i pag. 13).

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Mimo,mi-am adus aminte ca spuneai ca sunt in mare verva.Pai asa mi-am propus sa incep anul,poate m-o tine pana mai la vara incolo...in ciuda faptului ca randunoiului i-a micosrat salariul de ia mai putin decat lua acum 3 ani...ca cica e criza,nene...dar in casele noastre nu o fi...

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Sculareaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! ca nu e timp de dormit.

mami de TEA (1.04.08)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Neata si de la noi!

Cleme
, imi pare rau de ce vi se intampla, sper sa se rezolve repede si sa fie mai bine decat inainte!

Aici ninge, s-a anuntat cod rosu!!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

LA MULTI ANI PE 2010, RANDUNICI!

Si poftiti la tratatie:





Va multumesc mult pentru urari si pentru ca nu ne-ati uitat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ccris_ccris spune:

Noi suntem ff bine, Andreutza a crescut, ca toti puii de altfel, a devenit o nazdravana, cu personalitate puternica (deh, berbec!), trebuie sa am mare grija. E si foarte afectuoasa de o vreme incoace, tare dulce, acu' ma pocneste, dupa care vine si ma pupa si imi spune "ubec".

In rest, ne intelegem, vorbeste binisor, o mai da si pe limba ei, dar mai putin. Ma intristez la gandul c-a trecut timpul repede si se apropie momentul intoarcerii la serviciu. O sa-mi fie tare dor de ea. Bine mai e pana in aprilie, dar... o sa treaca repede.

Despre bebe 2, mai stau un an sa mai creasca si Andreea si sa mai vad ce fac si pe la serviciu.

Naty, cum te mai simti cu gripa, ti-a trecut?

multi tuturor si sper sa ma lase sa mai intru pe net, in momentul asta imi devasteaza casa... Am fugiiiit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ccris, la multi ani! Sa fii fericita si iubita! (iau niste Pepsi, ca sunt cam obo ...)

Ningeee... 20 cm de zapada deja...


Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariel_7000 spune:

stiti cum arata un om care va ajunge la balamuc curand???? CA MINE!!! . am avut ieri ditai criza de bila, zi ma doare dovleacul si cand respir, fac planuri criminale sa-l ucid pe barbat'miu cand va veni acasa si imi vine sa-mi iau zborul pe geam!!! pai,in primul rand m-a zbierat teo toata noaptea,a ajuns in final in pat cu el si am dormit numai in suturi si capete in gura. dimineata, la 7, m-am trezit cu un ponei in cap, apoi cu sticla de apa, cand a vazut ca nici asa nu sar la datorie s-a asezat cu sconcsul (fundul) pe mutra mea...apoi, am cutezat sa ma duc si eu la baie ca omu' si cand am iesit de acolo, jaleeeeeeeeeeee!!!! casa mea plina de hrisca!!! mica, micuta, peste tot!!! un kil intreg, iar fiu-miu asezat in fund in mijlocul bucatariei, lua cate un pumn de hrisca si o arunca in sus strigand:"ingeeeee" ...mi-a luat juma de ora sa o strang si sa gasec moduri de ucidere a lui m., caci el a desfiintat raftul pe care stateau pungile lui cu hrana sanatoasa (mica, mica si muuuulta!!!) si l-a pus in alt raf (al 2 lea de jos!!!!), cand eu i-am zis CLAR ca to ce poate strica/deface/cotrobai teo se pune sus!!! cat mai SUS!!!
il sun si ii zic si el se distra, cica de ce nu l-am luat e teo cu mine in baie!!!! ca si asa ieri, dadeam la boboci cu capul in buda si cu teo de mana, ca altfel imi insira tampoanele prin casa (normal, a dat iama si in dulapul din baie!!!)
a venit ieri postasul si asta a aparut cu un tampon al meu si-l tot indrepta spre ala si intreba: "ce e???"
eeeeee, minunat ma plictisesc eu acasa!!!
ma duc sa mai asud o tura la aspirator, ca au mai scapat cateva boabe mici mici mici, sa "schimb" cin cin-ul caci i-a turat si aluia in cusca cativa pumni de hrisca si sta ala acum in varful degetelor, ca doar e un delicat!
aaaaa, alaltaieri seara i-a deschis cusca si am stat la 1 noaptea sa alerg animalul prin casa,ca avea chef de joaca si ala si nu voia inchis la loc!!!
Doamne cat de cuminte a fost alex!!! te(r)o e taifun, nu gluma!
pote o sa am timp sa ma ocup si de colete, nu de alta, dar e minunat sa stai acasa sa te "relaxezi",nu?

mami de alexutza (10.04.2003)si Teodor Mihai (10.04.2008)
" SAVE THE EARTH, IT'S THE ONLY PLANET WITH CHOCOLATE!"


Mergi la inceput