Bravo Tana, Cristies!!! Pufuleti Ian-Feb (96)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

ratusca, tu ce ti-ai pus in bagaj??
ca eu ma tot foiesc pe langa geanta si nu-mi vine sa pun nik in ea, daca aia mi-au zis ca nu-mi trebuie nik.
pana acum e aproape goala cu" haine de plecat acasa bebe, gentutza de cosmetice, kiloti "personalizati" de nastere si...cam atat

banuiesc ca merge intrebarea si pt bea si blue rain

Cris, 37+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 2 sapt.!!



Ce gluma buna! Care bagaj??? Mie mi-au zis sa vin cu buletinul si asta intentionez sa fac! Nu mi-am pregatit nimica nimicuta!



Ratusca 36+

AMR 4 SAPTAMANI - 24 zile and counting (oare da la socoteala? )

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

catalutzza, adica sa nu declar copilul imediat si sa astept si apoi sa declar si sa mentionez si motivul? Ok, o sa incerc asa daca nu vin actele repede repede. Merci

Din ce am citit pan acum WOW!!ROXY!!! felicitari ce rapida! ce fata hotarata!...ma bag la loc la citit

36+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vi4i



am poza de pui dragalas,mult asteptat,ingerasul ALEX de mami Roco

sorry l-am postat la mine pe webshots!!!

noi totusi avem un cont comun unde sa putem posta pozici cu putulici????

Roco zice ca incearca sa recupereze ca abia azi dimineata a reusit sa doarma un pic,asta noapte a avut un program de alaptat din 3in 3 ore pt ca sa se regleze bebe Alex cu zaharul de la diabetul pe care la a vut Roco.zice ca bebe e foarte papacios!! diseara pleaca acasa si abia asteapta sa povesteasca pe forum!!!!



33+ Ioannis-Dionisios

baby in burtica
hainute bebe

AMR 6 saptamni!!!


M-am indragostit!!! Ce frumusel e!!! Si doarme asa de linistit, parca n-ar fi trecut saracutul prin ce a trecut impreuna cu mamica lui!



Ratusca 36+

AMR 4 SAPTAMANI - 24 zile and counting (oare da la socoteala? )

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_rain spune:

Ce frumus e bebe de Roco, zici ca e o fetita

Hai Tana, Cristies Ce tare, Cristies, a intrat sa isi faca singura galerie, si sa ne anunte si pe noi

Eu maine am programare la coafor, dupa aia merg sa-mi ridic analizele si sa le duc sa le vada medicul. Daca mai am timp, imi fac o programare tot pentru maine la manichiura si pedichiura SPA
Cu ceara, nu cred ca ma risc sa ma epilez acum, poate totusi pe picioare...
In rest, bagajul nu mi l-am facut inca. De fapt, nu am mare lucru de pus in el, nu trebuie sa pun decat lucruri personale si hainutele cu care il scot pe bebe din spital.
Inca nu am spalat hainutele lui bebe,nici nu cred ca i-am cumparat toate lucurile necesare: adica sigur nu am luat inca: carucior, landou, scoica, scaun de masina. Nu stiu in ce trebuie sa-l scot pe bebe din spital. Poate imi ziceti voi, sa nu incep sa caut pe net.Nu am citit inca "instructiuni de utilizare, ingrijire" bebe, aaaa si inca nu avem nume pentru bebe Sa mai continui?



tzontzo manager 37+
poze
poze Tzontzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fetele, putina adrenalina? Schimb eu numele capitolului, nu de alta dar mi s-a rupt apa. Imi astept sotul si plecam la spital. Pot sa-mi scot singura si niste agitate? Macar vreo 10
Curaj Cristina, ca oricum o sa uiti!
Sunt foarte calma, mi-am facut dus...n-am sunat la doctor, acum sun. Sa-mi tineti pumnii. Nu stiu ce ma asteapta ca am tot contractii nedurereroase ca si pana acum. Va tin la curent.



38+

AMR 2 saptamani!

Bebe e complet dezvoltat. Sa vedem cand o fi pregatit sa ne cunoasca :).

Tati zice sa vii vineri, de ziua bunicului. Dar tu vii cand stii tu...


A doua apa rupta online!!!

HAI CRISTIES!!! NASTERE USOARA!!!





Ratusca 36+

AMR 4 SAPTAMANI - 24 zile and counting (oare da la socoteala? )

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Salutare!

Ne-am intors si noi de la medicul de familie cu primul concediu de maternitate!

Azi l-am sunat si pe doctor ca e cam groasa cu burta mea tare si dureroasa si mi-a zis sa ma prezint maine la consult sa nu cumva sa fie nevoie de cezariana mai devreme

Mama e calare toata pe mine ca aoleo ma interneaza ca perfuzii ca alea alea!!! Of, numai mama de fata sa nu fii!

Ratusca 36+

AMR 4 SAPTAMANI - 24 zile and counting (oare da la socoteala? )

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:






HAI TANA !!! CURAJ !!!











HAI CRISTIES !!! CURAJ !!!






Andreea 32+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalutza81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

catalutzza, adica sa nu declar copilul imediat si sa astept si apoi sa declar si sa mentionez si motivul? Ok, o sa incerc asa daca nu vin actele repede repede. Merci

Din ce am citit pan acum WOW!!ROXY!!! felicitari ce rapida! ce fata hotarata!...ma bag la loc la citit

36+ Yannis


Exact DAR MUSAI SA VB LA MATERNITATE SA LE EXPLICI INAINTE SITUATIA CA ALTFEL NU TI-L DAU ACASA FARA CERTIFICAT DE NASTERE!!!!

Catalutza 33+ Irina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Salutare!

Ne-am intors si noi de la medicul de familie cu primul concediu de maternitate!

Azi l-am sunat si pe doctor ca e cam groasa cu burta mea tare si dureroasa si mi-a zis sa ma prezint maine la consult sa nu cumva sa fie nevoie de cezariana mai devreme

Mama e calare toata pe mine ca aoleo ma interneaza ca perfuzii ca alea alea!!! Of, numai mama de fata sa nu fii!

Ratusca 36+

AMR 4 SAPTAMANI - 24 zile and counting (oare da la socoteala? )

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...


ratusca nu-ti face griji...asa's toate mamele.....
si sper sa vii cu vesti bune

Andreea 32+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Tomaca sa fii sanatoasa si sa ai o nastere ushoara!

GO Tanaion!
GO Cristies!

35+

Mergi la inceput