Albinutze de Mai-Iunie 2009(54)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Flobaby spune:

Ramona.
Oana_mvt, mersik, m-am mai linistit, Referitor la kg eu zic ca e super bine, a mea are vreo 7300 la 6 luni jumate asa ca al tau se incadreaza bine.Cat despre dintisori, nu e timpul pierdut

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

Carmina, m-ai facut sa rad Imi pare rau de otita, dar ce bine ca va rezolvati cu homeopate!
Nici eu n-am mai scris de vreo 3 zile. Pe mine ma bulverseaza aglomeratia. Nu tin minte care ce zice, zici ca ma blochez...

Vreau sa va intreb ce parere aveti de gripa asta porcina, ca tot mai multa lume se vaccineaza? Mama mi-a sugerat sa nu mai duc copilul mare la gradi. Fetele cu 2/3 copii, ce ziceti?

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

oana_mvt iti multumesc de explicatii daca te linisteste nici noi nu avem dintisori nici macar semne ca ar iesi multa sanatate



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona.P spune:

Citat:
citat din mesajul lui clodyac

oana_mvt iti multumesc de explicatii daca te linisteste nici noi nu avem dintisori nici macar semne ca ar iesi multa sanatatemamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei


Subscriu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coraly spune:

A, am uitat sa zic ca au iesit si cei 2 incisivi laterali de sus, deci avem 6. Al meu nu umbla in 4 labe, cel mult merge in spate din pozitia pe burta
Si ca veni vorba de meniu, nu serveste legume deloc, nici combinat cu carnita. A mancat o data cartof dulce cu carne, da asa fara chef. Insa daca azi am pus pe langa astea si o feliuta! de morcov, gata! Nu a mai vrut. Cand simte gustul de morcov isi face greata. Ce parere aveti?

Coraly, Sergiu (3 ian 2005) si Dominic (11 mai 2009)

www.flickr.com/photos/13756075@N03" target="_blank">poze

Alaptatul - Help Line

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor acestei zile!

Adun in gand toate minunatiile lumii, toate florile si toate lucrurile bune, le pun in cel mai mare, mai curat si mai frumos "cufar virtual" si il trimit spre bebe Ioana de Andata, Sabina Ioana bebe de Gabriela, Sofia Ioana , Mara Ioana, Yoan, Andra Ioana si nu in ultimul rand Maria Ioana albinuta mamicii Flobaby...si daca toate "bogatiile" de mai sus au ajuns cu bine la destinatie ...tot virtual si tot din suflet punem intr-un cufar iubire, rabdare, noroc, sanatate, fericire, impliniri si trimitem spre mamicile BEBE BECA si Raluca-Ioana


Andrei~Razvan , cavaler manierat si educat va pe toate si va ofera tuturor!



AnaMaria,posesoarea comorii ***RAZVAN***
Pentru cei care sarbatoresc azi:
Un ocean de sanatate, un munte de noroc, un camion cu bani si un sincer La Multi Ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Chiar daca termin de scris la 12 noaptea tot trimit post-ul asta azi
De doua ori am incercat sa scriu si mi-a picat netu nici macar nu am avut timp sa salvez ce scrisesem ...deci....

La multi ani tututror albinutelor,bondareilor,albinoaselor si bondaroilor care astazi isi / si-au serbat ziua numelui,sa fiti sanatosi ,fericiti,sa va bucurati de toate clipele minunate alaturi de parinti/copii

Am vazut bebeii care mai de care mai frumosi si dulcei,Craciunei si Craciunite se vede ca au fost fericiti in primul Craciun din viata lor de omuleti mici.Am vazut si mamici implinite carora li se citeste fericirea pe fata de la o posta

Multi dintisori inainte si cat mai nedurerosi tuturor bebeilor.Sa iasa mai repede sa le treaca maraiala,multa sanatate bebeilor bolnaviori si mamicilor racite deasemenea...sa treaca odata iarna asta sa fuga virusii inapoi in laborator cum a zis Carla...si sa aflu eu unde e laboratorul asta ca ii dau foc la vara

LauraOana nu cred ca la voi exista dar eu ii dau mere "ionatan de voinesti",nu sunt asa de acre si Denis le papa cu placere
ramona eu nici nu vreau sa aud de vaccinul ala eu una nu te-as sfatui sa-l faci mai ales micutei.Nu se cunosc efectele adverse si nici alea "benefice" si nu are rost sa faci pe cobaiul.Toni Tecuceanu cica ar fi facut ceva complicatii la plamani in urma gripei porcine in care eu nu cred nici daca ma pisti cu ceara
miruta eu as opta pentru costumasele alea cu gecuta si salopeta din fas groase.Ii tin si la spate si le poate purta mai mult timp.Oricum orice i-ai lua sa stii ca la anul nu-i mai vin decat daca i le iei mult mai mari acum
clody nici eu nu i-am facut nimic la COCO pt ca nu ma pricep.Am incercat ce-i drept dar nu reusesc
ioana unde mergeti in turcia?Si care sunt preturile estimativ?Daca ai vreo oferta de la agentia ta da-mi si mie pe mail sa-mi fac o idee plsApropo, am vazut filmuletul cu fetele...atat de dulci incat mi se lipesc buzele cand vb despre ele...am vazut-o si pe Rebecutza cand a primit un ou din care a "fucut o boasca"...dulce rau

