Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Buna dimineata si LA MULTI ANI,sa avem toate parte de un an mult mai bun,imbelsugat,cu bucurii si copii sanatosi si frumosi!!!!!!!!!!!!!!

poze
Cristinacu Seby21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata. Acum ne-am trezit. E de mirare ca a dormit Mircea atat!
Noi la 1 si ceva ne-am culcat, pe TV numai porcarii, la film nu am rezistat. Nu ne-am aranjat deloc, am petrecut in pijamale
Andradap mama ce bine arati, nici nu zici ca esti gravi! Esti frumoasa si iti sta tare bine. Eu am burta de zici ca stau sa nasc. Probabil tu asa vei fi in 9 luni
Vivela sa dea Domnul sa fie bine la amniocenteza. MAre porcarie TT asta. D-aia nu l-am facut, prilej de stres. Oricum nu as face nimic copilului meu. Sper sa decurga cu bine amnio si rezultatul sa fie linistitor! sa ne tii la curent!
cris_09 La multi ani inca odata v-ati distrat bine???

Va pup dragelor, noul an sa vina cu tot ce va doriti!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 23+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Neata fetelor,

La multi ani,s a fiti sanatoase si cu bebei sanatosi.

Eu am avut cel mai urat revelion din viata mea. A reusit-o si pe asta soacra-mea. De nervi nici nu am pus masa, de aseara plang intruna. E o scorpie. Dar m-am hotarat, de azi inainte nu o mai primesc la noi in casa, daca vrea fi-su sa se duca si sa stea cu ea. Oricum si ieri a stat singura jos la ea, atat ii trebuia sa mai urce, ca cine stie ce mai iesea. Sa dea Dumnezeu sa ma tina intreaga la cap.

Vivela imi pare rau ptr amnio. Sunt sigura ca o sa iasa bine. Sa ne tii la curent.



Sabina 23+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

LA MULTI ANI !! SA VA ADUCA MULTA SANATATE, FERICRE, REALIZA , IMPLINIRI SI SA AVETI NISTE BEBEI SANATOSI SI CUMINTI 2010!!

Si noi am petrecut revelionul in 3,m-am simtit atat de obosita ieri incat credeam ca nu mai apuc 12 noaptea, dar am rezistat eroic..

Vivela, testele astea sunt statistic facute...cumnatei mele ii iesise un risc de 1:20 sdr. Down la TT si acum are o fetita sanaoasa si frumoasa..

Ioana, imi pare rau de patania cu soacra..d-asta sunt fericita ca stau socrii la 70 km de noi..

Va pup si sper sa intru mai des in acest an.

Cristina,mami de Mihaita (30 iulie 2008) si 20+ cu Matei Stefan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutulyna spune:

la multi ani,sanatate si tot ce va doriti.
18

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Bine v-am regasit in 2010, burtici fericite!

Noi am facut revelionul cu ai mei, si noi ca pensionarii, am jucat Remi si Triominos pana pe la vreo 3 noaptea, dupa care am capitulat. De obicei mergeam vreo trei zile la o cabana,pe aici,prin Bucovina, cu prietenii nostri, insa anul acesta am zis pas fumatului pasiv timp de trei zile.
Am observat ca statul pe scaun nu-mi face deloc bine si imi da contractii nedureroase, insa destul de dese. Ma intreb cum o sa ma descurc de acum inainte cu serviciul, unde trebuie sa stau 8 ore/zi (pe putin) la calculator, aplecata peste tastatura...voi aveti probleme de genul?

Cris, La Multi Ani Sa-ti dea Dumnezeu sanatate multa, tie si lui bb, sa ti se implineasca toate dorintele si sa fii fericita!

Vivela, imi pare rau ca ti-a iesit prost TT, insa eu, ca si Laura, nu am deloc incredere in testele astea statistice. Daca amnio o sa te linisteasca, atunci fa-o! Te asteptam cu vesti proaspete.

AndradaIti sta super in rochita rosie!!! Arati atat de bine!!!! Nici nu ai zice ca esti insarcinata in 5 luni... si in niciun caz ca esti la a doua sarcina. Fericito!!!

Sabina, imi pare rau sa aud ca te-ai certat cu socrela. Da' chiar nu merita sa te stresezi si sa plangi din cauza ei... Ca-i faci rau lui bb... Asa sunt soacrele... A mea,spre exemplu, m-a luat la bani marunti ca de ce vreau cezariaana? Ca e la moda? Ca e mai bine sa nasc normal, ca de ce insist atata, si de ce vreau sa ma duc la clinica privata din Suceava, cand pot sa nasc aici, la Radauti, ca o sa vb ea cu nu stiu ce doctorM-am enervat si eu la inceput... Da ce sens are sa ne consumam degeaba? De schimbat nu le putem schimba, din pacate...

Va pup burticute. Sa incepeti anul asa cum va doriti

Mira fericita 19+cu Maya Alexandra

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata fetelor ! LA MULTI ANI si UN AN NOU FERICIT !
Nici noi nu am facut ceva deosebit de revelion, ne-am intalnit acasa la unul din fratii sotului( in Rasnov)... numai noi tinerii si ne-am simtit super ( am ales intentionat sa fim cat mai departe de Brasov ca sa nu ne trezim pe cap cu socrii ... si pentru asta am insistat eu ). Asta numai pentru simplu fapt ca anul trecut am petrecut revelionul la un restaurant si s-au tinut dupa noi ... sa innebunesc nu alta... dupa ce ii vad in fiecare zi acasa sa mai stau cu ei si de revelion !!! Asa ca anul asta am facut ce am facut si am reusit sa petrecem revelionul numai noi tinerii fara moscotiri !!!
Ioana5255 : poate anul viitor reusesti sa faci si tu vreo manevra si scapi de soacra .
Cris_09 :
Vivela : o sa fie bine, o sa vezi
Mamanati: esti o mamica tare frumoasa si sexi
Andrada : super rochita ... iti sta asa de bine !!!

R_ocsy 19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani! An Nou fericit! Bun gasit in 2010!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Sabina nasol nasol. E inevitabil cand sunteti asa aproape din pacate...la anul plecati si voi singurei sau doar cu Ale, o lasati cu bebeii!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008 si 23+ Ilinca Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

La multi ani, fetelor!

multumesc de incurajare, TT nu e chiar rau, cica fata de riscul standard de 1/385 eu am 1/357 pt SD. adica mie imi spune cam acelasi lucru, ori ca as avea un risc de 1 din 385 ori ca as avea un risc din 357 e tot cam p-acolo. insa la o adica, daca e sa fii tu ala care face statistica, poate sa fie si 1 la 1 milion, ca nu cifrele te incanta.
am citit foarte multe mai ales dupa ce am aflat rezultatul, luni ma duc si la doctor sa discutam mai multe (cred ca o sa-l intreb ce vrea sa stie, dupa cate am citit si am aflat despre TT ). sunt destul de relaxata, eu vad ca am 356 de sanse din 357 ca totul sa fie bine, asa parca se vede altfel problema .

cand am aflat rezultatul am izbucnit in plans de ciuda ca am facut tt, parca nu rezultatul ma supara, cat faptul ca am facut testul. mai rau ma streseaza acum faptul ca o sa ma intep in burta (brrr, imi cam da fiori pe spate!, desi cica nu-i mare branza, nu e altfel decat o injectie obisnuita) si faptul ca o sa dau o gramada de bani, pe care nu-i planificasem pt asa ceva...

eu sunt convinsa ca totul e bine, o sa va tin la curent .

in rest, puiul meu mic misca, misca si face tumbe in burta, cred ca azi noapte a petrecut si el (mai ales dupa jumatea de pahar de vin).

Sabina, imi pare rau ca soacra ti-a stricat revelionul..ufff...de-aia ma bucur eu ca am o soacra asa cum o am, nu se baga deloc, nici sa ne ajute, nici sa ne incurce, e ca si inexistenta.
o sa fie bine, o sa va treaca supararea .

cris , sa fii sanatoasa si implinita .

sper sa incep si eu sa gasesc mai mult timp sa scriu aici, ca de citit citesc in fiecare zi.
va imbratisez pe toate .




_

Mami de pui nazdravan (2/9/07) + 16+
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput