Albinutze de Mai-Iunie 2009(54)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Matei Darian. Mamica ne mai citeste?
Ramona, eu nu voi face vaccinul nici la fete si nici la adultii din familie, din multe motive, nu mai detaliez aici. Moartea actorului este intr-adevar regretabila, dar se profita prea mult de ea pentru a se face vaccinarea in masa. In plus, sunt doctori care au facut gripa porcina, desi erau vaccinati.
Miruta, eu as lua salopeta groasa si geaca.
Alynta, frumoase poze!
Ioana, multumesc, o sa caut si eu quinoa.
DanaMi, multa sanatate, de la ce este diareea?
Clody, sanatate tatalui si soacrei!

Multumesc celor care mi-ati urat sanatate, sper sa o scot la capat pana la urma. Larisa bea din cana cu cioc si o tine singura de multe ori. Azi-noapte mi-a zis de 10-20 ori "tzatza... veeeeea" si imediat cum i-o ofeream incepea sa urle .

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Alynta..wowow ce de poze ai pus...m-am delectat cu toate.Matei seamana foarte bine din profil cu David.Ce frumos doarme David cu icoana,si ce super se joaca MATEI pe covor!Foarte frumoasa familie!
Otilia..azi a fost prima data cand i-am dat pastai lui Darius si vad ca pana acum totul e bine.Pe lista data de pediatra cu legumele pana la 9 luni,era trecut si pastai..daca se baloneaza nu ii voi mai da!
Ioana..si la mine s-au deschis cam greu paginile pe Dc!Imi pare rau ca Sara inca nu s.a reglat cu kk!
Miruta..multumesc mult!
Anaela..off,ce m-am intristat cand am citit de Bia!Speram sa treaca repede peste!Multa putere Danei si numai ganduri de bine!
Cuscrala noruta mancacioasa!Nu ma pricep sa iti zic lucruri stiintifice despre vaccin,insa sunt sigura ca eu nu i l-as fi facut lui Darius!
SerialbastreCezarei sa nu faca cucui de la cazatura!


mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla..isteata foc Lary!Dar de ce plangea?Oare pt ca s-a obisnuit cu canuta si nu mai vrea sa suga?
Miruta..uitasem sa iti raspund..noua ne-a trimis mama din tara costumas cu salopeta si geaca ,groase.Mi se par mai utile,ca asa cum zici si tu,mai poti folosi si gecuta separat!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

DanaMi, multa sanatate micutei si tie multa putere!!

Alic, LA MULTI ANI! cu intarziere si din partea mea.

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Maria, , Larisa bea din canuta, dar nu s-a obisnuit cu ea cat sa nu mai vrea sa suga. Nu mai suge atat de mult cand ii dau 2 mese pe zi, dar recupereaza noaptea (mare problema). Azi-noapte a trezit-o sora-sa pe la 3 jumate, am pus-o la san repede, si-a facut plinul si a adormit repede, dupa care a mai trezit-o Saby de cateva ori, abia incepea sa puna geana pe geana, ca se apuca Saby sa urle (a avut si ea diverse "motive"...). Drept urmare Lary a renuntat sa mai doarma, dar era obosita, vorbea si misuna prin pat, eu incercam sa-i mai ofer sanul drept somnifer dar ea era plina si urla ca nu poate dormi... si tot asa am tinut-o pana la ziua.
Fasolea verde si mazarea ar trebui sa fie ok de la 7 luni, dar sa fie fierte bine, fasolea fara ate, mazarea fara coaja aceea tare (daca are). Sabina le-a tolerat bine, Larisa inca papa doar cartof dulce (e de baza, ii place mult), dovlecel, pastarnac, ardei gras si a gustat mar, avocado si cereale. Bea si apa dupa masa de pranz sau zeama de supa, a revenit la sentimente mai bune fata de piureul de legume, pe care acum il vrea destul de solid.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

multmuesc pt raspunsuri in legatura cu marul dar eu nu m-am suparat ca nu mi-ati raspuns..am vrut doar sa fac o gluma si sa fiu unpic ironica dar cum se pare nu mi-a iesit

miruta si eu as opta pt salopeta si geaca!

ramona eu nu voi face lui sebastian vaccinul contra AH1N1..nici eu nu mi-am facut vaccinul

sebastian nu are NICI un dinte inca..cred ca suntem codasii stupului ..si nici "mama" nici "tata" nu se aude de la el din gurita..intrun timp spunea "baba" dar si asta a incetat..acum doar tipa de dilau


Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

dani3lla si tu ne-ai parasit de tot?

Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Carla..multumesc pt sfaturi!Darius are 7 luni jumate deci e ok ca am inceput acum cu pastaile.Asa am facut,le-am fiert bine!
LauraOana..Sebastian imparte locul de "codasii stupului"cu Darius,ca nici el nu are nici un dinte!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

Maria, eu mazare si pastai i-am dat lui N inca de pe la inceput, niciodata nu a avut probleme.
Laura, eu m-am prin ca ai glumit.
Lucky si Otilia, bine ati revenit, eu as raspunde la sondaj, ma uit pe forum.
Alynta, n-am acum vreme de pzoe dar promit sa recuperez
Laura (again) noi nu facem vaccinul anti porcina
Carla, poate ii ies dintuci?
Mirela, cum merge dieta?
Ana, trimite-i, te rog, toate urarile mele de bine Danei si lui Bubu. of, of.
Alic, LA MULTI ANI cu scuze de intarziere
Roxy, vazut mai dimineata pozele voastre, sunteti o familie misto
Ramona, pupici
Laura, eu nu i-as da portocala si lamaie
A, Laura, a dormit de la 6 juma la 6.45 cu o trezire pe la 1 si ceva ca sa pape. f bine. sa vedem azi ce program mai avem. si ieri si azi a fost cu mine la sala si asa frumos doarme in galagia aia, ca e un loc unde poti lua si copiii si ei se joaca intr-o zona separata de un perete de sticla.
Soacra a plecat cu intarziere de la Londra asa ca nu cred ca va prinde avionul din Chicago spre Salt Lake City. uf, si ea nu vb engleza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Salutare fetelor!am intrat sa va salut si sa urez la multe lunitze si multa,multa sanatate bebeilor sarbatoriti zilele acestea in care am lipsit.
De asemenea urez multa sanatate bebeilor bolnaviori si Danei mult curaj si multa putere!
Nu am apucat sa citesc decat fff putin de aceea sper sa reusesc sa recuperez in seara asta totul pana doarme fata.
Eu sunt cu moralul aproape la pamant.gaza mea tot nu ia in greutate,nu a luat luna asta deloc iar la capitolul mancat e jale.laptele il mai mananca, nu mult dar mancarea solida abia reusesc sa-i dau cateva lingurite(4-5 maxim)din orice:pireu,fructe,cereale,orez,branzica...orice.am fost la Mures la LSM(pt agitatia ei) la control si mi-a zis ca fata e bine,plina de energie,vesela dar nu a stiut ce sa ne zica de faza cu mancatul decat sa incercam borcanele cu mancare de la Hipp.am fost si la dr ei de familie care dupa ce a ascultat-o putin a zis ca e bine iar la faza de mancat mi-a zis:"doar nici voi nu sunteti mari,nu are cu cine sa semene.daca nu vrea sa manance nu o fortati."si i-am zis sa-i facem niste analize si imi zice ca nu trebuie fiindca fata e bine atata timp cat e vesela si activa.si nu ne-a dat nimik. maine il sun pe un dr din Sibiu(recomandat de Ana_micu) sa vedem cand ne poate primi la o consultatie.sper sa fie totul bine,pana una alta maine merg (pe cont propriu,fara trimitere)sa-i duc o proba pt coprocultura si sa vb despre o urocultura.
Gata va las ca nu vreau sa va innebunesc cu problemele mele(si cred ca sunt si off-topic) dar chiar simtem nevoia sa vb cu cineva care sa ma inteleaga.
Merg si eu sa citesc din urma ce mi-a mai ramas.va pup!

Mergi la inceput