BRAVO ROXY! Pufuleti 1-2.2010(90)HAI ROCO,VIKINGA!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

....fetelor va multumesc mult pentru complimente ......sunt convinsa ca voi ati arata si mai bine daca ati gasi pe cineva cu talent artistic care sa va rasfete burticutele cu pozici ... la noi taticul ratacitor este pasionat de foto ... si am profitat si noi ...desi si pentru el este ceva nou ...dar i-a prins bine ...mai invata cate ceva ...acum l-am pus in tema sa se documenteze pentru poze artistice cu bebei

Evyme ... cateva ponturi...desi bea s-a descurcat singurica de minune si i-au iesit niste minunatii de poze ...pana la urma cea mai importanta componenta din poza se afla la noi ...si anume burticutza ... ...pai in primul rand fundalul trebuie sa fie cat mai simplu ...de preferat un cerceaf alb sau alta culoare ..uni ...ca sa iasa burtica in evidenta ... apoi putin chef de joaca si cineva care sa faca pozele ...iar la sfarsit cineva care sa se priceapa sa le transforme in alb negru sau sepia ...sunt mai speciale asa ... BAFTA!!!

Bea ...ce pot sa mai zic ...si eu sunt pentru ...trebuie sa figurezi printre artistii odiseei...si pe langa asta poti cu usurinta sa concurezi la miss burticute ...





Elena, 35+
Poze concediu Thassos 2009, Burtica la 24 sapt, Burtica la 26 sapt, Burtica la 35s, Lucrusoare bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleysa spune:

Eu fug acum la inca o repriza de somn .......sper sa mai apuc azi sa intru ...de fapt e musai ...dar nu stiu cum o sa fac ...cred ca imi pun laptopul in bucatarie si tocatorul pe el si incep sa toc pentru salate si alte chestii ... ...pana atunci va pup pi toate !!!

Elena, 35+
Poze concediu Thassos 2009, Burtica la 24 sapt, Burtica la 26 sapt, Burtica la 35s, Lucrusoare bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Dragi pufuleti,

Noi, fulgusorii de noiembrie-decembrie 2010, am venit pe lume cu menirea de a lumina vietile parintilor nostri! Timp de noua luni, prin intermediul mamicilor noastre ne-am cunoscut, si am putut sa ne impartasim unul celuilalt experientele vietii intrauterine....Mamele noastre s-au incurajat reciproc, au plans si au ras pentru necazurile sau bucuriile fiecareia, au legat prietenii frumoase, si-au dat sfaturi si au invatat unele de altele! Noi, mai intai am fost martori tacuti, de acolo, din burtica, la toate aceste evenimente, iar apoi, incepand cu luna septembrie, cei mai grabiti dintre noi au venit pe lume.
E timpul ca noi sa ne luam ramas bun de la acest prim capitol minunat al vietii noastre, de la aceasta "Odisee" care a reprezentat debutul nostru in lume! Acum vom pasi increzatori catre Clubul Scutecelor, unde zi de zi, vom invata, cu ajutorul mamicilor noastre sa devenim oameni! Avem incredere, ca in locul nostru, veti ramane voi, micutii si plapanzii pufuleti, si ca veti sti, sa aduceti bucurie in vietile familiilor voastre! Va dorim voua o viata cat mai frumoasa, iar mamicilor voastre mult curaj, puterea de a depasi orice greutate, intelepciunea de a lua cele mai bune decizii in ceea ce va priveste si ca experienta nasterii voastre sa le umple de fericire! Va asteptam si pe voi cu mult drag in etapa urmatoare - la Clubul Scutecelor!

Iar acum, pentru fiecare mamica de pufulet, dedicam o mica poezie, de incurajare scrisa de Benoni Catana:
INCURAJARE
Ai castigat pe drept examenul vietii,
Te-ai bucurat sa lupti, sa faci si mult si bine,
Nu ti-ai precupetit elanul tineretii
Si multi din preajma ta s-au bucurat de tine!

Dar astazi te vad trista, caci ai uitat, se pare
Zicala batraneasca si plina de-adevar
Ca nu pomii nevolnici se scutura mai tare
Ci nucul cel mai rodnic si incarcatul mar...

Sunt unii care sapa si rod pe dedesubt,
Dar nu-i uita pe ceilalti ce tot te vor iubi
Oricat si-orice vei face, fie putin, sau mult,
De ti se-nchide-o usa, o alta s-o ivi...

Sa nu-ti faci din tristete o scara de matasa,
Acest pamant se-nvarte si totu-i trecator...
Cei dragi acum te-asteapta sa fii mai mult acasa,
Tu lasa-te iubita si fii mai mult a lor...

PS: din partea tuturor mamicilor de la Odiseea Fulgusoril de Noiembrei-Decembrie 2009, un sincer LA MULTI ANI si un gand bun, pentru un 2010 lipsit de necazuri si greutati! Sa fiti sanatoase si sa aveti parte de nasteri usoare si apoi sa va inarmeze DD rabdare pentru a pasi mai usor in noua meserie de mamica!

Lavi, cea mai fericita mami de Rares Cristian Blaga
poze noi cu bebeloiAvem doua lunite!!!!Minunea Mea Rares CristianNASTEREA UNUI FULGUSOR GRABIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

lavi, multumim tare mult si de vorbe frumoase si de poezie speciala

Cris, 36+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 3 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

plateea, where are you? dormi in asa zi mare? hopa sus, ca ma "mananca tastele"

Cris, 36+cu Ema si Ana(2003)
poze
AMR 3 sapt.!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

buna dimineata !iooooidar ce activitateeee
intram in noul an cu dreptul

roxi muuulta putere si calm sa aduci pe lume bebe muuult iubit

roconu stim nimic de ea?sper ca se iubeste deja cu bebe
fete va jur ca la ora 3 si ceva eram pe aici sa vad daca sunt noutati....foamea era dureri de burta erau....abia abia am adormit....ne pregatim pentru insomnii serios nu gluma....
beau si eu cu voi o cafea si ma apuc mai putin de treaba...cu un ochi pe voi

36+
AMR 4 sapatamani speram
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

laviniablaga si krelianu pot sa zic decat"ce frumossssss"ce lucru mare sa putem simti ce inseamna sa fim mamava doresc sa simtiti ce este mai frumos pentru minunile voastre

36+
AMR 4 sapatamani speram
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Mesaj de dimineata de la 7:45 de la Vikinga:
"Sunt in spital cu dilatatie inca mica. Posibil in seara asta ori de am noroc mai devreme. Bb e bine."

>>Daruieste lumii un zambet shi toata lumea iti va zambi!<< Charlie Chaplin

Corinna, Andreas Noël, Yasmin Serena si Mara Letizia 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:







HAI ROX_Y!!!!
HAI VIKINGA!!!!
HAI ROCO!!!!








37+

AMR 3 saptamani!

Bebe e complet dezvoltat. Sa vedem cand o fi pregatit sa ne cunoasca :).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu_bu spune:

yasminemultumim de informatie
dooooooamne vin puiutiii pufuleti

vikinga multa putere mamico

gata ma rog de bebe sa stea cuminte ca uite sunt altii la rand

36+
AMR 4 sapatamani speram
poze

Mergi la inceput