Fiv in Ungaria 85

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

da, am vazut linkul dianei, dar mie PK mi-a zis ca voi lua AC doar cateva zile inainte de CM. om trai si om cedea.bine ca mi-ai zis de piroxi..., ca imi scapase treaba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Tannoo, ne intalnim si pe aici!
Tu cred ca esti de-al casei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Fetelor, mai am o intrebare pentru cele care ati fost deja in Ungaria.
Ce parere aveti de varianta drumului cu trenul? Exista intarzieri pe ruta Bucuresti- Budapesta?
Ca noi am facut drumul Brasov-Bucuresti dupa Craciun si am avut intarziere 30 min., in conditiile in care nu era zapada, viscol, inghet, etc.A mers doar foaaaaaarte incet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ianna2002

Tannoo, ne intalnim si pe aici!
Tu cred ca esti de-al casei...

sper sa nu mai fiu pentru mult timp ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

gata cu petrecerea, pe unde umblati, samira, cornelia, violeta, espe, kitta, karla, goggy, hai la raport.
pupi fetelor

eu am facut o eco azi, cica endometru de 12,6 si ar trebui sa-mi vina......si din prima zi de cm sa iau estrofem si in loc de aspirina sau aspenter sa iau clexane.
bine bine, eu le iau, dar de unde le cumpar, e nebunie, de 2 luni cica e criza, poate mi spuneti si mie vreo farmacie de unde as putea sa le cumpar.

pupi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ianna2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tannoo25

Citat:
citat din mesajul lui ianna2002

Tannoo, ne intalnim si pe aici!
Tu cred ca esti de-al casei...

sper sa nu mai fiu pentru mult timp ...


Iti doresc din toata inima Tannoo!
Sa va mutati la Odisee cat mai curand!
Va si sa stii ca nu am vrut sa fiu malitioasa, nu as putea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didiloo spune:

buna tuturor!
va doresc ca acest an sa fie un an plin de bucurii si impliniri. la multi ani!!!
va doresc tuturor succes si sper ca anul asta fiecare sa reuseasca.
eu nu am inceput tocmai bine anul....am avut vineri noaptea o sangerare usoara si sambata m-am internat in spital pentru ca am un hematom mare de cca67mm situat chiar langa embrion. sarcina are 7 sapt, se dezvolta normal, doar ca prezenta hematomului este foarte riscanta pentru sarcina. mi-a facut injectii cu clexane si azi scazuse putin dimensiunea hematomului, adica la cca40mm. dr. crede ca am proble de coagularea a sangelui si azi am facut aceste analize, dar oricum pana vin rezultatele iau in continuare clexane. nadajduiesc ca va fi bine.
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Citat:
citat din mesajul lui didiloo

buna tuturor!
va doresc ca acest an sa fie un an plin de bucurii si impliniri. la multi ani!!!
va doresc tuturor succes si sper ca anul asta fiecare sa reuseasca.
eu nu am inceput tocmai bine anul....am avut vineri noaptea o sangerare usoara si sambata m-am internat in spital pentru ca am un hematom mare de cca67mm situat chiar langa embrion. sarcina are 7 sapt, se dezvolta normal, doar ca prezenta hematomului este foarte riscanta pentru sarcina. mi-a facut injectii cu clexane si azi scazuse putin dimensiunea hematomului, adica la cca40mm. dr. crede ca am proble de coagularea a sangelui si azi am facut aceste analize, dar oricum pana vin rezultatele iau in continuare clexane. nadajduiesc ca va fi bine.
va pup

draga mea, fii tare. sora mea a avut la a doua sarcina un hematom mai mare decat sarcina insasi. a stat in pat cumintica, a luat no spa, utrogesan si alte medicamente si totul a fost bine, iar fetita e o bandita si jumatate! iar la eco dr i-a spus atunci ca sunt putine sanse sa se mentina sarcina. incearca sa fii optimista, mult curaj si bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

ianna2002, am fost cu trenul ala care pleaca la 8 fara 10 seara din buc de 3 ori la budapesta si mereu a avut intarziere de minim 1 ora.plus ca ora lor e decalata de a noastra. daca ai programare in ziua in care ajungi cu trenul, e bine sa fie dupa ora 12. in rest, e foarte comod sa calatoresti cu trenul, pt ca dormi si nu ajungi rupta de obo, ca atunci cand pleci cu masina (nu stiu altii cum sunt, dar noi cand ajungem pe la campuri surduc suntem deja plictisiti de atata drum). e vreo 6,5 mil dus-intors. vagonul de dormit destil de curatel. sfat: cand te intorci din budapesta, asigura-te de vreo 3 ori la inform la care linie e trenul, ca ei afiseaza una, iar trenul poate pleca de la alta.
atentie, daca ai de transportat medicamente, ia o geanta frigorifica, e cald in tren si stii ca cel putin gonalul trebuie tinut la rece.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

adipapazi , diana multumesc mult pentru informatii. Iosup stiu unde are cabinet. Voi incerca sa vorbesc si cu el si la CMU. Credeti ca e vreun doctor in Bucuresti care sa faca eco duminica?
Eu fac Fivul la Budapesta cu Kovacs. Pregnylul nu e in schema data de doctor, dar am citit despre el ca ar ajuta la fixarea sarcinii daca il iei dupa ET si ma gandesc sa incerc. Inteleg ca rau nu prea are ce sa faca. Daca are cineva mai multe info pe tema asta, poate ni le impartaseste si noua.
Si mie mi-a dat Kovacs sa iau AC inainte de stimulare. El mi-a zis ca sunt 2 motive pt care imi da AC: 1. sa putem programa FIVul si 2. sa se plece cu stimularea de la o baza uniforma de foliculi.

La multi ani!

KiraClara

Mergi la inceput