Albinutze de Mai-Iunie 2009(54)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

bna fetelor din nou!

ieri nu am intrat deloc ca am avut musafiri toata ziua,am fost la cumparaturi pt Sf Ion si casa si am plecat vorbind singura cat am cheltuit, dar asta e.....

Maya a dormit in tarc,dar s ava zic ce sentiment am avut.....o nebuna de mama;abia asteptam parca sa se trezeasca sa o iau langa mine sa-i simt mainile si piciorusele catarate pe mine ca ea asa doarme; deci este vorba si de faptul ca m-am invatat sa dorm cu ea; s-a trezit de cateva ori,dar nu asa des; ea are 4 dinti deja si 2 cei de sus ies si de aia am zis ca ar fi 6 intr-o luna ca pe 15 decembrie i-a iesit primul; cu cei de sus-incisivii laterali- parca e o mica vampiruta

ziua doarme in tarc,iar noaptea pana la prima trezire; pana sa o las singura in camera....mai e; dar poate ne ajuta Dzeu sa ne mutam in vara la casa si acolo are camera ei si trebuie sa o invat

acum ne-am intors de la Sf Ion cu ea adormita; pt prima oara a adormit in galagie in brate si am luat-o asa

ma duc la citit

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

azi am cumparat scaun de masina "maxi cosi priori"...pe el scrie ca e de la 9kg..sebastian are abia 8kg..l-am incercat si sta bine in el...nu stiu ce sa fac..daca sa il folosesc deja sau sa mai astept.. in scoica numai vrea sa stea deloc cum il pun cum face podul

dani3lla mia fo dor de tine..am crezut ca si tu ne-ai parasit de tot..spor la sala! si iti doresc sa curga kg de pe tine repede repede

oana_mvt sebastian are 8kg la 7 luni si 1 saptamina

coralynu stiu ce sa spun cu morcovul..mai ales ca morcovul e dulce..poate pur si simplu nui place...asa cum nui place lui sebastian deocamdata marul


Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruta spune:

Salutare!
Fetelor,iertati-ma,v-am citit,n-am timp sa raspund ,promit sa revin maine.
Sunt chiauna,Antonia face fitze ca de obicei,vreau sa merg la somn ca nu stiu cat apuc sa dorm si in noaptea asta.
Vreau doar sa spun
LA MULTI ANI TUTUROR IOANELOR SI IONILOR.Multi pupici de la noi
dieta merge bn,am slabit 1kg si 200 grame in 3 zile.
Am plecat ,va pup!

Antonia,minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sarmisa spune:

buna fetele!
Am citit asa cum am putut cate 5 min furate...o sa scriu probabil un mesaj haotic, de fiecare data cand as fi avut chef de scris nu am fost lasata, acum sunt intr-o dispozitie cam aiurea dar daca nu scriu iar n-o sa-mi gasesc timp de calc.
Am avut cateva zile pline. Am mers cu Aaron la medic, am facut analize, ecografii, maine mergem la un neurolog.Nu stiu inca daca e bine sau nu...ideea e ca nu-i asa cum ar trebui sa fie... Scuze am o stare de 2 lei,acum mi-a racit si Mayanna si simt ca plesnesc, imi vine sa urc intr-un pom si sa urlu la luna.M-au ajuns si pe mine nevoile, nu-mi doresc decat sanatate si putina sansa pt o viata decenta...Nu vreau sa ma intelegeti gresit...suntem bine si sunt recunoscatoarte pt asta(adica imi dau seama ca se poate si mult mai rau)...poate ca mai bine nu scriam mesajul asta, nu acum...ca numa asta n-am vrut sa zic

uram si noi numai de bine Ionilor,Ioanelor, si aaron al meu e ioan la botez

promit sa revin maine intr-o dispozitie mai buna!
Sanatate puiilor bolnaviori, si dana mi putere multa!
Pe voi mamici va imbratisez cu mare drag(nici nu stiti cat de mult va iubesc eu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

LauraOana, felicitari ca Sebastian doarme singur si in alta camera;si la mine asta ar fi solutia ca sa mai pot dormi si eu cu sotul meu caci sforaie tare
ginette, esti o fericita cu programul fix de masa si papa; nu stiu fetele care alapteaza de cate ori dau sana cum cu diversificarea ca eu ii dau mult
roxi, ma bucur ca ai reusit cu legumele; si la noi merg mai greu uneori legumele,dar se accepta; cartoful dulce ii place, incearca mai mult cu cartof dulce ca le place fiind dulci
carla, multumesc pentru oferta cu cazarea, dar nu mi-as permite niciodata sa va deranjez pe voi fetele cu bebe mici mai ales ca am atatia prieteni "burlaci"; nu i-am dat morcov cu mar s mai ales zeama de lamaie caci am mai citit pe net despre asta si am vazut exact ce mi-ai zis tu; multumesc mult de tot pentru sfat
luckyblue, felicitari pentru dintisor si cuvintele spuseam trimis mail si sa ne transmiti si noua statisticile rezultate

apropo de "cuc-bau";Maya e innebunita dupa jocul asta; si dupa perete,perdea si sa-i pun o pernuta mica pe fata si da din maini si picioruse si rade de innebuneste de chicoteala;sau cand pun cearceaful seara ii place cand il vantur asupra ei, se agita si rade toata

astazi am papat cereale cu mar;i-a placut la nebunie

Ioana, de unde iei tu cerealele alea care le faci cu legume? la carrefour si farmacia de acolo nu am gasit

fetelor ziceti ca seara papa si 240 ml de lapte,oare atat stoarce mandra si din san? asa mult?

anaela, multa sanatate nepotelei, sa se faca bine si sa ne tii la curent
clody, multa sanatate tatalui si soacrei
otilia, felicitari pentru gama diversificata de legume si fructe; ii pui smantana la iaurt? mie mi-e teama de smantana

apropo de asta, am fost astazi la nepotica mea d epe verisoara de 6 luni-Ioana- si verisoara mea ii cam da de toate de mancare, nu a fost alaptata deloc si i-a facut un tort si a lasat-o sa faca ce vrea apoi a bagat-o direct in cada; a avut curaj,caci mie mi-ar fi teama s ao las sa manance frisca si crema aia cu ou etc; oricum eu sunt mai...fricoasa, ca cei din familie ma mai critica ca e o "sensibila" Maya si asa "la locul ei", dar ea e "sfanta" cand mergem la altii si e sfioasa si gingasa toata, dar acasa numai glasul ei se aude; familia cica sa o mai duc asa la zgomote, etc; ei,uite ce sa zic oricum vine caldura si va merge toata ziua in parc; de exemplu,eu acum la parinti nu merg ca sunt cainii si stiu ca mama ar avea grija,dar sunt mai terminata eu cu igiena, sa nu atinga aia, sa nu manance aia,etc (o matusa cum a prins-o i-a si bagat in gura o felie de grefa, cica"las-o sa mai manance si ea sa se invete cu de toate",am innebunit cand am vazut,eu care am grija la tot ce-i dau); sincer, imi pre rau ca am exagerat atat cu igiena la ea, in fiecare dim si sera si ziua ca e fff sensibila la piele; acum,de exemplu e iritata la gat de la un fermoar de la un hanorac

revenim ca maraie si dau tzitzi









mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

BebeBeca,am vazut ca i-ai scris Carlei de cereale; deci la Plafar? oricare? ce compozitie au?

apropo de ridicat in picioruse, Maya cand e in brate la tati,se tine de haina lui si se ridica in picioruse pe genunchii lui; ieri se tinea de patut si dadea sa se ridice; nu sta in 4 labe dar da sa se ridice in picioruse...interesant

sarmisa, dar ce are Aaron? sanatate multaaaaaaaaaa si tarie,trebuie sa treci peste toate

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

miruta,ce dieta tii? si Mayei eu ii cumpar deja de 12 luni hainute; de 9 ii sunt fixe
maria, si Maya e la fel; daca e lume in jur sta fara nicio problema; ti-am zis eu ca ei au o legatura

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

alynta, ce de poze frumoase am vazut eu acolo; bijuterii adevarate si ce m-a incantat, ca si david sta in leaganul lui matei,deci si la varste mai mari stau lejer

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Ramona, superbe pozele. Si cand te vad si pe tine atat de finuta si gingasa (ca si alte mamici de pe aici) imi aduc aminte cu nostalgie de silueta mea pierduta . E o scumpa micuta ta, iar poza cu ciufulici e fantastica, numai buna de facut reclama cu ea
Carmina, Bogdanel sa se faca bine mai repede si pe micuta pt realizarile ei
oana, nu te ingrijora cu dintisorii, lui Tavi i-a iesit primul la vreo 7 luni jumate si apoi abia pridideam sa-i mai numar. Sandrei au inceput sa-i iasa pe la 6 luni iar Ioanei la 6 luni si o saptamana inca nu i-au iesit, desi dureri are si gingiile umflate la fel. Am citit insa ca unor bebei e posibil sa le apara dintisorii pe la 9 sau 10 luni, asa ca nu e nimic anormal.
Ioana, frumos filmuletul. Eu oricum sunt topita dupa Sara si ochii ei mari. V-ati pregatit deja toporul pt petitorii ei? Niciodata nu e prea devreme sa te pregatesti
Oana, dar alta opinie, de la alt medic? Ca asta daca spune ca nu are o explicatie clara in privinta rinichiului si ca "e posibil" sa fi facut infectia dintr-o anumita cauza e cam ciudat. Si mi se par oricum ciudati doctorii care recomanda imediat o operatie. Ce, ii taie pe ei? La fel ar fi recomandat si daca ar fi fost baietelul lui?
Si in privinta greutatii, eu zic ca e numai bine, dragul de grasunel.
coraly, crezi ca rezisti cu amandoi acasa? Sau e posibil sa te ajute si mama ta? Poate pana se mai linisteste nebunia asta nu ar fi o idee rea, dar eu totusi cred ca se si exagereaza mult, deoarece au facut comanda pt milioane de doze si lumea nu se vaccineaza. Uite, gasisem articolul acesta mai vechi, dar totusi cred eu ca e inca de actualitate: http://www.hotnews.ro/stiri-doctorh_actualitate-6039361-gripa-porcina-tamiflu-nu-trebuie-prescris-copiilor-din-cauza-reactiilor-adverse-majore.htm. Eu nu am de gand sa facem in familie nici macar o doza de vaccin.
Legat de legume, nici Ioana nu le suporta, decat daca provin direct din ciorba pt noi. Si atunci am grija sa pasez morcovul ca mai ca nu se vede. Da' abia am inceput azi , ca pana acum a refuzat legumele. Felicitari pt dintisori.
Ana_Micu, emotionanta urarea ta. E clar ca ai talent la scris, pt ca efectiv cuvintele tale sunt "vizibile", chiar "palpabile". Cred ca ai inteles ce am vrut sa spun.
Dana, te admir ca ai inceput sa lucrezi la sala. Tii si dieta?laurraa, frumos sentimentul. Si eu simt cumva ca ma diluez in iubire cand doarme. Situatia se cam schimba un pic atunci cand urla. Asa ca o pasez uneori lui tata-su si ma duc sa ii dragalesc pe ceilalti.
LauraOana, nu vad de ce nu ar fi posibil. Poate e doar o recomandare si nu o obligatie
miruta, wow, felicitari pt miile de grame pierdute
cristina, sanatate puiutului Aaron si micutei Mayanna. Sa dea DD sa fie amandoi bine cat mai curand. Curaj si putere tie si sotului sa rezistati incercarilor grele prin care treceti. Sa iti traiasca micul Ioan si problemele lui de sanatate sa devina cat mai curand doar o amintire
laurraa, si pe mine ma streseaza cei un pic mai in varsta ca mine care cred ca stiu mai multe decat mine cum ar trebui crescuti micutii. De ex, cand s-a nascut Tavi, Romi, sotul meu, avea o matusa care imi tragea mereu copilul de nas "ca sa nu ii ramana mic". Turbam cand o vedeam si daca am vazut ca nu ma inteleg cu ea cu vb buna, i-am spus ca nu mai calca in casa mea daca imi mai atinge copilul.
Asa ca tu sa faci cum crezi ca e mai bine pt Maya si lasa parerile celorlalti deoparte, ca nu se chinuie ei daca pateste fetita ceva

Iar am scris cat o zi de post. Dar am si o veste buna. Neuronul meu s-a divizat si acum am 2! Si daca ma chinui un pic incheg si o sinapsa intre ei.

tot stupul de noapte buna.



http://community.webshots.com/user/annadana1

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://paul-mihaita.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andata spune:

Stati ca mi-am amintit: Mai are cineva vreo veste de la Dana si micuta Bubu? Cand le da drumul din spital?



http://community.webshots.com/user/annadana1

http://ganduri-de-mama.blogspot.com/

http://paul-mihaita.blogspot.com

Mergi la inceput