Fiv in Ungaria 85

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

KiraClara,

cred ca iosup e in stare sa vina duminica. tu spune-i acolo oful tau, e foarte mucalit, dar te ajuta.daca nu, tre sa gasim la CMU sau vezi la medlife memorial hospital.
de ce nu il intrebi pe PK de treaba cu pregnylul? eu am folosit pregnyl la IA, dar inainte de IA propriu-zisa. este echivalentul ovitrelle-ului ep care il vei folosi cu PK. sa nu suprapui chestii pe acolo. in sensul ca inteleg de ce vrei sa iei, pt ca pregnyl = hcg si te gandesti tu sa "pacalesti" organismul ca e gravid si sa faca PGR.
saru'mana de la lamurirea nr 2 legata de AC. are dreptate omul, eu aveam 4 foliculi mari, 3 mici, de mai mult de 5 mm distanta intre ei.

La multi ani!

KiraClara
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fete, 2 intrebari: 1. daca am oprit tratamentul de la fiv pe 9 decembrie, pot sa fac amh acum?
2. a folosit cineva teste de ovulatie OVIEW? sunt bune? arata ceva? se fac vreodata 2 liniute? eu am mucus si o liniuta si vreau si eu sa stiu ce se mai intampla prin mine. stiiiiiiiu, o sa ziceti sa ma duc la eco, ma duc, ma duc!

mirela2, esti cea mai cu umor de pe aici!eu lesin de ras de cate ori intri tu cu cate un salut! o sa vb cu o amica de lucreaza in farma, poate te ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

adipapazi, poti sa obtii un amh micut acum (in mod fals dupa stimulare); pe de alta parte, dar il obtii okay acum atunci chiar esti tare; de pierdut pierzi doar banii respectivi (ca poti sa il faci acum si daca nu e cum vrei sa il repeti); e 250 la synevo

eu am folosit doar teste de LH de la barza si mi s-au parut okay, dar sa le citesti in intervalul scris pe ambalaj, ca dupa se mai schimba la nuante ; sunt in pachete de 3 bucati si ai bonus si unul de sarcina, la mine au identificat okay, pacat ca n-a iesit nimic



Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

fete, 2 intrebari: 1. daca am oprit tratamentul de la fiv pe 9 decembrie, pot sa fac amh acum?
2. a folosit cineva teste de ovulatie OVIEW? sunt bune? arata ceva? se fac vreodata 2 liniute? eu am mucus si o liniuta si vreau si eu sa stiu ce se mai intampla prin mine. stiiiiiiiu, o sa ziceti sa ma duc la eco, ma duc, ma duc!

mirela2, esti cea mai cu umor de pe aici!eu lesin de ras de cate ori intri tu cu cate un salut! o sa vb cu o amica de lucreaza in farma, poate te ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

AdipapaziAMH eu zic sa mai lasi 1-2 luni pana iti revine organismul, ca altfel o sa iti iasa vaza. Deocamdata inca esti sub influenta hormonilor care isi mai fac de cap. Si daca iti refaci hormanolele simple stii ca ies varza in prima luna sau chiar mai multe.
Teste, poti folosi, dar cine stie de ce nu iti iese a doua liniuta, stiau fetele mai bine cum e cu astea de ovulatie. Eu am folosit incepand cam din a 10-a zi si se roseau treptat, dar de data asta am fost direct la eco, adica azi
Mirela2si eu tot azi la eco ca si tine Eu vreau sa vad mai multe luni la rand ce si cum produc, poate pe unul mai mult, dar luna asta scorul era egal 1-1 adica un folicul baban pe stangul si unul mai mic de fo 11 pe dreptul si unul f. mic de 4 mm, care nu s-ar pune. Endometrul de 7 mm....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

ianna2002, eu am fost des cu trenul la Budapesta dar din Cluj si e okay; de intirziat nu am intirziat defel sau nesemnificativ, dar este intr-adevar o ora diferenta de fus (cistigi o ora cind ajungi acolo, si o pierzi cind revii); iarna insa te poti astepta la probleme

trenurile din Cluj ajung la gara Keleti, de unde poti lua metrou (diferite linii) pina la Moskva Ter (sau tramvai, daca bine imi amintesc); de acolo este ceva autobuz parca sau poti merge pe jos sau cu taxiul; daca vrei sa iei taxi ia unul la care sa suni, e mai ieftin, e unul 0036-1-2000000; ai aici detalii despre transportul in Budapesta http://www.budapest-tourist-guide.com/travel-in-budapest.html; daca ai mai multe drumuri sunt abonamente de o zi (biletele se composteaza, dar abonamentele le pastrezi ca la noi)

si eu o sa iau cu mine o cutie frigorifica pt medicam (daca imi prescrie si le pot cumpara deja); merci adipapazi pt sugestie, azi chiar asta am cautat o cutie mai mica (ca banui ca nu sunt mari medicamentele)

Citat:
citat din mesajul lui ianna2002

Fetelor, mai am o intrebare pentru cele care ati fost deja in Ungaria.
Ce parere aveti de varianta drumului cu trenul? Exista intarzieri pe ruta Bucuresti- Budapesta?
Ca noi am facut drumul Brasov-Bucuresti dupa Craciun si am avut intarziere 30 min., in conditiile in care nu era zapada, viscol, inghet, etc.A mers doar foaaaaaarte incet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KITTA

AdipapaziAMH eu zic sa mai lasi 1-2 luni pana iti revine organismul, ca altfel o sa iti iasa vaza. Deocamdata inca esti sub influenta hormonilor care isi mai fac de cap. Si daca iti refaci hormanolele simple stii ca ies varza in prima luna sau chiar mai multe.
Teste, poti folosi, dar cine stie de ce nu iti iese a doua liniuta, stiau fetele mai bine cum e cu astea de ovulatie. Eu am folosit incepand cam din a 10-a zi si se roseau treptat, dar de data asta am fost direct la eco, adica azi
Mirela2si eu tot azi la eco ca si tine Eu vreau sa vad mai multe luni la rand ce si cum produc, poate pe unul mai mult, dar luna asta scorul era egal 1-1 adica un folicul baban pe stangul si unul mai mic de fo 11 pe dreptul si unul f. mic de 4 mm, care nu s-ar pune. Endometrul de 7 mm....


la mine se vedea endo de 12,6 si cica ar trebui sa mi vina cm, iar din prima zi de cm sa iau estrofem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi gagici
hai la multi ani pe 2010...bine ca s-a dus 2009...ca fu' cel mai naspa an din viata mea

gata si cu vacanta...ne apucam de planuri pentru cele ce urmeaza.
ieri si alaltaieri a fost belea in Poiana...zapada frumoasa...ma oftic de mor ca am venit acasa

am coborat mai devreme in bucatarie...da nu era pusa masa si nu mi-a adus nimeni micul dejun la nas...asa ca am venit inapoi in dormitor sa ma dusez si sa plec naibilor la servici...ca bag de seama ca nu se mai intampla nimic din tot ce se intampla pana ieri...desi in creierii mei sunt tot la munte.

in alta ordine de idei...mi-a intarziat menstra 6 zile...si ma apuca nervii iar...ce Doamne-iarta-ma mai e acum???

hai ca am plecat...va pupa fata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

samira pupi

hai nu fi nervoasa cine stie poate e cu ochi sau.............

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

buna fetelor

gata cu petrecerea, pe unde umblati, samira, cornelia, violeta, espe, kitta, karla, goggy, hai la raport.
pupi fetelor

eu am facut o eco azi, cica endometru de 12,6 si ar trebui sa-mi vina......si din prima zi de cm sa iau estrofem si in loc de aspirina sau aspenter sa iau clexane.
bine bine, eu le iau, dar de unde le cumpar, e nebunie, de 2 luni cica e criza, poate mi spuneti si mie vreo farmacie de unde as putea sa le cumpar.

pupi




mire
banuiesc ca estrofem nu gasesti! ca am vazut ca la sensiblu au clexane! Nu vreau sa iti dau sperante false dar ma uit diseara ca parca mai am eu o cutie de estrofem de la fiv anterior acasa! Daca am, vedem cum facem sa ti-o trimit!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna dimineata fetelor!

Eu sunt la servici...., fara chef, dar asta este. Bine ca momentan il mai am, insa nu se stie ce se preconizeaza.

didiloo stai cuminte in pat si ai grija de . Doamne-Ajuta sa fie bine.

mirela2

Va pup si va doresc un An plin de succese, pe toate planurile

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput