BRAVO DECENUELA! Pufuleti2010-HAI ROCO,VIKII!(91)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

Dragi gravidutze, va doresc si eu din suflet sa aveti parte de cel mai frumos an, sa fiti mamici fericite, sanatoase si iubite, sa aveti nasteri usoare si bebei sanatosi, necolicosi
LA MULTI ANI 2010!!!!!!

Multumim fetelor dragute de la fulgusori, am citit mesajele lor pline de emotie si bucurie

Roco saracutza de tine cat te mai chinui, bafta multa, sa vina bb repede, nastere usoara

Vikinga curaj mamico!!!!

Petra am sunat dr, mi-a marit doza de gynipral, daca nu ma lasa durerile fug la spital. Am dureridestul de nasoale inca de dimineata, nu m-au lasat deloc, sunt asa de necajitainca nu am implinit 37 sapt....nu am putut pregati nimic pt Revelion, vroiam sa mergem la nasi dar cu durerile astea. Sper sa nu nasc inca

Va pup pe toate si va doresc distractie placuta in seara asta

www.flickr.com/photos/10210052@N04//" target="_blank">Mamica de Natalia Maria 20.02.2008 si 36w Tudor


prietene DC .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

LA MULTI ANI 2010!!!

Fie ca anul ce bate la usa sa va aduca in brate cea mai minunata dintre comori !!!

In rest va doresc o seara linistita ...lipsita de evenimente nedorite si plina de iubire !!!

Ne vedem la anul !

Elena, 35+
Poze concediu Thassos 2009, Burtica la 24 sapt, Burtica la 26 sapt, Burtica la 35s, Lucrusoare bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Bea, vino, mama, inapoi la pufleti, ca m-am speriat cand am citit la fulgusori ca ai dureri ca de ciclu care nu cedeaza la no-spa.
pai tu intri in travaliu si noua nu ne spui?
ori stai cuminte si cronometreaza cat e intre contractiile astea, ori suna doactorul de pe acum sa vezi ce zice.
orice ai face, da-ne de stire, da?
sa stea ivan macar pana la anul

Cris, 36+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 3 sapt.!!



Ce tare Cris cum ai urechiat-o pe Bea si ai adus-o urgent acasa, bravo!
Si tu Bea, chiar asa, se poate?



Ratusca 35+

AMR 5 SAPTAMANI

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelana spune:

Mamidepuiti, ce ma bucur ca ai intrat sa ne dai vesti despre tine. Credeam ca ai nascut si noi nu stim nimic. Dar te intelegem ca ai scutire de la noi, acum ca tati este acasa.

Alexia28, imi pare rau ca nu esti bine. Un mare ca sa treaca.




Acum 37+ cu bb mic si scumpic Arthur


AMR - 3 saptamani !!!! (nu-mi vine sa cred)
Am intrat in luna a noua !!!!

pozele mele


"L'inspiration, c'est de travailler tous les jours."
Charles Baudelaire




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Beatrice1982 spune:

da, mai ratusca.nu stiu ce am..................
serios.........

alexa28 daca mai esti, tu ce dureri ai?
cum se manifesta si cam la ce interval?

mie parca tot imi vine sa merg sa fac treaba mare...da ioc.........



deci mamidepuiuti naste in 5.........

iar eu in 6 as avea control........





stiti ce am vrut sa va intreb...............
se declanseaza nasterea , chiar daca de ex, bebe nu e intors???

Poze
Bea 37+ cu Ivan Matei

Doamne ajuta sa nasc usor!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Bea

Alexia...sper sa fie totul in regula

mamidepuiuti ne-ai cam speriat

Andreea 32+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Un an nou plin de bucurii tuturor! Sa aveti bebelusi sanatosi si papaciosi si nastere usoara celor care inca nu au copilasii in brate!!



Elena 37+ cu Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_iulia spune:

Bea din ce stiu eu nu are legatura pozitia lui bebe cu declansarea nasterii. Drept urmare ca s-au nascut copii si neintorsi. sa mai stea Ivan la caldurica.

Elena 37+ cu Iustin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Daaa..is acasa..fie-mea se lasa asteptata, in mijlocul actiunii a luta-o somnul de frumusete.Durerile azi noapte erau mari, ca am zis eu sa astept pina dimineata dar deja simteam ca-s prea dese si puternice asa ca pe la 5 dimineata eram acolo. Dupa monitorizare mi-au zis ca e posibil sa vina in urmatoarele ore si ca pot ramine. Insa au ramas contractiile si dilatarea la stadiul respectiv inca 3-4 ore si nimic. Pe urma s-au rarit si am zis sa vin acasa. Macar aici am ciocolata:) Imi pastreaza camera in spital asa cum e ca ei cica ma astepta oricind, nu e deloc vreo regula. Inca se poate intimpla oricind cind e bb pregatita. Cu siguranta vrea in 2010 nah e fetita si tre sa fie mai tinara cu un an:)Si aici in Germania vad ca se tot zice ca da primul bb vine greu, al doilea mai rapid dar al treilea intotdeauna face surprize si e total imprevizibil. Cu Aldo la fel m-au trimis acasa de 2 ori, acum am plecat eu singura cu toate ca de data asta vroiau sa ma tina dar nici nu ma mai misc de acasa pina nu vad ca aproape nasc. Cica sa ma relaxez, sa beau un pahar de sampanie(!!) si sa nu ma mai gindesc la nascut, sa las natura in pace sa-si faca treaba netulburata. Ca cica si din cauza stresului meu am ajuns la alarma asta falsa.Acum am contractii dar mai rare si nu chiar durereoase. Am atipit un pic dar sper sa mai prind o ora doua. Is destul de obosita..Chiar habar nu am ce se mai poate intimpla de acum incolo, oricum e pe vine:) Doar nu o sa ramin gravida pe viata:)Multumesc tare mult de gindurile bune, sunteti minunateLa multi ani in noul an! Si un Revelion superb! Al meu cu siguranta va fi unul de neuitat.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Aldo, Nadja si Letizia mica din burticaAMR 2-3 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Am primit mesaj de la Rox_y cu detaliile Dianei:

" 3,1 kg, nota 9. Inca nu mi-a adus-o in salon. Maine dimineata va veni. Va pup. Un an nou fericit si aveti grija de bebeii din burtica!"

Ratusca 35+

AMR 5 SAPTAMANI

POATE PANA ATUNCI NE HOTARAM SI DE NUME...

Mergi la inceput