Sezatoarea canadiana (167) Bun venit Yann Edward!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Intrebare: are cineva Encarta Junior si ar putea sa-mi faca o copie? Antonia trebuie sa o utiliseze pentru orele de informatica de la scoala si cind m-am uitat pe situl lui Microsoft, au incetat sa o vinda din vara lui 2009.

Donia, vacanta placuta si sa ne aduci si noua niste soare si putina caldura, ca tare avem nevoie

Pucku, nastere usoara si un bebelus sanatos si mincacios

Dragaica, tare ma bucur pentru tine Imi aduc aminte cind stateam de vorba la resto si spuneai cit de mult iti doresti un copil. Sa inteleg ca visul s-a implinit in dublu ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

mQQm da s-a schimbat curriculum in 2006. Cei interesati pot citi aici. Acum dupa ce l-am citit am si puncte sa-mi apar puiul.

http://www.edu.gov.on.ca/eng/curriculum/elementary/kindercurrb.pdf

Dragaica am uitat sa-ti zic felicitari. Te rog scuza-ma.sa ai un bb sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

iata aici oanagabriela si nu te rogi de nimeni. Downloadezi fain frumos
daca dai click pe ea vezi comentarii despre calitate, in dreapta vezi size-ul, etc

http://thepiratebay.org/search/encarta%20/0/7/0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

LA MULTI ANI IOANA /IOAN !!

DanaPodeanu, ati sosit ?...ne tii in suspans..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris1511 spune:

@Ralu_precup: si noi suntem veniti din iulie in Toronto, am 2 baietei, unul de 6 ani (grade 1) si celalalt de 4 ani (JK). Cat a fost vacanta am hoinarit, a fost ok, dar cand au inceput scoala,iar sotul servicul, e cam greu.
Primul trimestru a mai fost cum a fost, dar acum ca a venit iarna si e o "placere" sa tragi de ei dimineata prin zapada si ger.
Amandoi intra la 8.45, dar cel mic iese la 11.30, iar cel mare la 3.15.
Nu iti spun ca m-am saturat de drumul pana la scoala, il fac de 3 ori dus intors.
E o problema cu copiii, cine are parinti si poate sa ii aduca aici mai e salvat. La daycare, parca nu i-as chinui, mai ales ca nu am job si costa destul de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Bonjour,

Hai ca reusesc si eu sa scriu un mesaj, de multe ori vreau sa raspund la cate cineva la vreo intrebare, insa dureaza pana ma mobilizez si imi fac curaj, intrebarea e ba expirata, ba raspunde altcineva ba nu reusesc. Adevarul ca nu prea am timp, eu nu stiu cum voi reusiti. Cred ca trebuie si o motivare, eu nu prea o am, vad ca multe dintre voi va cunoasteti si asta cred ca e o motivare.
Voiam sa va spun, direct de la sursa, legat de intrebarile pentru varsta, inaltime pentru scaunul de masina. Exista o retea de verificare pentru scaunele de masina aici www.caaquebec.com/Automobile/SecuriteRoutiere/SiegesEnfants/Sieges-Auto-Enfants-Recherche.htm?&MSHiC=65001&L=4&W=ENFANCE%20ENFANT%20ENFANTS%20SIEGE%20SIEGES%20&Pre=%3CFONT%20STYLE%3D%22color%3A%20%23000000%3B%20background-color%3A%20%23FFFF00%22%3E&Post=%3C/FONT%3E&lang=fr?AlphabetFilter=A br / " target="_blank">http://www.caaquebec.com/Automobile/SecuriteRoutiere/SiegesEnfants/Sieges-Auto-Enfants-Recherche.htm?&MSHiC=65001&L=4&W=ENFANCE%20ENFANT%20ENFANTS%20SIEGE%20SIEGES%20&Pre=%3CFONT%20STYLE%3D%22color%3A%20%23000000%3B%20background-color%3A%20%23FFFF00%22%3E&Post=%3C/FONT%3E&lang=fr?AlphabetFilter=A br / . Daca scaunul nu corespunde cu normele, sau copilul nu e in scaunul potrivit SAAQ va ia 3 puncte de inaptitudine, plus o amenda de 115 $conform Code de la sécurité routière (L.R.Q., c. C-24.2),Répertoire des infractions art. 401.
www.saaq.gouv.qc.ca/prevention/sieges/index.php br / " target="_blank">http://www.saaq.gouv.qc.ca/prevention/sieges/index.php br / Aici aveti mai multe informatii.
Revin, ca mi-am terminat pauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Carmencita pai noi in teorie ne cunoastem

Merci de raspuns, am gasit asa un centru langa mine la 100 metri. Si nu stiam cat te costa amenda....La noi nu e cazul, noi suntem prea speriosi ca sa riscam, dar e bine de stiut ca sa conving si pe altiiAveam o vecina cu copil de 3 ani, al meu abia se nascuse atunci, care tocmai venise in Canada si isi tinea copilul in brate!!!! I-am explicat de vreo doua ori, dar n-aveam cu cine vorbi...Spunea ca atunci cand vede politia pune copilul sa se ascunda...Si avea si o rabla de masina

Ralu eu doar vreau sa te incurajez!!!!!Ma duc sa vad si la celalat subiect ce ai scris....Ca ieri era moderat si n-am putut intra.


Sa stiti ca eu nu sunt in stare sa merg in ritmul vostru la subiectul de slabit.... Asa ca imi dau demisia, pai ma ingras numai cat stau pe scaun sa va citesc, in loc sa-mi fac plimbarea de la pranz
Am retinut ca trebuie mancate amande asa ca ieri in Walmart am cumparat. Apoi m-am intrebat daca am retinut bine ca trebuie mancate sau ca discutia era ca nu trebui mancate Deci demisionez

Ma alatur si eu Simmonei, ce e aia Maru meseria potrivita pentru baiatul tau? Cu ce se manaca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

fetele cucuiete de la sezatoare

Noi inca ne mai revenim dupa sarbatori, pe care am reusit sa le trecem cu bine. Multe vizite, multe cadouri, multe seri tarzii (si pentru noi dar mai ales pentru copii), cu mancare multa dar usoara (al meu este iar la regim, daca ar fi genul de forumuri l-as indruma spre subiectul cu slabitul ca stie Monti si sport si toate cele pt slabit, doar ca nu se si tine).

Nu mai stiu daca te-am felicitat Dragaica pentru bebelusi. Sa fiti sanatosi cu totii si te mai asteptam pe la sezatoare sa ne mai povestesti de tine.

La fel si pentru Salina (cum mai sunteti? ca ai disparut total...), la fel si pentru Lakioana (ce mai face Reby? tu cum mai esti?).

Podeanu abia astept sa te intorci, tragem o intalnire sa ne povestesti? Ca imi e drag de mor cum povestesti tu si cum pui suflet in discutii mare

La multi ani tuturor Ioanelor, Ionilor, Ionicilor!

Ktrinel fetele. Cum mai sunteti?

Pucku nastere usoara si bebelin sanatos si mancacios

Mikiion te inteleg foarte bine legat de dificultatile cu gradinitele. Poate fi foarte greu in unele cazuri sa gasesti o gradinita potrivita (am avut si eu saga mea cu gradinitele, ciudat ca mai mult pentru Alex, Aylin a fost mai norocoasa daca pot spune asa ). Eu iti doresc din tot sufletul sa gasiti o gradinita potrivita lui Marc, stiu ca este greu dar nu dispera si fii fericita ca ati putut pana acum jongla intre tine si sot sa il mai tineti acasa cand a fost nevoie, noi am avut dificultati si cu asta pentru ca lucram amandoi si aveam si 2 copii in gradinita, cu virusi si toate cele (si preferam sa ii tin acasa pentru o boala, nu imi permiteam sa ii tin ca aveam probleme de comunicare/atitudine cu educatoarea).

