Mamici prin fiv (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Ciao mamici si dragi pitici!
Bun venit noii mamici si La multi ani prichindeilor ce-si serbeaza ziua de nastere.
Cum ati trecut in boul an? sper bine...
Noi l-am petrecut la urgenta ,ca si anul trecut de altfel .
Am fript,copt,spalat ,curatat toata ziua, facut baie la prichindei si mie si cand sa pregatesc masa imbelsugata ,Mihaita s-a impiedecat in covor si sa lovit la arcada de dunga patului.AM crezut ca lesin cand am vazut cat sange a curs...am fugit la spital unde ,din fericire nu l-au cusut ca e prea micut ci i-au lipit rana cu un fel de lipici .Am stat toata noaptea cu el in brate sa nu cumva sa se atinga la rana.Am facut 5 zile de antbiotic si acum se pare ca e totul ok.Eu am ramas acasa in concediu saptamana asta ,asa ca reusesc sa am mai mare grija de ei.
Noutati...cerem sa facem pipi si kk la olita (mai folosesc pampers pana cand se incalzeste sa nu se raceasca daca mai fac in chilotei)Incepem sa legam cuvinte in 2 limbi romana si italiana ba chiar si ungureste ca noi mai vorbim si ungureste ca sa nu inteleaga ei despre ce e vorba .Stim cu ce vrem sa ne imbracam ,ca nu toate hainele ne plac .
Asaa....si eu ca sa-mi mai revin din depresie si stress am fost la shoppinguit ca aici au inceput soldurile...am cam ramas cu contu-n rosu da' ne revenim luna viitoare

Pupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

La multi ani tuturor si sarbatoritilor de luna aceasta. Noi am fost bolnaviori - raciti, de sarbatori - pentru prima data acum la 10 luni. Tare greu ne-a mai trecut raceala, a fost temperatura cu tuse nesuferita. Temperatura a trecut cum a trecut dar tusea cu mucii din gat ne-au tinut 2 saptamani.

Totusi ne-am pozat ca doar era primul nostru Craciun. La Revelion 12 noaptea ne-a prins papand tzatza, si sa ma fi vazut pe mine cu copilul in brate alaptand si uitandu-ma la artificii ...

Cami mamica lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca B spune:

Andicu, Madalina multumesc pentru informatii
David a facut febra 3 zile la rand, seara ajungand la 39.7. I-am dat nurofen dar sincer foarte incep i-a scazut. Ieri seara a avut doar 37.8 si a dormit bine de la 11pm la 5am. Sunt obosita dar el e si mai obosit si cand e obosit e tare marait. Off, dintisorii astea cata bataie de cap ne mai dau!

Ginger pupici la Mihaita, sper sa-i treaca repede rana
Gabitza felicitari mamico si sa-ti traiasca puiutii, sa fiti sanatosii cu totii si voiosi si mancaciosi

Primul Craciun

David, puisorul nostru drag (17.02.2009)

Bianca, mamica celui mai frumos copil din lume

Daca vreodata nu primesti zambetul pe care il astepti, fii generos si daruieste persoanei respective un zambet. Deoarece nimeni nu are mai mare nevoie de un zambet decat persoana care nu stie sa zambeasca celorlalti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Noi am inceput diversificarea in sapt 23. Nu e usor, dar e necesara.
Le dau supica de morcov cu patrunjel, in combinatia aceasta de 5 zile. Ce leguma sa mai introduc? Sa ma risc cu telina sau cu dovlecelul?

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

Noi am inceput diversificarea in sapt 23. Nu e usor, dar e necesara.
Le dau supica de morcov cu patrunjel, in combinatia aceasta de 5 zile. Ce leguma sa mai introduc? Sa ma risc cu telina sau cu dovlecelul?

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)



Eu as spune pastarnac, cartof, dovlecel,ardei gras,ceapa o poti fierbe si apoi sa o scoti pana sa pasezi legumele, telina mi se pare mult prea aromata eu am introdus-o in cantitate f mica undeva spre un an.Bafta multa si rabdare!

Ginger offf pupam micul accidentat, bine ca nu a fost mai rau, din cate stiu cu acei plasturi nu raman semne.mamica si gemenasii.

Amzulica v-am vazut in poze ce baiat are mama, si eu am fost la kidex imi pare rau ca nu am stiut ca vii si tu poate ne vedeam pe acolo ca la ploiesti nu mai ajungem sa ne vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

La multi ani George!Sa cresti mare, sanatos si sa-ti bucuri parintii!Mami Cellu nu ai mai "trecut" de mult pe aici, asteptam vesti despre voi!

La multi ani tuturor fivuletilor, mamicilor si taticilor care poarta numele Sf.Ioan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

LA MULTI ANI TUTUROR CE ISI SERBEAZA AZI ZIUA NUMELUI!

ginger pupam buba! felicitari pt. olita! noi o cerem doar la kk si Ana uneori la pisu!
Moni eu nu le-am dat supa decat pe la 10 luni din cauza greutatii mici de la nastere! Legume: pastarnac... mare succes la noi ca e dulce, dovlecel, cartof...

Noi suntem bine, am schimbat patuturile ca le escaladau! Si ne pregatim de chefurile din wk ce urmeaza!




PUSSI mami de gemenele ELENA & ANA 19.11.2007
Suntem mari



DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

LA MULTI ANI MARISA IOANA, GEORGE IOAN si RARES IOAN !

Fetelot ati vazut ce baieti mari am ? sunt mandra de ei.
E super la casa, dar si mult de munca, cand ma apuc sa fac curatenie de pana duc gemenii la gradi si pana vin ei abia termin, 320 mp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Ciao la toate!
Noi suntem binisor,rana s-a inchis bine,nu cred ca se v-a vedea cicatrice decat putinde tot.
Moniland- eu la diversificare am inceput asa (asta e schema italiana)
supica din 1 morcov,1 cartof,1 zucchina(dovlecel)fara sare fiert la foc mic cca 1 ora si pasate cu blenderul.Dupa 1 saptamana am adaugat 1 frunzulita de patrunjel apoi telina dar trunchiul verde nu radacina dar nu le-a placut asa ca am renuntat la ea.Dupa 2-3 saptamani am adaugat piept de pui iar la fiecare saptamana cate ceva nou.Le-am dat si mancare din borcanase dar nu le-a placut.

Voiam sa va intreb ceva : la Grig au inceput sa i se faca semne de maa pe piciorus si pe maini ,el are ten deschis,blond si ochi albastri(si eu si tatal lui avem destule semne de mama pe corp).E normal sa se faca atat de repede , la 2 ani ?
La multi anisori Georgica !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Moniland - eu am inceput diversificarea la 5 luni desi alaptam. Am inceput cu suc de morcov apoi suc de mere si mix. Pe la 6 luni am inceput sa-i dau supa insa am pus din start: morcov, pastarnac, telina (mamele de baieti stiu de ce), ardei gras, ceapa si cartof. Eu nu am pasat pe rand fiecare leguma, am mixat tot la blender si piureul astfel format i l-am dat. N-a avut nimic, recunosc ca nu a fost mare fan din start, acum e mai bine.

Madalina - pai are mama flacau mare ... DAR ... m-a capiat cu mamosenia ... daca nu-l intarc la 1 an cred ca voi divorta . De zilele trecute a invatat sa-mi ridice bluza si sa se serveasca singur cu tzatza. N-are nici o apasare si daca imi ridic eu bluza pana sub barba sta in picioare si papa cand intr-una cand din alta. E cevaaa ...
Despre kidex & baby expo, sotul ma intreba daca trebuie sa bifam fiecare chestie din asta Vreau sa spun ca deja stiu pe de rost standurile, firmele ... sunt asezate la fel la fiecare Baby Expo. Urmatorul Baby Expo incepe de ziua lui Luca adik exact cand implineste 1 an, deci trebuie sa mergem dupa cadouri nu?


Fetele care ati alaptat "a la long" ati avut mai mult de 3 mese solide pe zi la 10 luni?

Cami mamica lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput