Strumfi de iul-aug 2007 (168)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

hellou........
aylin, felicitari pt tititza......nu pot sa cred ca a trecut asa repede timpu. parca mai ieri ne anunta cineva ca are semnul de gravi la semnatura si acu' a si nascut.......
ashera, nastere usoara si copil cumintzel iti doresc!


decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

alina.a, ce frumos a fost la viena!!!! ce mare s-a facut elissa!
milli, am vazut pozeeeee.....asta mi se pare super frumoasa.......http://picasaweb.google.com/mylenna2010/Dec09Diverse#5421818041166939122.

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

neata,

aylin, felicitari pentru micuta blondina, sa fie sanatoasa si cumintica .
ashera, tin pumnii sa ai o nastere usoara si un bebel sanatos, te cred ca nu mai ai rabdare .

eu incep munca...teoretic. fara prea mare entuziasm, m-am trezit f greu de dimineata, am amanat alarma de vreo 3 ori...
acu stau si astept sa ma duc la doctor, cica "sa avem o discutie, sa-mi explice cum e cu TT". cred ca o sa-l intreb eu ce vrea sa stie , ca am citit atatea in ultima vreme (cam tot ce am prins in romana, engleza si franceza)incat nu stiu ce ar mai fi de priceput in plus, ba chiar am aflat ca deja exista o tehnica de depistare a cariotipului fatului fara sa mai faci amnio, doar din sangele matern. cica se face la Londra de cateva luni, e mult mai precisa metoda, si ce e mai important, e total neinvaziva pt copil. pana l-oi face eu pe al treilea, cred ca o sa ajunga si la noi .

eu il am pe david la ai mei, cresa e in vacanta inca o saptamana, eu nu, deci iarasi o sa mor de dorul lui (mai ales cand imi zice la telefon 'mami, mi-e dor de tine' ma termina...). mai ales ca acum e cuminte, nu mai e asa de nazdravan, mai face el boacane, dar nu mai e catar sa se impotriveasca la orice. trebuie speculata perioada, ca cine stie cat il tine, ma indoiesc ca a trecut criza de 2 ani (apropo, el deja zice ca are 3 ani, ca asa e el, creste in 2 ani cat altii in 3 ).

ma duc sa-mi pun ciubotele si am plecat, mi-e cam sila de zapada asta si de frig, abia astept sa vina vara.

va pup, sa aveti o zi frumoasa .





_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 16+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Citat:
citat din mesajul lui Vivela
acu stau si astept sa ma duc la doctor, cica "sa avem o discutie, sa-mi explice cum e cu TT". cred ca o sa-l intreb eu ce vrea sa stie

_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 16+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba



Esti fenomenala

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

vivela, mi-e si mila de saracul Dr, de ce interogatoriu il asteapta....si de tine ca te stresezi din cauza testului astuia idiot!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Helou Strumfarie!

Happy New Year! cum zic francezii.

Am citit doar ultima pagina si pot doar sa zic asa, felicitari Aylin pentru fetita, sa creasca mare si frumoasa ca surioara ei.

Vivela succes cu amnio, eu te astept totusi la Londra sa faci testul ala mai simplu.

In rest eu am inceput scarbiciul, exact asa, cu scarba mare si lipsa de motivatie. Asta e, imi repet mereu in gand "pe data de 15 apare si motivatia!" (atunci iau salariu).

Mi-e groaza sa o duc maine pe Lis la gradi, dupa 10 zile cred ca a uitat ca mai merge acolo, ce urla pana acum dar sa vedeti maine. Deja mi-a repetat de vreo nshpe ori in vacanta "no kids yet mommy, no kids!". Offf, vedem noi maine. Parca as mai turna un copil numai sa stau cu ea acasa iar. Dar asta e un motiv egoist, asa ca nu o sa torn nimic.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

luna, esti "fenomenala", (ca sa o citez pe carla), cu operatiunea de "turnat copii"!!!! parca te si vad in fiecare an cu burta la gura si cu plozii dupa tine....

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Vivela, chiar asa, nu se pot trimite la Londra analizele? Sau chiar sa faci tu un drum...
Vorba Mihaelei, bietul dr. al tau . Asta-mi aminteste de stresul meu din sarcina cu dubla circulara de cordon si cezariana, tin minte ca am mers odata la dr. cu un dosar gros cu studii de caz, cercetari si proceduri pentru circulare multiple. I-au sclipit efectiv ochii si mi-a cerut sa le pastreze, dar verdictul a ramas neschimbat. Bine ca am gasit pe altii care sa nu ma taie.

Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

aylin felicitari pt bebelina!

Ashera nastere usoara.

Micutzica mea a inceput cresa azi , maine pleaca ai mei (parinti), sunt la lucru si moooor de frig asa ca mi-s cam batuta-n cap si ma retrag.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Mychy asa ma imaginez si eu cu plodaraia dupa mine si imi trece cheful de copii. Doi ajung.

Timi gaseste partea pozitiva. Sarah va invata o multime de lucruri noi la gradi, stii si tu asta, Soph nu va mai fi singurica acolo ci cu surioara ei, iar tu vei avea mai mult cash sa le cumperi lor tot ce doresc. Hai capul sus, stiu cum te simti.

Eu ma tot chinui sa nu fiu depresiva. Imi repet mereu "In feb la inceput vine A. prietena mea cea mai buna din Romania, cu baietelul de doar 11 luni la mine, nu l-am vazut niciodata si nici prietena mea pe Adelise, ultima oara ne-am vazut cand eram gravida. La inceputul lui martie plec in concediu, apoi la sfarsitul lui Martie vin alte doua prietene din Ro." Asa ca cu chiu cu vai ma ridic din depresie, desi dupa cum spun multi, ce naiba am sa fiu depresiva? Sincer sunt satula deja de jobul asta, ma chinui sa ma motivez dar nu prea imi iese.

Mamica de stelute Cosmin (30 iulie 2001) si Adelise (11 august 2007)

Mergi la inceput