Pufuleti 2010 - HAI ROCO! (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

bre, da' ma faceti de rusine...
cu atata activitate pe forum, nu mai dovedesc sa citesc...
unde ati plecat toate, dragele mele?




36+ cu bbTo...+ 3 kg, ... -3 milioane de neuroni dar inca... satena si... lista continua!

AMR teoretic 4 sapt., practic "cica" 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

acum am inteles....de fapt ii provocase lui roco...prin acel gel...
sunt doar contractii fara sa fie rupte membranele....am inteles bine?
dar oare bebe este monitorizat? ca in caz de suferinta sa ii faca cezariana???intreb si eu....

33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Citat:
citat din mesajul lui plateea

bre, da' ma faceti de rusine...
cu atata activitate pe forum, nu mai dovedesc sa citesc...
unde ati plecat toate, dragele mele?




36+ cu bbTo...+ 3 kg, ... -3 milioane de neuroni dar inca... satena si... lista continua!

AMR teoretic 4 sapt., practic "cica" 2 sapt.



Cred ca fetele sunt la odihna...dupa asa o petrecere!!!e de inteles...cred ca e bine ca nu avem surprize....de genul celor de aseara...

33

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

sau se grabesc toti pufuletii, care mai de care, si la 1 februarie mergem cu totii la scutece...
ne-om trezi ca nu dovedesc agitatele...




36+ cu bbTo...+ 3 kg, ... -3 milioane de neuroni dar inca... satena si... lista continua!

AMR teoretic 4 sapt., practic "cica" 2 sapt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Salutare!!! Si inca odata La Multi Ani 2010!!!

Eu una am motait azi toata ziua...azi noapte am petrecut cu familia si niste prieteni, acasa la noi, pana pe la 6 dimineata...a fost foarte fain. Numai ca emotiile m-au stapanit tot timpul. Mai ales ca am tot stat cu un ochi la forum si vestea cu nasterea puiului Decenuelei m-a tinut cu sufletul la gura.

Bine ca totul s-a terminat cu bine!!!
Asteptam vesti bune si de la Roco.
Inainte de sarbatori eram tot intr-o asteptare...ba ca vine Craciunul, ba ca vine Revelionul...uite ca toate au trecut si starea mea de asteptare devine si mai intensa. Toata lumea in jur incepe sa se linisteasca, sa se odihneasca si par asa nostalgici si apatici (na, ca dupa o chefuiala...mai ales ca se cam termina si cu distractia si incepe iar munca), numai eu parca-s bagata in priza...cel putin la capitolul emotii.
Pentru noi, burticile, abia de acum incepe cu adevarat asteptarea marelui eveniment, ca nu prea mai avem cu ce ne ocupa mintea...pana acum eram foarte prinse cu pregatirile de sarbatori, dar de-acum....


Am luat si eu cateva numere de telefon de pe mail-ul comun...daca o fi cazul sa contactez pe careva sa dau si eu vesti sper ca n-o sa deranjez. Desi, nu ma grabesc cu vesti...dar nu se stie niciodata. Surpriza Decenuelei mi-a confirmat ca nu putem fi sigure de nimic!

Am sa atasez si cateva fotografii pe care le-am facut azi-noapte, mai ales ca am cateva cu "banda de arnauti" care ne-a urat...nu stiu daca prin alte parti mai sunt obiceiuri din astea. A fost super!!! Un spectacol pe cinste! Incarc pozele acum si cand sunt gata...dau de veste.

Multi pupici pe burtici!

37+ cu strumfita Daria-Ioana

pozicile_ mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

La Multi Ani si de la mine pe 2010!

eu asteptam sa vad ce au facut roco si vikinga si cand colo... vad ca a venit bebe Luca de decenuela ...
Bravo, mami! Ai avut un revelion de neuitat! Sa iti fie sanatos puiul, sa pape mult laptic bun de la mami, sa fie necolicos si tu sa ai parte de o recuperare rapida!

33+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Noi am petrecut revelionul la sora mea, cu nasii lui bebe si a fost tare frumos... Pentru ca sta la curte ne-am urcat pe casa pentru a vedea artificiile la miezul noptii , apoi am ciocnit un pahar de sampanie, am facut un gratarel, am dansat... Ne-am simtit bine (inclusiv bebe, care a avut vreo trei reprize de dans prin burtica )... Ne-am bagat la nani pe la 4.30 si ne-am trezit pe la 9... Apoi am mers la mami meu, ne-am uitat la concertul de Anul Nou de la Viena (traditie de familie) si ne-am intors acasa pe la 17... Am bagat o repriza de ca sa recuperam orele pierdute si acum probabil ca o sa fac noapte alba pana ma ia din nou somnul...
Numai bine, ca ma bag si eu la citit din urma, sa vad ce ati facut si voi...

33+ David Alexandru... inca negociem
poze gravi
trusou bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

am reusit si eu sa mai intru...azi aproape toata ziua am dormit...in reprize bineinteles...am ramas la cap trecut,pag 15...si nu cred ca mai recuperez akm...ramane pe maine dimi

Andreea 32+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Vremea la iasi rece, sera se lasa ceata puternica insa ziua e soare, cel putin azi a fost f soare.
Acum e f frig, ceata si un fel de umezeala care se simte in aer si se aseaza peste tot..ca o burnitza deasa!



_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 31+ ....10 kile cu IURIA
www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album

LA MULTI ANI 2010!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

ma bag in patut (din nou )......sincer nici nu stiu de ce st asa obosita...va pup...o noapte linistita sa aveti...fara alti pufuleti...doar ROCO/VIKINGA

Andreea 32+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput