Dieta Rina(2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Eu am totusi o nelamurire. Trebuie respectat intocmai meniul postat pentru ziua 1 sau se poate alege orice alt meniu din carte , specific zilei de proteine? In carte sunt multe exemple de meniu pentru ziua de proteine . Are importanta daca incep cu carne de pui sau branza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Pai asta spun si eu :in afara de morcovi ,ardei gras,rosii nu prea vad ce alte legume crude.telina e nasoala rau dar am sa incerc odata cand mi-o veni mie pofta morcov si telina rase ,si cu zeama de lamaie fara ulei ,doar lamaie.S-ar putea sa-mi placa asa.

Maine voi ce alegeti?supa ungureasca sau orez cu soia si legume?Eu as incerca orezul .Voi ce alegeti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alecsia spune:

Eu maine sunt la prima zi: proteine. Am postat deja meniul pe subiectul anterior:
Dimineata: 2 mere( rosu si verde) sau 1 mar + 1 portocala
Pranz: piept de pui la gratar + salata (nu stiu de care, ma orientez maine) + zeama de la supa de legume
Seara: piept de pui la gratar + salata

Renunt la paine.

Monikka, tu probabil spui de ziua 2- Amidon . Eu nu voi respecta retetele de acolo, o sa-mi fac singura meniul in fiecare zi. Si pentru ziua 2 ma gandesc la orez cu legume sau doar legume la steamer.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

Alecsia,te rog sa le postezi retetele cu o zi inainte,poate sunt mai imbietoare ale tale
eu am sa merg cu puiul pe maine,ca am in casa,sar peste vinata ca n-am.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

cand eu intru la voi ziua e gata si a mea de abia incepe...sa nu scrieti ca va fost greu...sa ma mintiti frumos da???
deja ma gandesc la ziua 4 unde pot papa si eu ciocolata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleahimleno spune:

....hei....cum ziceam si eu ma alatur echipei... cred ca am 83 kg si vreau sa ajung la 69 kg dupa 90 de zile...cu RINA si cu SPORT si APA multa !!! Succes tuturor !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

aaa intrebare
numai piept de pui se poate,sau si picioare de pui??? nu de alta,dar pietpul e cam sec...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

hallou!

primiti-ma si pe mine
deja mi-am facut curaj pt ziua de maine, am baut cola pt ultima data

kilele le zic mai incolo, ca acuma sunt jenata

bafta multa tuturor!

Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

jasmi!
Arata bine,va zic eu...am vazut-o azi vara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

tocmai de aia se recomanda pieptul de pui, ca e sec


Jasmi - de scumpa Iulia (10 februarie 2009)

Mergi la inceput