Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (139)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Mami Dani, este ziua ta??? La multi ani, draga mea!!! Sa fii sanatoasa, sa ai o sarcina usoara si o nastere sublim de usoara Sa fii fericita si sanatoasa cu puii tai si toata familia!


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Dani! Sanatate, fericire si nastere usoara!
uite aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Dani, eu asteptam confirmarea, dar....cum au inceput deja urarile, iti spun si eu
LA MULTI ANI! SA FII SANATOASA, FERICITA, IUBITA, SA AI O SARCINA FARA PROBLEME, O NASTERE "FLOARE LA URECHE", COPII SANATOSI, MANCACIOSI SI CUMINTI!
...si lasa mama treaba de ziua ta...ce-ti venii?!

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)
LA MULTI ANI 2010!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Fetele, tocmai am vazut pe stirileprotv.ro ca tony Tecuceanu de la "Cronicaa carcotasilor" a murit in dimineata asta de gripa porcina...m-am ingrozit...Dumnezeu sa-l ierte!..era un actor bun si simpatic...

Asa ca aveti mare grija cu gripa asta, mai ales gravidutzele...

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Dani si eu am inteles ca e ziua ta - LA MULTI ANI! si cat mai multe bucurii alaturi de copilasi si familia ta!

Gabi, Luminel, nu vreau sa fiu nepatrioata - da sa stiti ca in nici un anotimp si luna a anului, nu se poate compara Viena cu Ro.
Si Ro are partile ei frumoase, insa per total Austria o depaseste cu mult si mi-e ciuda ca nu ne putem bucura pe deplin.

Laura, sanatate lui Mirci! Sa va faceti bine rapid!

Belleane, nasoala faza cu soacra si medica. Nu stiu exact ce medic. e ala, da banuiesc ca nu e cel mai indicat

Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Fetelor,
am de vanzare un sac de picioare pt. carucior pe rosu cu negru in interior, f. calduros.


E cineva interesat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Adriana_78

Dani si eu am inteles ca e ziua ta - LA MULTI ANI! si cat mai multe bucurii alaturi de copilasi si familia ta!

Gabi, Luminel, nu vreau sa fiu nepatrioata - da sa stiti ca in nici un anotimp si luna a anului, nu se poate compara Viena cu Ro.
Si Ro are partile ei frumoase, insa per total Austria o depaseste cu mult si mi-e ciuda ca nu ne putem bucura pe deplin.

Laura, sanatate lui Mirci! Sa va faceti bine rapid!

Belleane, nasoala faza cu soacra si medica. Nu stiu exact ce medic. e ala, da banuiesc ca nu e cel mai indicat

Adriana


Adriana, n-am fost niciodata la Viena sau in Austria, dar nu ma indoiesc ca, d.p.d.v. administratie, civilizatie, mentalitate, curatenie, s.a.m.d., nici nu se compara cu Bucurestiul, cel putin...asa ca nu esti nepatrioata, stai calma...

Lumi, mami de mladita Elena Cristiana (26.05.2008)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=733a9f9f274d6633afc942" target="_blank">Montaj

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaH spune:

La Multi Ani, fete dragi! Sa aveti un an 2010 cu multe bucurii, sanatate si fericire!

iaca am revenit si eu pe baricade, la munca, deci acum am cat de putin timp de scris.
noi am avut o vacanta frumoasa, nu ma pot plange, cu multe plimbari, cu zapada (mai rar pe aici), cu copii cand mai veseli si dulci, cand mai obraznici si nazdravani, dar am fost cu totii sanatosi si asta a fost bine.
nu au plecat inca prietenii nostri din romania (maine pleaca), dar desi a fost destul de aglomerat prin casa si m-am cam saturat de musafiri de vreo luna si jumate, a fost tare bine cu ei. ne-a uitat pe poze din studentie si ne-am amintit de toate petrecerile, revelioanele sau vacantele la mare pe care le-am petrecut impreuna. am jucat carti si am baut, si am ascultat muzica, si am dansat (nu numai de revelion), si a fost tare frumos. sunt minunate prieteniile astea vechi.

de revelion am petrecut cu prietenii nostri pana pe la 12, dupa care au inceput sa vina alti prieteni: un cuplu polonezo-italian, finii nostri. pe la 1 am inceput sa facem gratarul. pe la 6 ne-am ulcat. iar la 7 s-a trezit teodora. noroc ca a fost randul lui tati sa se trezeasca cu ea, ca eu eram moarta la ora aia. teodora a rezistat pana la 22:30, apoi a picat lata si nu s-a trezit nici cand a inceput bombardamentul cu artificii, care la noi a durat fix o ora. ma tot intreb, cati bani or fi cheluit oalndezii astia cu artificiile, ca aveam cu sacul si mai sunt si scumpe. am avut si noi nsite fasuri, dar le-am dat in gradina, in spate, ca en era rushine de vecini pe langa ce aveau ei. alexandru a rezistat pana la 2, dar tot degeaba, ca la artificii nu a fost chip sa il scot in fata casei. s-a dus sus, la etajul 2 si s-a utiat de acolo, tzinand mainile la ureche. baiatul lu' mama curajos...

din pacate de ieri a trebuit sa revenim la munca. daca atunci cand era mama aici era ok cu somnul, acum sunt in urma de tot. nu numai ca tb sa en trezim dimineata cu teodora (bine ca o facem pe rand), dar stam si noaptea pana pe la 1-2. asa ca acum sunt rupta de somn. dar mi-a promis sotzul ca dupa ce pleca prietenii cel putin o saptamana o sa mergem la culcare la 22:30. sa vedem daca putem.

despre copii, au fost dulci, dar au avut si iesirile lor. in vacanta odo (asa ii zicel nou teodorei) s-a trezit numai la 6-6:30, urmata de fratior pe la 7. de doua zile de cand a inceput scoala si gradi abia de ii trezesc eu la ora 7:30 (pe odo) si 7:45 pe alex. cum va explicati asta?
revenirea la gradi a fost foarte lina, nu a plans,asa cum ma astepam si asa cum face alex. numa bine ca de acum in colo o sa mearga si vinerea la gradi, ca nu mai paote sa stea tati acasa.

am vazut ca avem copilasi tare vorbareti pe aici. eu nu pot sa spun nici pe departe asta despre odo. ea zicea mama, tata, aina(=haina), iaia(=suzi si gargarita cu care doarme ea). si ami are doua cuvinte care nus tiu ce inseamna, dar daca imi dau seama.... sunt mamia si papaia. le spuen in general cand vrea ceva, orice ar fi, jucarie, manacare, sa mearga undeva. m-a capiat cu papia asta, ce o fi ea.
in rest este foarte talentata la tzipat si incruntat cand nu i se satisfac pofetele. mie imi vine sa si rand, ca se concentreaza asa de tare si face niste fetze....
de asemenea este foarte fericita cand alearga cu alex prin casa, spre disperarea vecinilor, care uneori ne mai bat si in perete, cand ating punctul maxim. cat e de lunga sufrageria si bucataria (si impreuna sunt destul de lungi) alearga dintr-unc apat in altul. iar la capat rade teodora se tremura camasa pe ea. sunt dulci, dar trebuie sa ai nervi de otzel.

vroiam sa le felicit pe noile viitoare mamici, pe cele care si-au serbat zilele de nastere si pe mamicile cu copiii vorbareti. am vauzt poze, am vizionat filmulete, dar nu am avut timp sa scriu doua vorbe.

vreau sa multumesc si celor care m-au felicitat pt doctorat. ca titlu nu e mare banza, dar ca munca, e ceva, mai ales cand ai acasa puradeii si te iau ca noua, sau cand in loc sa te gandesti la calculelele tale, te gandesti daca o mai fi facut febra copilul, sau tresari la fiecare telefon primit si te rogi s anu fie de la cresa. dar asta este cazul pt toate mamele, indiferent ce job au.

ce sa va mai pov? nu prea mai am nimic acum in cap. dar promit sa revin curand cu poze, am o groaza facute si nedescarcate.

aaa, vroiam sa ma zic: simonix, era cat pe ce sa ne intalnim in bruge. am vrut si noi sa mergem in aceeasi zi acolo, dar pana la urma am ales o zi mai linsitita, dupa ce cu o zi inainte fusesem in amsterdam si colindasem in lung si lat. asa ca pana la urma am mers la un center parc si ne-am balacit toata ziua in piscina.

aaa, apropo de amsterdam, am ceva povesti de pe acolo, una dintre ele fiind legata de red light district. evident ca nus e poate sa mergem in amsterdam cu prieteni din romania si sa nu facem o tura si prin cartierul rosu. de data asta, insa, aveam si copiii cu noi, noi 2 iar prietenii un baiatel de 6 ani. nu stima daca sa ii luam si pe ei sau nu, dar pana la urma i-am laut (si am vazut ca nu eram singurii cu copii pe acolo). baietii nu au zis nimci, dar se uitau foarte atenti. la un moment dat am ramas eu si sotul cu cei trei copii si i-am trimis pe prieteni pe o strduta unde nu incapea caruciorul teodorei. iar noi ne-am oprit langa un canal si ii zic lui alex: hai sa ne utiam la lebedele astea. dar de ce aici, hai sa ne uitam peste tot, zice alex, facand ochii roata in jurul lui. ne-a bufnit rasul, evident. in amsina, la intoarcere, am incercat sa facem o recapitulare a ceea ce au vazut ei in amstedam, vrand sa ii tinem si trezi. nu au pomenit nimic de geamurile cu lumini rosii. baieti discreti. acum imi e teama ca o sa ii povesteasca invatatoarei ce a facut el in vacanta.

hai ca ma o limbaritza.... promit ca de acum o sa intru maid es, sa scriu mai putzin si sa nu va mai plictisesc cu povestile astea interminabile.

pupici si sporuri,c are pe udne sunteti.



Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Luminel, Belleane, Gabitza, Mihaser, Adriana, multumesc din suflet pentru urari, sunteti minunate. Sa va dea Dumnezeu si voua si familiilor voastre multa sanatate si tot ce va doriti. Va imbratisez si va multumesc inca o data.












Dani, mami de Rasfatzel 23.06.2008 si 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Dana, din partea mea te poti lungi cat vrei, ca-mi place cum scrii si ce povestesti


Alaturi de SEBI

Mergi la inceput