Bobocei de sept-oct 2008 (237)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui babymom75

Lidia, ce mari s-au facut copiii tai! Izabella e tare dulce! Nu mai e bebelusul de asta vara care ne delecta in poze - acum s-a facut domnisoara!


Lavinia mama lui Dragos si a lui Victor
_
"Doar doua sunt testamentele valabile, pe care le putem lasa copiilor nostri: radacinile si aripile."




multumim tare frumos...Lavinia..
da..da..s-a facut domnisorica ..cu multe nazuri..si mofturele...
de..asa-s fetitzele..cu baietii e mult mai usor

fug si eu la nani...ca am tot stat si vizionat pozici..cu Stefan..de cind era bebe..mi-am facut putina ordine..si am cam cazut in butoiul cu melancolii de altadata
Somn usor ..tuturor..si sper sa mai intru zilele astea..ca tot e vacanta

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Ei, ce ziceti ca eu mi-am scos azi copilul mai mic afara imbracat (mai bine zis dezbracat) doar in scutec?! Si mai mult, l-am bagat si in apa! Am innebunit cu totul, nu ?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

sa dau si eu din casa informatie demna de capitol nou...

Cum Teo e mare fan Wall-E, azi a vazut filmul de vreo 3-4 ori. In vitrina avem un Wall-E mare din cauciuc (era de lipit pe perete, dar s-a dus lipiciul si a sfarsit in vitrina).

Mai pe seara am oprit roboteii din actiune si am pus un film pentru noi, chestie care l-a suparat foarte pe Teo, care a inceput sa miorlaie...

Iar Radu, ce credeti ca a facut el?
S-a dus l-a vitrina si a inceput sa bata in geam, si sa strige "uaiii, uaiii, uaiiiii...adica... wall-E... sa vina Teo sa se uite acolo si sa nu mai planga dupa film

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Ce dulcee e Radu, Ada!!! Vad ca ai tai invata sa vorbeasca direct in engleza! Super!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
beti repede si , imbracati copiii si fuga la saniush!!!

la mine inca ninge frumos astept sa vad daca se depune suficient


mamidestefan, ce frumos se joaca impreuna copiii! si chiar ca s-au facut mari, iti umplu bratele! ce camera frumoasa au (artistul este acelasi ca la Gruia?)!

babymom, sunteti bine??

Ada, e tare de tot Radu!!(am dat cautare pe google sa vad cine e nenea)



noi mai asteptam 4 masele si declaram inchis capitolul dintishori
aseara l-am controlat si are toti cei 4 canini iesiti


si INTREBARE: avem o apa foarte dura aici si mi s-a depus calcar pe filtrul de cafea...in interior, merge din ce in ce mai greu...am vreo shansa sa-l curat? stiti cum?

www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

am vazut asta la tv in dimineata asta: http://www.ebihoreanul.ro/stiri/bihoreanul-tip-rit-6/jucaria-de-4-000-de-euro-84454.html


www.okey.ro/claudette" target="_blank">BLOG CU BASCA


mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata!!!!

Bravo Oadu!!!!! Ce mult il iubeste el pe Teo!!!

Lidia Multumesc!


NINGE IAR!!!!

Azi e ultima zi de vizite si impartit cadouri..... de maine ne auzim iar mai des!!

O zi minunata va doresc!

mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei Tudor (11.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Salutare,

Am facut un ocean de cafea sa ajunga!

SI Anda iese zilnic afara macar putin. Cand a plouat i-am pus cosmonautul si a umblat prin balti, a inceput sa le vada la justa lor valoare, nu stiu daca v-am povestit cum pe 30 a incercat-o pe prima si la scurt timp a si cazut pe spte ursuletul roz, am bagat-o in casa ca pe o purcica .

Servici? Ce e ala? Daca as avea unul mai aproape si as putea sta mai putin ar fi ok... LA program de 6 ore eu am lipsit 9 de-acasa... la full time ma mut acolo?? Nu stiu, ma mai gandesc. Cred ca voi vorbi cu seful meu sa compensez orele mai putine la munca cu zuilele de concediu de la munca, la noi era o chestiune mutuala sa tina cont de zilele ramase pe anii anteriori - mie mi-au ramas dintr-un an inc are chiar n-am vazut ce sa fac cu un concediu, eram singura pe vremea aia si la munca era mai bine. O alta problema este orarul de munca. As vrea daca e posibil sa lucrez de la 7-8, la mine in cel mai bun caz se poate de la 10, in general programul incepe la 14. Cam urat.

Mi-ar placea sa mai gasesc una-doua colaborari sa lucrez de acasa o perioada si de la 2 ani voi vedea.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

neatza!

nocom, pozele sunt f frumoase, se vede ca v-ati simtit bine!

babytza, mai pui o data site-ul de unde ai luat fotolil piciului? merci.
am cautat in vreo 3 supermarketuri, nu mai au, nici macar la Mobexpert, asta in conditiile in care inainte de Craciun erau cel putin 4-5 buc in fiecare din locurile respective...

ada, parca tin minte ca tu i-ai dat Osteocare lui Teo, parca nu si lui Radu... vreau sa le dau si eu hunilor si prospectul mi se pare extrem de sumar, so, poate ma ajuti...
- eu stiu ca se da 10 zile pe luna, timp de 3 luni, profilactic... ma insel?
- ce se intampla cu ce ramane in sticluta, daca ramane, in luna respectiva? se poate refolosi sau o data desfacut si folosit, are un termen de valabilitate scurt?
- ai facut pauza de Vigantol in timpul administrarii? ca vad ca are si Vit D3....
- are importanta cand il dai? dupa masa, inainte de masa, intre mese??
sarna!

claudinna, ma bucur ca v-ati distrat si voi in noaptea dintre ani!

babytza, claudinna, nushulica, lidia, vazut pozele, sunt f frumoase!!!

baby_boy, felicitari pentru canin! avem si noi, de ieri, inca o masea, la Edi. 2 in total. Robi nu are niciuna, deocamdata...


sondaj: voi ce le dati copilutilor seara sa pape?

Luminita si voinicii Edi si Robi - 26.09.2008

"Nu te certa niciodata cu un prost. Te va aduce la nivelul lui si te va bate cu experienta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Claudina, sigur exista metode de curatat filtrul si alte electrocasnice.
Se numeste "descaling" in engleza.

La fiecare aparat in parte scrie in instructiuni cum se face, iar unele se livreaza cu pliculete cu ceva special pentru asta, cum ar fi sarea de lamaie.
(steamerul, incalzitorul de biberoane si sterilizatorul au avut asa).

Am gasit aici un articol despre expresoare, dar citeste intai instructiunile de la filtrul tau, poate scrie exact ce sa folosesti.
Daca nu le mai ai, le cautam si pe ele pe net

Gaia, mumã pentru voi:
Bebeloi si Bebedoi , poveste despre inceputuri

Mergi la inceput