Bobocei de sept-oct 2008 (238)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

WOW Corrina, FELICITARI!!!!!! Sa ai sarcina usoara si sa fie bebe sanatos!!! ASTA DA SURPRIZA!!!!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Laura pentru copiii cu probleme se da CIC trei ani, dar cred ca e vorba de handicapuri severe sau boli grave. In rest, poate doar sa iti gasesti ceva de lucru acasa. Tu, lucrand in invatamant, pleci multe ore de acasa zilnic?

edit: Andreuta, avocado nu se da simplu, e fara gust, intra in componenta pastelor de tartine, a salatelor, se combina cu alte fructe/ legume condimente, simplu e foarte fad intr-devar. Si chiar cand il gusta simplu astia care ti-arata diverse retete pun ceva pe el :) Voi cum l-ati gustat? ANdei i-a palcut in combintie cu piersica, parca, oricum l noi la piata nu se gaseste si nu emrgeam emreu in alte locuri asa ca i-am dat doar de doua ori.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Neatza!!!
La multi ani tuturor mamicilor si boboceilor!!! Sa aveti un an bun plin de bucurii sanatate si fericire!!!

am incercat ieri toata ziua sa intru dar nu am reusit...nu mi s-a deschis site-ul deloc
am citit un pic din urma din pacate nu tot ca de la work nu prea pot
noi suntem bine....lui Andrei i-au iesit 2 premolari in partea de sus, de fapt doar colturile si acum il chinuie rau pana ies de tot....sa va zic despre cresa: l-am dus pe Andrei la cresa la care il duc la recomandarea multor mamici care sunt incantate si intr-adevar imi place foarte mult....au fffff multa rabdare cu ei, ieri de exemplu cand l-a scos sotul o educatoare era numai cu el si se juca si incerca sa-i distraga atentia ca era deja ora de scos( tot 2 ore sta deocamdata) si stia ca trebuie sa mearga dupa el si deja facea figuri....ce sa zic el nu este foarte incantat cand il lasam acolo dar apoi se linistetste si se joaca cu copiii

andreutac cuscra va pup si va doresc la multi ani si 2010 sa va aduca numai impliniri pe toate planurile!!!
babytza sa stii ca daca mergi undeva la un hotel afara poti sa ceri sa iti puna un patut in camera....noi asa am facut in bulgaria si mi-au zis niste prieteni ca ei au cerut patut si in Grecia si Turcia si au primit....ahhhh si vreau si eu denumirea acelui complex de vile daca se poatemersi
corrina felicitari sa ai parte de un bebe sanatos si sa fie ce va doriti voi

vacanta:si noi vrem sa mergem anul asta in Grecia dar noi avem concediul in August...ce fain ar fi sa ne intalnim mai multe mamici cu boboceii in vacanta in acelasi loc
peste ii dau si ii place fffff mult, inclusiv somon sau pangasius pe langa pastrav, crap, cod alb
avoocado am incercat si nu ne place

scuze ca m-am lungit.....va pup pe toate fara exceptie



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Cum spunea si 300 se poate sta acasa cu copilul 3 ani doar daca este bolnav, dar daca rezolvi la un dr sa-ti dea adeverinta....... sti tu, in Romania orice se poate!!!

Corrina nu stiu daca m-ai influentat cu tickerul "Gargaritza" dar eu am sitit imediat ca e fetita!!! Si pana acum, am zis bine de 2 ori, si la July si la Roxi....

Noi am combinat avocado cu toate fructele cand mancam pasat, si cu mar, banana, piersica din compot.... acuma ii fac o pasta pentru painica din avocado, usturoi si zeama de lamaie! Se bat turcii la gura lor!! aaa, pe painica rajita!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nocom

WOW Corrina, FELICITARI!!!!!! Sa ai sarcina usoara si sa fie bebe sanatos!!! ASTA DA SURPRIZA!!!!!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)


Multzu`, Nocom Sa tii ca m-ai cam pus pe ganduri cu faza aceea cu alaptatul si conceptia. Acum, daca-or fi 2, sa fie sanatosi!!!
Sa stii ca si eu am visat ca va fi fetita. (La Mihnu am visat ca va fi baiat si asa a fost!)

Mami fericita de Mihnea-Cristian &5s3z
Mihnea se face mare Gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Corina, La multi ani, sarcina usoara si bebe sanatos!!!!

FELICITARI!!!



(ce ma bucur cand va vad puse pe treaba, Doamne ajuta!)


Sa va zic cum suntem noi? (pai va zic, ca eu unde sa ma plang) Teo e inca plin de mucisori, dar a invatat sa sufle nasul. Exact cum povesteste Corina, a doua zi de Craciun eram cu el la clinica, fiind a 5a zi cu febra peste 39, cu maximul 39.7.
L-am tratat intai homeopat, dar boala a progresat si copilul se simtea din ce in ce mai rau. Pana la urma de la clinica ne-au dat Erdomed, acum e a 5a zi de erdomed si inca nu-i gata cu mucii, dar de tusit mai tuseste doar foarte putin. Ieri l-am scos si afara un pic, dar nu i-a placut si a vrut repede in casa. Nu mai zic ca dupa iesire a fost mai ragusit ca inainte, ca sa imi fac eu mustrari de constiinta ca l-am scos.
Radu a inceput si el cu febra 39 de anul nou. DAAAR pe el de cand m-am prins ca Teo are viroza il bagasem pe tratament homeopat preventiv. Odata cu febra au venit niste mucuti, asa ca am extins tratamentul (pulsatilla) si pentru ca era ragusit i-am dat miere cu tei si inca niste homeopate pentru laringita.
Vad ca nu se mai intampla nimic, nu mai aud mucii, nici nu stiu daca sa-i mai dau ceva sau sa ma opresc si sa astept. Oricum, mult mai bine ca la Teo a fost evolutia.
De fapt, la asta ma si astept de la un tratament eficient, sa nu trecem prin toate chinurile ca si cum n-am lua nimic (adica exact ce-am observat ca se intampla la Teo de cate ori incepem cu tratament homeopat)

In tot acest timp TL a inceput sa tuseasca, si evident m-a luat si pe mine. Asa ca am luat si noi diverse, mai o aspirina, mai un ACC. Vad ca TL e mai bine. INSAAAAA la mine e tot mai rau!
Tusesc, ma arde pe gat, am febra sunt plina de muci si in plus MA SUFOC!!!!
Nu pot sa stau intinsa ca ma sufoc. Este oribil!!!! Nu am mai patit niciodata asa ceva intr-o raceala (mi s-a mai intamplat odata intr-un atac de panica, si alta data cand m-am enervat rau de tot, eram gravi si aveam 95kg).
Tot intrebandu-ma de la ce o fi s-a facut o saptamana de cand nu dorm si in fiecare seara e tot mai rau, adica ma sufoc mai tare si mai tare si mai tare.
Pana la urma aseara nemaistiind ce sa fac, am cotrobait prin medicamentele lui Teo si am gasit siropul Ventolin... am luat frumos ce doza scria acolo la adulti si am dormit lemn fara sufocari pana la 10 astazi! Cam intr-o jumatate de ora de cand l-am luat m-a lasat stransoarea aia la gat. Ce sa zic, seamana cam tare cu crizele de astm ale sora-mii... noroc ca ea a scapat de ele de mult.
Gata, ma iertati, m-am vaitat de numa!

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

Neatza!!!

noi suntem bine....lui Andrei i-au iesit 2 premolari in partea de sus, de fapt doar colturile si acum il chinuie rau pana ies de tot....corrina felicitari sa ai parte de un bebe sanatos si sa fie ce va doriti voi
de Andrei Petru(18.08.2008)
_
"You can learn many things from children. How much patience you have, for instance"
"Ca sa intelegi dragostea parintilor tai, trebuie sa cresti tu insuti un copil"



Multumesc frumos de urari!!!
Felicitari si lui Andrei pt dintzocii cei noi si sper sa nu-l chinuie prea tare si sa iasa integral. Si Mihnea e fericitul posesor a 3 masele nou-noute si a 4-a pe cale de aparitie. Pediatra care l-a vazut a doua zi de cRaciun a spus ca are eruptie dentara si la molari si nu mai stiu pe unde

Mami fericita de Mihnea-Cristian &5s3z
Mihnea se face mare Gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Citat:
citat din mesajul lui gaia.nevia

Corina, La multi ani, sarcina usoara si bebe sanatos!!!!
FELICITARI!!!

(ce ma bucur cand va vad puse pe treaba, Doamne ajuta!)
Sa va zic cum suntem noi? (pai va zic, ca eu unde sa ma plang) Teo e inca plin de mucisori, dar a invatat sa sufle nasul. Exact cum povesteste Corina, a doua zi de Craciun eram cu el la clinica, fiind a 5a zi cu febra peste 39, cu maximul 39.7.


gaia.nevia merci mult! Pai ce sa fac, trebuia sa fiu pusa pe treaba, ca mai vroiam un bb si am si eu o varsta...Ce sa fac, daca la tinerete am avut alte treburi?..
Imi pare rau ca tot familionul e bolnav si va doresc sa va insanatositi cat mai repede!!!

Mami fericita de Mihnea-Cristian &5s3z
Mihnea se face mare Gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Andy_g, ici si un 2010 plin de impliniri si pt voi, iar nazbatiosului ginerica adaptare usoara la cresa.
Ramo, in combinatie cu ceva i-am dat avocado si nu i-a placut. Nu mai retin insa cu ce, ca a trect ceva timp de atunci. Daca vad ca toti bebeii papa, o sa mai incerc si eu, poate ne iese de data asta.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

corrinaaaaaaaaaaaaaaaa, felicitari din tot sufletul!!!!!!!!!!!!!!! sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si sa fiti cu totii sanatosi si fericiti!!!
(mai fetelor, daca o mai tineti asa, eu nu stiu ce ma fac cu voi.... prea imi faceti pofta, zau, ce inseamna asta???)

oana. si eu sper sa-mi scot parleala... chiar daca daca vorbim de bb3 si bb4, caz in care oricum imi iau campii... merci de sustinere, vin pozele cu puful azi sper, am f multe de uploadat si merge greu.

nikole, esti geniala cu gemenasii tai! stii cum se zice, ai grija ce-ti doresti... oricum, eu iti doresc din suflet asta, pentru ca e cel mai frumos lucru care ii se poate intampla unei femei. sau cel mai frumos din cate am experimentat eu pana acum. si greu, pe deasupra.

abe, eu ii dau cu ulei sau crema, la masaj, seara dupa baita. inca mai avem un asa zis masaj, dupa baita, le place mult.

hunilor mei nu le place avocado...

andy_g

ada, sanatate multa tuturor!!

revin mai tarziu cu pozele alea, cand s-or incarca...

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput