Albinutze de Mai-Iunie 2009(54)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumim Beca!

Imi pare rau ca Saara nu papa si e in continuare cu probleme de sanatate! Saracii de voi cat ati tras.... E tare rau cand ceva nu merge bine cu copii... Totul e haotic!!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaalex spune:

Madalinutza si noi am patit-o cu Alex anul trecut si greu ne-am prins de la ce-s cosmarele. Imprumutasem niste carti de la biblioteca cu insecte care pareau ca-i plac dar se pare ca in creierasul lor se imtampla multe. Destul de mult a fost speriat, chiar ingrozit pana si de buburuze, asa ca verifica si ce carti a vazut nu e neaparat televizorul.

Sunt la cafea dar Mara e deja cocotata pe mine.Asa ca atat mi-a permis timpul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinuza spune:

Citat:
citat din mesajul lui oana_MVT

RamonaP si Flobaby
Flobaby, si la Eduard in kk sunt bucatele mici de morcov cand ii dau morcovul pasat cu furculita. Acum cateva zile i-am dat niste grefa si a facut kk cu bucatele de grefa. E normal sa fie asa ca ei nu digera chiar tot.
Am uitat sa va spun ca noi nu avem nici un dinitsor inca. Cred ca suntem codasii stupului. Incep sa ma ingrijorez.
Eduard avea 9.5 kg ieri (imbracat). E greutate normala pentru varsta lui?

Referitor la celalat subiect, tot ce pot spune e ca sper ca nu am jignit sau suparat pe nimeni in putinele mele postari. Daca am facut-o va rog sa imi scrieti PM.



mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)


RAMONA si FLOBABY, asa cum a scris si Oana, e normal sa gasiti in kk bb-ilor alimente nedigerate. Din cauza ca ei nupot digera normal primele alimente ar trebui pasate/rase, astfel incat sa fie folosite cat mai multe din substantele nutritive. Sigur ca treptat se trece la pisare cu furculita pt ca copilasii sa se obisnuiasca sa simta si alimente solide insa din acest moment cu siguranta ca o sa gasiti alimente chiar nedigerate in scaun. Asta nu inseamna ca alimentul respectiv tb scos din alimentatie. e o etapa normala.
OANA- nici Iosef nu are inca dinti, cred ca o sa-i i8asa mai multi deodata dupa cum ii arata gingiile. Stai linistita, dintii pot aparea si la 1 an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna fetele!
Slaba miscare azi in stup,se vede ca este week-end!

Deea,Alynta,Ginette,Oana_mvt,Philip,Alic,Coraly,Ioana,..multumim pt felicitarile pt dintisor.Abia astept sa il vad in toata splendoarea!
Ancy..casa de piatra si o nunta de vis!
Ginette..sa treaca tristetea in legatura cu alaptatul!Felicitari printesei pt greutate si cm,bravo ca e papacioasa!
Oanaalex..spor la impachetat.O scoti tu la capat pana la urma,chiar daca e greu cu 2 copilasi si facut cutii!
Oana_mvt..imi pare rau pt rezultatul primit,multa sanatate lui Eduard!
Marcela..multa sanatate si speram sa nu fie luat gripa porcina!
Alic..noi ii dam in continuare 6 picaturi lui Darius.E asa de fericit seara cand le primesteeeee
Ioana..multumim pt vestile despre Dana si Bianca.Distractie placuta cu gasca si poate te mai animi un pic.Felicitari Sarei pt greutate si cm,si ma bucur ca analizele sunt bune!
Alynta..ce scump e Matei si cu ce precizie canta la pian.
Carla,Anda_magda...nu mai treceti pe la noi?
la toate si un week-end minunat!

mami de Darius Nicholas(20 Mai 2009)


Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi
www.dropshots.com/MariasiDarius#" target="_blank">Poze 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumim Maria! Cred ca fetele se inbaiaza, stau la cina!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

fetele schimb acum capitolul maine nu stiu la cat pot sa intru va pupic



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mai.iunie09 spune:



Va invit cu mare drag la un nou capitol

Capitol nou

Mergi la inceput