Fulgusori de nov-dec 2009 (1)-Bun gasit la scutece

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si acum sa va arat cati banuti am facut noi cu plugusorul asearaa de la bunici!

PROASPATA MAMICA DE RECHINAS

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Bravo dulcica Amalia! Asa sa fie tot anul, bogat!

Noi am avut chef deasupra (e garsoniera inchiriata ) pana la 5 si jumate!
Norocul meu ca puiului i-au fost indiferente manelele si a dormit! Acum ascultam concertul de anul nou de pe tvr1, sa ii spele menelele din cap
As iesi sa fac si eu molifta, dar al meu zice ca o sa fie aglomerat la biserica, e sf Vasile. Mai vedem, oricum s-a pus o ceata deasa.


Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani! Sa auzim numai de bine in noul an!

Bine v-am regasit la scutece! Sa umplem cat mai multe capitole aici!

Va pup!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

LA MULTI ANI 2010!!
BINE V-AM GASIT LA SCUTECE!!!

Dragile mele prietene,

Incep mesajul prin a o felicita pe Carla (mi-a fost imposibil sa accesez calculatorul ieri), sa dea DD sa ai un Matei cuminte si sanatos!!! si continui prin a va ura tuturor un an nou plin de zambete, gangureli si scutece pline!!!
Am ratat pe langa ultima si predarea stafetei , nu ma pricep la vorbe, stiu insa ca fara voi nu stiu cum m-as fi descurcat in minunata aventura de mamica ! De azi dimineata citesc mesajele voastre cu lacrimi in ochi ...cred ca s-a spus totul, despre toate emotiile, toate trairile intense pe care le-am experimentat.
Fetelor care nu au avut copilasul in brate de aceste sarbatori, le doresc sa li se implineasca visul anul acesta!
Va pup cu drag!

Lili fericita de Alexandru (18.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

LA MULTI ANI 2010!

BINE V-AM GASIT LA CLUBUL SCUTECELOR!

ALI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

La mlti ani!!! si de la noi.

Eu vin direct cu o problema, asa ca ma scuzati, dar am nevoie de lamurire: Mi-s venit ciclul!!! Ce fac? stiu ca se schimba gustul la lapte si ca au si bebeii dureri ca si ale noastre... Sa ii mai dai sa suga la tzizti?? SI asa suge destul de putin. Din pacate cu toate pastilele, ceiaurile si siropurile nu am reusit sa sporim deloc cantitatea de lapte. Abia mai avem de o masa completa de san si atunci noaptea cand ii e lene sa stea treaz mai mult si suge putin si adoarme imediat, dar peste 1 ora cere din nou papa si atunci ii dau lp. Are rost sa ma mai chinui cu atatea mulsuri, pastile...? Ca din cate stiam eu, nu trebuie intrerupta alaptarea, dar menstruatia oricum face ca , cantitatea de lapte sa scada (asta in cazul in care mai exista, ca de obicei vine asa repede la mamicile care nu mai alapteaza)?
Imi spuneti si parerile voastre??

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

ZIUA BUNA IN 2010
MIHNEA VA SORCOVESTE:
Sorcova, vesela,
sa traiti, sa infloriti,
ca un mar, ca un par
ca un fir de trandafir,
tare ca piatra
iute ca sageata,
tare ca fierul,
iute ca otelul,
cate pene pe cocos,
atatia copii frumosi.!!!!!

Sa aveti un an cu multe impliniri!!
Sa curga vestile bune in Clubul nostru !. Sa fim macar tot atat de fericite ca in odisee, sa fim macar tot atat de prietene... sa dea Domnul ca toate intrebarile noastre sa-si gaseasca raspuns... ca toate grijile noastre sa fie nefondate!
Ma bucur mult sa pasesc alaturi de voi, care mi-ati fost aproape si cand mi-a fost bine dar si cand imi era teama sau greu, in aceasta noua etapa a vietii noastre, etapa din care am inceput sa "gust" si-mi place!
Va pup pe toate fetele mele dragi





Mami fericita de Mihnea Mihnea creste mare Mihnea papa
aniversarea nuntii POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Pupici frumoasei Amalia care a facut banuti!
Laurairina,ms de comentariu...dar inca mai am ceva burtica si multe haine de dinainte de sarcina nu ma incap.

Pupici si lui Mihnea care ne-a sorcovit atat de frumos!

RamoC,nu sunt experta,dar stiu ca multe mame alapteaza in situatia aia.
Mie mi-a venit ciclul la 5 sapt dupa nastere....deja am avut de doua ori de atunci.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Bine ne-am gasit la scutece!!!!

Sa petrecem aici patru ani minunati si sa avem copii sanatosi,frumosi ,cuminti si mancaciosi de care sa fim tare mandre.

Prietenia ce ne-a legat la odisee sa devina mai stransa ,sa ne apropiem si mai mult. Eu ma bucur mult ca am fost impreuna si am petrecut clipe atat de minunate .Va fi mai frumos de acum inainte.



_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Cezar Iustin (4 dec 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

La mlti ani!!! si de la noi.

Eu vin direct cu o problema, asa ca ma scuzati, dar am nevoie de lamurire: Mi-s venit ciclul!!! Ce fac? stiu ca se schimba gustul la lapte si ca au si bebeii dureri ca si ale noastre... Sa ii mai dai sa suga la tzizti?? SI asa suge destul de putin. Din pacate cu toate pastilele, ceiaurile si siropurile nu am reusit sa sporim deloc cantitatea de lapte. Abia mai avem de o masa completa de san si atunci noaptea cand ii e lene sa stea treaz mai mult si suge putin si adoarme imediat, dar peste 1 ora cere din nou papa si atunci ii dau lp. Are rost sa ma mai chinui cu atatea mulsuri, pastile...? Ca din cate stiam eu, nu trebuie intrerupta alaptarea, dar menstruatia oricum face ca , cantitatea de lapte sa scada (asta in cazul in care mai exista, ca de obicei vine asa repede la mamicile care nu mai alapteaza)?
Imi spuneti si parerile voastre??


Eu nu stiu daca se schimba gustul laptelui,am mai auzit asta dar la mine cu Stefania nu a fost valabil.A supt la fel ca in oricare zi.
Durerile de burta cu siguranta iti zic ca NU le au.
Nici cantitatea de lapte nu scade in perioada asta.
Nu este o regula ,menstruatia poate veni mai devreme sau mai tarziu la mamici.Chiar nu cred ca are legatura menstra cu alaptatul.

Te rog nu ceda acum.Insista ,puiul tau merita fiecare efort ,fiecare muls,fiecare ceai etc.

Te pup cu mare,mare drag.

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Cezar Iustin (4 dec 2009)

Mergi la inceput