Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *41*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Monique, sa stii ca i-ai dat un sfat foarte bun Luciei. Poate daca o ia mai usor cu regimul nu o sa ii mai fie asa de greu.
Mie cel mai greu mi se pare sa renunti brusc la dulciuri. Eu nu as reusi in nici un caz.
Cu invitatia la mine, daca nu or sa fie doritoare pentru maine, eu va invit si saptamana viitoare, luni sau marti de ex.
M-a sunat Miha sa-mi zica ca maine nu poate, dar saptamana viitoare vine sigur.
Eu oricum o sa cumpar ingredientele pentru tiramisu si carbonara si daca nu o sa poata veni nimeni maine le pastrez pentru saptamana viitoare.
Anamaria, dupa cate imi amintesc, tu stai langa Monicuta . Daca ar vrea si ea sa vina, te poate aduce si pe tine cu masina! (sau Mimika statea langa Monica??)


Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelli spune:

Cristina_ana tu esti pericol public cu retetele tale faine! vin si eu la tine si iau si la pachet pentru ceilalti!
Si cum le faci, cu paste integrale?monti?

Adriana mami fericita de Andreas(28.07.2006) si Nicholas(02.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna fetelor!!

Am recuperat tot azi..så vad daca mai tin minte ce si cum!

Crissbebe de ieri am citit cå esti tare trista si te afli intr-o perioada mai putin frumoaså din viata ta..ca si celelalte fete cred si stiu ca decizia care o vei lua va fi cea mai corecta si mult ganditå..

Elle care e cam blue o imbratisez si o pup tare..va trece si starea asta nasoalå.Så stii ca vin si la mine astfel de momente mai ''negre'' dar asa cum vantul suflå norii negri asa se duc si la mine.Imi propun si ma chinui så imi scot tot din minte ce ma trage spre depresie sau chiar si o supårare..Cateodata imi iese, cateodata nu..NU e nimik anormal så duci dorul la anuminte momente, nu e anormal så mai vrei så fii cum erai inainte de a avea copii dar cert este ca trecem de la un nivel la altul in viata si niciodata nu suntem pregatiti asa cum credem noi.

Nu cred ca superi pe nimeni ca intri si ne spui of-urile tale..

Dana e din nou activa si o tare

Luto am ras ne numa cum ai descris tu aventura cu carutul.....eu cred ca v-am spus ca sunt o norocoaså nu?? in ceea ce priveste transportul carutului..Pe langa faptul ca stau la parter mai am si o camaruta la usa blocului NUMAI pt carutul nostru, asta din lipsa de bebelusi in blocul nostru..

Liliac tu esti o mama specialå .Chiar imi doresc så fiu ca tine...Cu siguranta Andra e necajita tare de glumele facute de colegi pe seama noii frizuri dar cu siguranta ai cuvinte potrivite pt ea in orice moment.

Raluca_u pe tine imi vine så te imbratisez la fiecare post de al tau..Si esti o mami exemplu si mereu ma voi gandi la tine cand imi mai vin ganduri negre..MI-au dat lacrimile cand am citit in unul din capitolele trecute cum nu ai mai scris tu la nimeni ca voi erati in spital din nou chiar in preajma sårbatorilor..te pup tare

Gegea mami de carliontata mea preferata, må bucur ca a mai intrat si ma bucur ca Filip e mai bine si Daria e o scumpå cum suporta ea cand o trage Filip de pår..E o draguta..Nu stiu daca ai mai pus poze dar tare mi-as dori så mai vad niste pozute cu voi

Manga

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Sårbåtori Fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Gegea admirat si eu acum carliotzatii tai minunati si aveam o intrebare...am vazut ca l-ai pus pe Filip deja in scaunul mare de masina, dar ca sta pe altceva, nu direct pe scaun...e ceva special care se poate atasa, pt bebei mai mici?? l-ai cumparat o data cu scaunul mare, sau se potriveste la mai multe modele?? nu de alta, dar mie mi se pare ca Ebru sta deja cam incomod in cosulet, ii ies picioarele pe afara, capul nu-i mai sta cum trebuie si daca exista posibilitatea s-o mut in scaunul mare as face-o pe la 5 luni....multam

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Dana..ti-am lasat un pm cu detalii.

Elle..spuneai ieri ca incepi diversificarea cu sucuri de fructe..si eu ma gandeam tot la sucuri dar de pe la 5 luni. Tu de cind ai de gand sa ii dai sucuri? Si hai nu mai fi suparata....toate trec..important e sa fim sanatoase noi si puii nostri...restul se rezolva!

Vai Cristina ce pofta mi-ai facut de tiramisu! Si eu sunt in perioada in care ma abtin cit pot de la dulciuri.....



de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui suede

Ralu prevenarul este optional.
Kemsy cum s-a comportat dupa?I-a fost rau sau altceva?

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Botez:
http://family.webshots.com/album/576090801denWPx



Nu a avut nimic, nici febra, nici umflatura, nici roseata.Noi l-am facut la recomandarea pediatrei.

Gianina, fericita de gingas Loris Stefan (02.10.2009)




Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Fetelor mie imi place tare mult cum va tineti de diete..eu una inca nu m-am apucat si nici nu fac promisiuni ca ma voi apuca vreo datå..asta pt ca dulce nu pap asa mult ( ca acum, prietena mea e fan dulciuri ..e strigator la cer cat dulce baga in ea).

Selene super fain ca ai luat decizia de a sta acaså cu Ebru pana la 2 ani..Eu incep serviciul in iulie si apoi intra sotul meu pt 3 luni(zile pe care eu nu pot så le iau ci le va lua el), acum depinde daca imediat dupå sau mai tarziu..Oricum noi il dam la creså zilele cand eu lucrez si cand sunt libera vom fi impreuna.Eu voi munci numai de noapte si in mare imi convine programul pt ca avem mult timp pt noi..



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Sårbåtori Fericite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Kemsy multumesc!
O sa-i fac si eu!
Si noua ni l-a recomandat pediatra,dar atata timp cat e optional,alegerea este a noastra.
Spune-mi te rog,unde se face,tot in picior ca si celelalte vaccine?


Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

Botez:
http://family.webshots.com/album/576090801denWPx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna ziua dragele mele. MA chinui de azi dimineata sa raspund si eu

Elle, pupam sa treaca starea rea. Imi esti tare draga si o mamica de la care avem multe de invatat, imi pare sincer rau sa te vad asa. Te imbratisez tare tare

Liliac ... imi place mult ca treci peste toate cu mult umor. Esti simpatica foc. Ti-am mai zis, tare as mai vrea sa stau cu tine la o sueta
Asa de tare m-ati impresionat de dimineata cu postarile voastre ca mi-am trimis baietii la plimbare si m-am pus pe bocit. Ca nah, trebuia sa merg cu gasca

Luci, esti totala cu posturile tale. Ma binedispui de fiecare data oricat de abatuta as fi

Raluca_u, ai o caldura sufleteasca cum rar imi e dat sa vad la un om. doi copilasi frumosi si multa sanatate lui Stefanut. SI sa sti ca poti sa ma suni oricand vrei, nu conteaza ca e zi sau noapte sau sarbatoare. Daca te pot ajuta macar cu o vorba buna o fac cu mare placere

cristina, esti o draguta cu invitatia ta. Si la mine e injineru in concediu si profit cat pot de el. DAr promit ca atunci cand se va mai dezgheta putin imi fac curaj sa mai sui singura cu puiul in titiu si-ti fac o vizita SI da, si mimika si Anamaria stau aproape d emine. Mimika f aproape iar Ana langa mama AI memorie buna

Am vazut ca a aparut si monikus si ca a avut ceva zile mai bune . Am vazut si pozicile cu Rares cel frumos si frezat

ralukule voi cum mai sunteti?
STiu ca am mai vrut sa spun una alta dar am uitat pe parcurs.

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

fetelor ca tot vb de bebei care dintr-o data se trezescc noaptea..ei bine al meu acusi face 5 luni si de vreo 4-5 zile se trezeste pe la 2-3 si pana nu ii dau papa nu lasa pe nimeni så doarmå...

Si e marait de numa..si nu vad nici un dinte..sau nu stiu så ma uit..oricum pe 13 ii face vaccinul si avem programre si la doctor..så vedem ce zice el.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fercitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Sårbåtori Fericite

Mergi la inceput