Fulgusori de nov-dec 2009 (1)-Bun gasit la scutece

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

LAURAIRINA

AVALON sa iti traiasca bebeii...Tocmai i-am vazut in poze.
Doamne...oare cum o fi cu doi deodata?

Ce de sarbatorite avem luna asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Am adaugat poze noi,in sfarsit!

Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Buna dimineata in 2010,

Un ochi plange si unul rade . Unul plange de emotie si amintiri dulci legate de odiseea noastra care tocmai s-a incheiat si altul rade ca am ajuns cu bine la scutece, un nou capitol in viata noastra. Sa dea Dumnezeu sa il umplem numai de vesti bune. Tot aici, astept sa aud de 3 noi gravidute pana la sfaristul anului - Lidia, Alexa si Lacrimioara. Nu uitati fetelor, va tin pumnii 97 de mamici.



Noi am facut revelionul la mama acasa. AM plecat de acasa pe la 9:30 si dupa un drum lung am ajuns la mama la 9:40. Mama sta in scara vecina, ca altfel nu ne duceam nicaieri. Cezarica a mancat 70ml de lapatic si a dormit asa de bine pana la 12:30. Nu a auzit artificiile si bombele, asa de bine era mancata. Ne-am intors pe la vreo 2 si ceva. Si... au inceput urletele. M-a trezit de cateva ori azi-noapte. Teleghidata ma duceam la ea. Imi crapa ochii in cap de somn, dar nu ma culc acum ci dupa-amiaza.



M-am uitat si eu inca o data cu nostalgie la pozele fulgusorilor nostrii. Tare frumusei sunt si draguti foc. Reusiti copii! Aveati dreptate cand spuneati ca au ceva in comun, parca seamana intre ei. A mea seamana oarecum cu Maya, fetita Siminei. Acum, imi explic eu, de ce inca nu nascusem, dar imi facea o placere deosebita sa vad in special pozele fetitei Siminei. Ia uitati-va aici:
Maya
Cezara

Fug ca plange.

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze din 29 decembrie (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=o_juSnOhMdc" target="_blank"> Cezarica isi face gimnastica de dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Fetelor,am vazut ca vorbeati de salteluta de joaca pt bebelusi. Noi avem una si Annabelle se distreaza foarte bine acolo,chiar si singura.`Vorbeste` cu jucariile,sta si singura,pana la 20 minute,cateodata si adoarme acolo.

Apoi `batista bebelusului` noi o folosim de cand avea vreo 3 saptamani si sunt foarte multumita de ea. Nu se sperie de zgomotul facut de aspirator,cateodata chiar zambeste cand aspiram mucisorii,o enerveaza cand bagam serul,atat. Consider ca e mult mai folositoare decat pompita de cauciuc,la care Annabelle plangea si se zbatea cand o foloseam, si curata nasucul mult mai bine decat pompita.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Vreau sa ii urez `bun venit` ultimului fulgusor Matei si sa o felicit pe noua mamica Crlp !

Draga noastra, iti dorim ca noul an sa-ti aduca numai fericire si scumpetea ta de baietel sa va ajute pe tine si tati sa va apropiati din nou si sa fiti o familie fericita!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lumi_Richard

Am adaugat poze noi,in sfarsit!

Poze Alexa Annabelle Denise


Vazut poze. Tare frumusei ati fost toti 3 la botez. Bineinteles ca bebelina a fost cea mai frumoasa.
Ii doresc tot binele din lume si voua multa sanatate ca sa o cresteti. Doamne ajuta ca peste 2 ani sa fiti 4. Asa ne dorim si noi. Peste 2 chiar 3 ani. (ne intrazie cezariana)


Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze din 29 decembrie (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=o_juSnOhMdc" target="_blank"> Cezarica isi face gimnastica de dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:



Dankutza,multumim!
Cezarica e o dulcica!!! Cand o vad atat de micuta,imi amintesc de Annabelle la inceput...

Abia astept pozici de la botezul tuturor fulgusorilor! Acum toate suntem mamici,sa avem un an nou,plin de impliniri!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Sorcova,
Vesela
Sa traiti,
Sa-mbatriniti:
Ca un mar,
Ca un par,
Ca un fir de trandafir.
Tare ca piatra,
Iute ca sageata;
Tare ca fierul,
Iute ca otelul. La Anul si La multi Ani!...


Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata, fetelor!

Asa imi incepeam anul cand eram micuta, sorcovind bunicii, de regula!


Bine v-am gasit la scutece!

Sa ne fie puii sanatosi, destepti si norocosi, sa umplem pagini de ganduri frumoase si evenimente deosebite.

Pentru majoreta noastra draga: suntem toate pregatite de o mareeeee galerie!!! Multa sanatate si curaj sa incepi proiectul cel frumos! Anul asta te asteptam printre mamicute!

Mica mea minune: Natalia Oana
(16.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelix spune:

La multi ani! Un an 2010 fara probleme!
Bun venit in Clubul Scutecelor
ma solicitavb cat de curand

LORELIX
DANIEL- MATEI 20 ZILE +
sa fie SANATOS!

Mergi la inceput