Bobocei de sept-oct 2008 (238)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Corrina felicitari!!!!!..arata ff bine si mlti


Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

wow, Corrina, ai ramas in aceeasi perioada!! cand ai DPN???
felicitari!!!!


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Asa,buna dimineata

Lumi si astept pozele

Babytza cume recolta de cafea?Ajunge la toata lumea??

Angeva acesc.

Alessia eu nu i-am dat inca nici avocado,nici somon..noi nu mancam asa stralucit:(

Dya stai linistita ce e k ce simti

Nikolici totale rau

Preety sanatate

Nocom multumim de capitol

Claudinna,andreutac

Intrebare:Cele care stati cu copilul pana la 3 ani acasa,fara sa fie vorba de bb2 sau 3,cum procedati??As vrea sa stau cu ea ,da fara sa pierd indemnizatia,adica nu-mi permit sa stau fara bani.Se poate altfel?

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Buna dimineata!

Claudinna, piolica, booster se cheama treaba aia de pus copiii la masa, se gasesc si pe la noi pe siturile specializate... parca.

Crina, cum mai sa cada carutul pe ea? Offf...

Nocom .

Anda nu primeste tratament cosmetic decat de doua ori pe an pt ca mica fiind n-o scoteam bine din baie si voia sa suga si m-am obisnuit asa.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

Andy.p, Claudinna multumesc
DPN = 04.09.2010, la Mihnea a fost 06.09.2008 si a venit in 17.08.2008 :-)

Sa va spun, pe scurt, despre Mihnea: in seara de ajun a inceput sa faca febra (38.5 intrarectal). Minunat, zic! Acum, cand toate alea sunt inchise! A scazut cu paracetamol
/nurofen. A doua zi incep si niscaiva muci, febra continua la intervale neregulate. Dupa insistente, ne-a raspuns pediatra care, of course ca era plecata din localitate si nu revenea decat in 4 ian, care ne recomanda o clinica particulara non-stop. Am mers sambata, a doua zi de Craciun, ca sa il consulte cineva. (am eu un pitic, de cate ori e bolnav, mi se pare bine sa il asculte un medic la plamani) In plus, facea pe piele 1-3 basicute ca de urzicatura, pe un singur loc al corpului, care apoi treceau de la sine in maxim 30 de minute. Am avut un noroc!!! Am ajuns la clinica la 12.15 si pediatra era pana la 12.30! Diagnosticul a fost boala virala cu ....(nu mai stiu cuma denumit stiintific petele acelea, insa erau de la viroza). Ai mei erau foarte siguri ca e varicela, eu eram sceptica.
Ma rog, ideea e ca i-a trecut cu tratament homeopat in 5 zile si acum e bine.
De revelion a dormit, si eu cu el de la 22-24, nu a auzit nici petarde, nici artificii, nici nimik.
Despre bradutul de Craciun nu a avut o parere foarte buna, nu l-a impresionat in mod deosebit, avand in vedere ca nu avea nici butoane, nici cine stie ce lumini sau melodii. In schimb, l-a daramat de vreo 3 ori pe el si a folosit globurile de plastic pe post de mingii de ping pong.
Cam asa au trecut sarbatorile la noi.

Mami fericita de Mihnea-Cristian &5s3z
Mihnea se face mare Gargaritza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

300 gasii pe cateva site-uri dar e cam scumpicel...adica cred ca ne descurcam si fara

Laura, indemnizatia o iei doar pana cand face copilul 2 ani...dupa, daca vrei sa stai acasa...fara plata, ca altfel nu cred ca se poate, din pacate


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Corina, felicitari si sarcina usoara!! Chiar cand ai DPN-ul? ca ai ramas gravi cam in aceeasi perioada.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Corrina

Hello,
Lumi
Probez o semnatura noua, arata bine?

Mami fericita de Mihnea-Cristian - 17.08.2008 &5s3z
Mihnea se face mare Gargaritza



Moaaama!!!!!!!!!!!

FELICITARI!

Eit parca lasdasi povestea neterminata

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Woww Corrina felicitari !!! Sa fie intr-un ceas bun !!! Sarcina usoara si bebel sanatos !!!!!!!!!!!

Laura hi hi.. am plantat brocoli, cafeaua era gata prea repede Nu mai faceam fata

De Grecia nu stiu exact cumn se numeste acolo, intreb si va spun. Am inteles ca e vila cu 2 apartamente , utilate complet , cu bucatarie utilata complet, plaja la 5 minute, supermarket la 5 minute, 25 euro pe noapte apartamentul.

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corrina spune:

andreutac, 300, babytzu sunteti dragute, multumesc mult.
DPN = 04.09.2010, la Mihnea a fost 06.09.2008 si a venit in 17.08.2008 :-)


Mami fericita de Mihnea-Cristian &5s3z
Mihnea se face mare Gargaritza

Mergi la inceput