Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *40*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Lullaby, ce bine ca te-am prins!
Am si eu o rugaminte mai ciudata la tine. Stiu ca in timpul sarcinii te-ai tuns tu la un moment dat si te-ai vopsit. Tin minte ca mi-a placut tare mult de tine. Ai putea sa mai pui pozele de atunci, sa te studiez mai bine si sa ma duc cu laptopul la coafeza sa-i zic sa ma tunda si pe mine la fel?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Nela, ma bucur ca ai aparut si ca sunteti bine!
Ma tot gandesc la Crissbebe! Sper ca e bine si fizic si psihic.
Monicule, fa mami ceva cu pozele alea sa le poata vedea tot omul! Stiu ca ai pus si tu poze cu tine creata cu parul lung si in toate culorile, dar eu nu am apucat sa le vad si ma roade curiozitatea.
Luci, cred ca am uitat sa iti spun ce faina erai la nunta si mai ales in luna de miere. AU dreptate fetele, aveai o sclipire minunata in priviri! Cum merge dieta? Ai putut sa renunti la dulciuri?
Sa stii ca ai putea sa iti faci clatite dupa reteta din siteul acela datr de mine si sa le umpli cu magiun de prune fara zahar (daca o exista asa ceva pe acolo). Pe mine ma macina tare cu ce as putea sa inlocuiesc zaharul. Oare chiar nici un indulcitor nu e OK?


Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Cristina Ana tocmai mi-am creat un nou album si vroiam sa postez pozele. Acum ma duc sa le caut pe cele in care eram cu noua freza. Asa scurt vrei sa te tunzi? Revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissbebe spune:

Buna dragele mele...
In primul rand vreau sa va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de mine si ca ma sprijiniti moral (am mareeee nevoie)...
Mama si pisa...e foarte adevarat ce spui tu acolo dar cand intervin anumite complicatii nu mai tine de dorinta noastra....
Cristina iti spun sincer ca atunci cand am citit mesajul tau m-a bufnit plansul rau de tot...
Acum ceva timp ne-am intors de la doctori...
1. sunt intr-o situatie foarte dificila si riscanta orice decizie as lua...chiar daca fac intrerupere de sarcina tot exista riscul sa imi desprinda cusatura de pe uter...iar daca decid sa pastrez sarcina...situatia e si mai complicata si dificila...ptr ca dupa spusele medicilor nu am garantia ca pot duce sarcina pana la capat (bebe impingand pe acolo poate sa-mi desfaca uterul),iar daca uterul se desface pierd si sufletelul din mine si imi pierd si uterul de tot...
Ca atare cu durere in suflet prefer sa risc acum si sa sper ca nu se va desprinde cusatura decat sa risc sa pierd tot mai tarziu..inclusiv sansa de a mai avea vreodata copilasi...
Sincer nu va pot exprima ce este in sufletul meu acum...cata durere...
Voiam acest sufletelllll
samburica are acum 5-6 sapt...dar inca nu se vede embrionul la eco...
uterul nu arata foarte bine in interior....
2. nu i-am facut lui Alexutzu azi vaccinul ptr ca nu este bine...azi dimineata cand s-a trezit avea la ochisorul drept ca un fel de puroias...am crezut ca l-a tras curentul...dar nu..a zis dr ca e posibil sa faca conjunctivita...se freaca cu manutele la ochisori dupa ce duce la nasuc si gurita...si s-a transferat un microbel...asa ca maine dimineata ne postam in fata policlinicii ptr analize...toata gama...sange,urina...bla bla bla...
trimit si revin...

MAMICA FERICITA DE Alexandru - Aurelian


http://community.webshots.com/album/570763181pdonnI?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Alex, iti ofer o floare de primavara timpurie ca sa-ti mai lumineze ziua. A creste copii este o mare responsabilitate si ca mama este aproape inevitabil si chiar ai dreptul sa te simti coplesita uneori. O prietena a mea (mama de trei baieti) zicea ca noroc ca i-a facut Dumnezeu asa de dulci si simpatici ca altfel uneori iti vine sa-i arunci pe geam.
Cand te simti deprimata, aminteste-ti ca e normal sa te simti asa si ca e o stare trecatoare. Apoi, daca poti, fa ceva care sa-ti faca placere. (Fetele ti-au sugerat idei bune). Daca nu, pur si simplu ia-ti timp sa-ti numeri binecuvantarile. Gandeste-te la toate lucrurile bune din viata ta si, daca simti nevoia, multumeste-I lui Dumnezeu pentru ele. Asta fac eu cand ma simt trista.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Ia te uita Lullaby, gand la gand! Sa stii ca astept cu nerabdare cu pozele acelea, ca peste vreo ora trebuie sa plec. Si da, asa scurt o sa ma tund, ce sa fac. Oricum, nu il am lung nici acum, e doar un pic peste umeri. Iarasi am cules un pumn de par din cap la baia de azi.
Gegea, m-a uitat la pozele tale si ma minunez de ce copilasi frumosi ai! De revista, nu alta! Fetita o sa rupa multe inimi, sunt sigura de asta! Tare mandra trebuie sa fii cu asa comori in casa!
Lucia, vroiam sa te intreb cand vii in tara pentru botez? Nu treci si prin Bucuresti? Ca poate facem o megaintalnire sa ne cunoastem! SI unde faceti botezul, la Braila sau la Brasov? (ca poate iti fac o vizita la biserica )

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Crisbebe, imi dau seama perfect ce este in sufletul tau! Dar eu nu cred ca este asa de riscant sa faci avort. Nu vreau sa rasucesc cutitul in rana, dar trebuie sa-ti spun ca la o varsta a sarcinii asa de mica chiuretajul se face cu un fel de aspirator, deci nu cu chiureta, si dupa capul meu riscul de ruptura uterina nu ar trebui sa existe. Eu am trecut prin asa ceva, crede-ma ca nu dureaza mai mult de 5 minute totul, nici nu ai sa simti durerea fizica. Cu durerea sufleteasca e mai greu, dar asa e cel mai bine pentru tine in acest moment. Cu timpul ai sa iti revii si sunt sigura ca peste ceva timp o sa vina un nou sufletel la voi. Incearca sa nu clachezi, fii puternica si sa nu te indoiesti nici o clipa ca ai luat cea mai buna decizie pentru tine si pentru Alexandru!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Am revenit.

Cristina despre aceste poze spuneai?

Mie imi place mult cum iti sta cu parul lung, intreaba si coafeza ce crede. Poate iei doar putin din varfuri. Eu m-am tuns pentru ca am crezut ca e mai comod, iar acum abia astept sa imi cresca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Am revenit.

Cristina despre aceste poze spuneai?



mami fericita de Alex



Ce frumoasa esti in pozele acelea!!!
Astea sunt, dar acum ca ma uit mai cu atentie la ele imi dau seama ca eu vreau sa ma tund o idee mai lung. Oricum, imi place tare mult si tunsoarea si culoarea si de tine!!!!
Poze noi cand ne pui?

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:


Iata si cateva poze cu Alex.

Nela ma bucur sa te vad, uite cateva poze din Praga, sper ca am retinut bine.



Mergi la inceput