Hai Danyelana!!! Pufuleti Ian-Feb (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neata fetele... facem ca fluturasii??

in ordinea de pe tricou, vreau sa urez rapid, pana nu apar alte vesti:


BRAVO CRISTIES!


BRAVO TANA!


BUN VENIT NOILOR PUFULETI!


ADINA, speram ca totul va fi bine si ca DDva face un miracol...

nu mai stiu nimic din ce voiam sa raspund, mai ales ca azi-noapte nu am reusit sa dorm decat 4 ore, asa ca recuperez eu din mers...

atat doar ca am fost si am vb cu dr, si... mai stam, mai stam cuminciori, mai luam vitamine, papam in continuare ca termitele, incercam sa il facem pe bbTo sa creasca cat de mare, mai mergem la cateva zile la monitorizare, si... peste vreo 2 sapt, daca nu intervine altceva, mai stabilim ce si cum! asa ca... mi s-a implinit dorinta mea, si e tati dezamagit. bbTo mai ramane cu mami inca o saptaman in plus. SPER

tuturor, merg sa mai sforai nitel, si revin mai pe seara!




37+ cu bbTo...+ 6 kg, ... + ultimul neuron, si ala... blond! si multa speranta la DD

AMR teoretic 3 sapt. , practic... mai stam si prelungim suspansul...!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

nikole, prietena ta a activat si la fulgusori? ca acolo e o fata care a stat in travaliu pana la dilatatie 10 si apoi i-a facut cezariana, ca nu vroia bebe sa inainteze, sau asa ceva. a zis ca a nascut de doua ori

Cris, 37+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 2 sapt.!!



Nu e ea, n-a nascut nimeni la fulgusori in ziua in care a nascut prietena mea.

Nico de Isabela si 34+ cu Irina

AMR 5+ saptamani MAXIM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana80 spune:

Buna mamici si viitoare mamici!

Eu sunt pe lista de la inceput, dar n-am mai intrat de mult timp.

In primul rand vreau sa felicit fericitele mamici pentru minunile din viata lor!

Am avut o sarcina cu mici probleme-contractii din sapt 25, hipertensiune arteriala si din cauza asta s-a instalat un retard de crestere a bebelusului.
Noi asteptam sa vina bebita in jur de 20 ian dar ea s-a grabit (cred ca mami n-o hranea cum trebuie in burtica si a vrut sa ne cunoasca:))asa ca pe 03.01.2010, ora 10.30 a venit pe lume rapid si usor frumusica si mititica Ioana Teodora, o dulcica si o mancacioasa!:)

Datele noastre sunt: Ioana Teodora, sarcina 37s, 2190g, 46 cm, Apgar 9, nastere naturala spital Elias.
Daca puteti, actualizati-ne si noua datele din prima pagina, va rugam!

Va pupam!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia2000 spune:

Am pus masina sa faca paine si eu trec sa umplu niste coji de eclere.
Am si mancarica de cartofi pe foc.
Ce harnicuta sunt
Ma laud singura

36+ Teodor

www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/72157622872869700/" target="_blank"> Bebe la 25 sapt
www.flickr.com/photos/45013049@N06/sets/" target="_blank"> Poze
Blogul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana80

Buna mamici si viitoare mamici!

Eu sunt pe lista de la inceput, dar n-am mai intrat de mult timp.

In primul rand vreau sa felicit fericitele mamici pentru minunile din viata lor!

Am avut o sarcina cu mici probleme-contractii din sapt 25, hipertensiune arteriala si din cauza asta s-a instalat un retard de crestere a bebelusului.
Noi asteptam sa vina bebita in jur de 20 ian dar ea s-a grabit (cred ca mami n-o hranea cum trebuie in burtica si a vrut sa ne cunoasca:))asa ca pe 03.01.2010, ora 10.30 a venit pe lume rapid si usor frumusica si mititica Ioana Teodora, o dulcica si o mancacioasa!:)

Datele noastre sunt: Ioana Teodora, sarcina 37s, 2190g, 46 cm, Apgar 9, nastere naturala spital Elias.
Daca puteti, actualizati-ne si noua datele din prima pagina, va rugam!

Va pupam!


Mami de Ioana Teodora (03.01.2010)

Oana


Sa-ti traiasca bebelina si sa va bucurati de ea.

36+ (Amaris-Stefania)
AMR 4 saptamani!
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:



FELICITARI CRISTIES!!! BINE AI VENIT PE LUME BEBE ALEXIS !!!!





FELICITARI TANA !!!! BINE AI VENIT PE LUME PRINTESA MARIA!!!!



Acum 37+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 3 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)
Am intrat in luna a noua !!!!

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

lucia chiar esti harnicuta nu te lauzi

eu mi-am facut o parte din tampoanele acelea ptr spital(torsoane parca )..mi-am cumparat si geanta azi(k nu aveam marimea care cred eu ca imi trebuie)si akm mai am de terminat bgj...de luat halat+papuci si de cumparat mos/baba ptr camasile alea din kre imi ies sanii

voi ce mai puneti...am citit la liste...dar mi se par inutile multe de pe akl,sincer vb...

dar ptr copil...de kte avm nevoie?

Andreea 32+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

la fetele harnicute, nu am mai intrat o zi si mai mai sa nu va mai ajung din urma

A plouat cu pufuteti!!!!!!!

Felicitari Oana, Mamidepuiuti, Tana si Cristina !!!!
Sa aveti bebei sanatosi si papaciosi si laptic din belsug !!!


Elena 37+ cu Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

in timpul zilei a devenit un act de curaj sa scrii/citesti ceva pe forumul asta...sau o dovada de maxima dependenta

oana80 bine ai revenit si cu vesti asa frumoase.Sa-ti triasca printesa si sa recupereze repede ce a pierdut din cauza nasterii mai timpurii

Mihaela 37+ Miruna si Daria-Stafania-16.11.2006

asa creste Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui valiburu

Buna viitoare mamici de pufuleti!
Va rog sa ma primiti si pe mine pe ultima suta de metri chiar daca nu am fost harnicuta la scris si sa treceti la datele mele ca vom avea un baietel.Desi voi naste prin cezariana ,deocamdata nu am primit niciun raspuns clar ,pentru ca medicii din Galati nu sunt de acord cu cezariana la rece si medicul care ma urmareste pleaca in concediu dupa 20 ian si m-a plasat altui medic care mi-a spus ca ma asteapta la spital cu contractii si dilatatie 2 ,iar de cezariana mai discutam.Sunt cam ingrijorata pt. ca am miopie -4,5 si nu vreau sa ma trezesc ca trebuie sa nasc natural.Toata sarcina am mers si la Sp.Universitar la prof.Horhoianu care mi-a spus ca ma asteapta la spital pe 20 ian.,insa mi se pare cam greu sa mai fac drumul Galati-Bucuresti si sa fiu departe de familie.
Am remarcat ca multe dintre voi aveti fixate datele la cezariana si nu inteleg reticenta medicilor care considera cezariana la rece un risc.Voi ce parere aveti?
Felicitari proaspetelor mamici Tana si Cristina,iar celor care se pregatesc nastere usoara si bebelusi sanatosi!
Vali cu George Filip 36+


Bine ai revenit!!!

Elena 37+ cu Iustin

Mergi la inceput