Nelia help... imi aduc eu bine aminte, tu mi-ai zis ca Octav a facut nivelul de Avansat 2 la McGill? Ca sunt intr-o situatie tare
am luat 2 cursuri sesiunea asta ca am vrut sa termin cu engleza (deci sunt si eu studenta part time ) si am avut surpriza sa constat ca libraria McGill (cea de pe McTavish) nu mai are course pack pt nivelul asta si nu se stie cand vor mai avea Si eu acum ce ma fac? Am gasit pe kijiji una din ele, dar nu stiu de fac pt cealalta. Daca Octav a facut acelasi curs stii daca mai are (de vanzare/imprumut) course pack-urile?
Apropo de geamuri, cand stateam la bloc duduiau caloriferele tot timpul, era o caldura de stateam in chiloti si deschideam geamurile sau opream caldura sa nu lesinam de cald, dar daca stateam langa geam (doar unele din ele) ne apuca tremuratul de ce rece trecea prin ele (risipa fara rost). Acum la casa geamurile sunt foarte bune, nu se simte diferenta de temperatura cand stam langa geam fata de restul camerei, doar ca acum putem controla temperatura si din motive de confort si economie (si privacy ) nu mai stam in chiloti prin casa

Denisule fata frumoasa (si slaba, cu toate cele 3 lbs puse de sarbatori) si copii frumosi harjonindu-se in zapada.
Ne-ai spus tu la un moment dat de Emergen-C pt copii. Din pacate l-am cautat ca zapacita peste tot si se pare ca farmaciile din Mtl nu au asa ceva. Daca facem o vizita in To pe unde il gasesc? La orice farmacie sau este ceva mai special? M-am si inscris pe site-ul lor pt free-sample si nu am primit nimic tare vroiam sa il incerc.

Daiopri fata frumoasa si puternica.

Maru bafta multa la al doilea interviu, sa iasa asa cum iti doresti tu. Apropo de forensic si de meseria aleasa de Andrei, eu vroiam sa ma fac forensic psychologist cand am venit in CA, numai ca m-a descurajat toata scoala pe care trebuia sa o mai fac in addition la cea din RO de psy (plus ca a zis al meu ca sunt nebuna sa imi aleg asa meserie, ca nu este de fete, ca blabla, cred ca lui ii era frica gandindu-se la ce inseamna asta). Dar cred ca toata viata voi regreta ca nu mi-am urmat visul. Asa ca multa bafta sa isi realizeze dorinta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmençita spune:

Va rog sa ma scuzati, eu am citit prima data ca teorie cunoastem,am crezut ca e vorba de teoria scaunului de masina si nu intelegeam ce practica doreste sufletelul lui Mikion, am si ceva video de cum trebuie intalat scaunul si cum trebe' sa stea copilul, daca vreti vas pun.
Apoi am citit ca noi in teorie ne cuoastem si am inteles, da, ne cunoastem am venit din Bacau aici in Montreal amandoua si apoi tu ai plecat in Quebec, n-am apucat sa ne cunoastem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicutza_bb spune:

Miki, Simonna uite ce inseamna:

"Forensic accountants are experienced auditors, accountants, and investigators of legal and financial documents that are hired to look into possible suspicions of fraudulent activity within a company; or are hired by a company who may just want to prevent fraudulent activities from occurring. They also provide services in areas such as accounting, antitrust, damages, analysis, valuation, and general consulting. Forensic accountants have also been used in divorces, bankruptcy, insurance claims, personal injury claims, fraudulent claims, construction, royalty audits, and tracking terrorism by investigating financial records. Many forensic accountants work closely with law enforcement personnel and lawyers during investigations and often appear as expert witnesses during trials"
Wikipedia

Maru nu o sa duca lipsa de activitate Andrei in meseria asta niciodata

Mergi la inceput