Despre noi as putea sa va mai spun ca eu m-am apucat de sala pt ca nu ma mai suport cu cele 90kg din dotare...vreau sa ajung din nou la 65 si sa intru in hainele vechi.
Piciul meu nu inceteaza sa ma surprinda zilnic cu ceva noutati.De 3 zile se ridica si sta singur si bine in fund.A invatat sa bata "bravo" dar o face numai cand vrea.Vocabularul nu si l-a mai imbogatit cu nimic ,am ramas tot la buuuu,eee,aiii etc.E indragostit la culme de intrerupatoare...sper sa nu fie la fel si cu prizele ca e de rau,mai nou a inceput sa se certe cu noi cand nu obtine ceea ce vrea si in seara asta am observat ca e ....gelos.Am fost la nasi si el era la nasa in brate iar eu o tineam pe nasica mica.A inceput sa urle si sa ma traga de mana
La capitolul diversificare avem 3 mese solide pe zi si 2 de laptic.La 7-8 dimineata avem tzitzi,la 9-10 fructe crude combinate cu branzica de vaci,la 13-14 avem piure de legume cu carnita de vacuta/pui/curcan sau orez cu pui,la ora 18 avem iaurtel de la campina sau tnuva cu cereale iar seara dupa baita...tzitzi.Noaptea de 3 ori tzitzi

DANA mamica fericita de botos Denis Andrei
meu scump primul Craciun Revelion-1 Ianuarie Flmulete BB mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Coraly cum se mai simte Dominic? A trecut raceala?

RamonaP si Clody voi aveti bebei de iunie dar al meu are deja peste 8 luni si nu vad nici un semn ca sparge vreun dintuc. Si baleste de la 2 luni de am crezut ca pana la 6 luni are dantura completa.





mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Citat:
citat din mesajul lui Flobaby

Ramona.
Oana_mvt, mersik, m-am mai linistit, Referitor la kg eu zic ca e super bine, a mea are vreo 7300 la 6 luni jumate asa ca al tau se incadreaza bine.Cat despre dintisori, nu e timpul pierdut

mamica fericita de Maria Ioana 17.06.2009
http://community.webshots.com/user/FlorentinaMacovei


Eduard avea 7650g la 6 luni, deci nici el nu era prea mare.

mami de Tudor (24/07/02) si Eduard (02/05/09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Multumesc tuturor pt urarile de Sf Ioan. Mi-am albit azi fata la cat am dragalit-o, mai mult ca de obicei. Si ea mi-a raspuns cu "tata tata". Calca pe urmele sora-sii ca pana pe la 6 ani Sandra ma striga uneori pe mine tati si pe ta-su mami

Andreea, cred ca deja a ajuns mama soacra. Ma bucur pt voi ca aveti un ajutor in perioada aceasta stresanta. Sper din suflet sa reusesti si tu sa te mai odihnesti. N micut sa te lase sa dormi si sa doarma si el mai bine.
ginette, stiu cum e cu neuronii. Dar macar tu te poti lauda cu mai multi, eu am doar unul, si ala chinuit. Din cand in cand mai imprumut de la sot cate unul
clody, imi pare rau de vestile legate de tatal tau, trebuie sa iti fie foarte greu. Cu tratament insa sper din suflet sa se rezolve. Si pe soacra sper sa nu o tina iar sentimentele bune doar cat e bolnava. Cat despre Razvi pot spune ca si Tavi a avut probleme cand a fost mic, nu i-am facut nimic si totusi a fost bine. Deci nu intra in panica. Starea lui generala e buna?
Flobaby, roxi, Maria, Oana ; va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns referitor la ingrijorarile mele. M-am linistit acum.
Roxi, eu la amandoi cei mari am avut la inceput o olita micuta si ieftina care se potrivea f bine, nu stiu daca se mai gasesc acum. Poate ca la magazinele care vand doar plastice ai putea gasi
Ioana, multumesc mult pt urari, sa traiti toti 3 (ce frumos, 3 generatii) si sa fiti fericiti. Si la noi sunt tot 3 (adica pe langa Ioana mai sunt tatal si fratele meu).
A, cred ca mos Ene se tine de glume. O fi stresat saracul sa tot sara de la unul la altu'. Cand vine la tine pleaca de la Sara... Dificil, nu? Lasand gluma la o parte, cred ca te-a ajuns rau de tot oboseala, stiu ca in oboseala cronica ai dificultati cu adormirea. Ar ajuta oare sa te recreezi mai mult si sa stai mai mult cu fetele la aer, sa nu te mai stresezi macar o perioada cu treburile casei?
Flobaby, invata de la batrani: eu am ajuns sa imi pun ceasul sa sune cand consider eu ca ar fi mancarea gata, ca altfel cand uit sa programez si mancarea mea fumega . Ultima isprava a fost de Craciun cand am afumat sarmalele si cand m-a intrebat fii-mea de ce au gustul ala de ars, i-am spus ca intentionat le-am lasat mai mult ca sa prinda gust de afumatura...
Multumesc mult si pt urari, imi pare rau de tatal tau, DD sa-l odihneasca in pace.
M-ai pierdut la incantarea cu vorbele, dar daca imi dai amanunte prestez. Ce nu fac eu pt voi? Numa' ca neuronul meu are nevoie de date suplimentare
Mirelush, bafta multa la licenta si spor la invatat.
lucky, poti sa ma injuri cat vrei, am modificat chestionarul tau si l-am transformat in fisier Excel, ca ma pierdeam pana citeam o intrebare. Daca totusi nu il vrei asa, o sa ma chinui sa il refac. Ti-l trimit acum.
Flobaby, nici Ioana nu digera bine morcovul. Mereu i se coloreaza kk atunci cand ii dau.

http://community.webshots.com/user/annadana1

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://paul-mihaita.blogspot.com

Mergi la inceput