Viata pentru Alexandra

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Buna.

Sa incep cu numarul de teledon, pus la dispozitie de Romtelecom:

0900 900 273

Valoarea unui apel este de 3 euro. Numarul poate fi apelat doar din reteaua Romtelecom.


Alexandra si mamica ei au petrecut Revelionul la spital, iar Alex s-a simtit relativ bine, a avut doar dureri de burtica imediat dupa ce a terminat a doua cura de citostatice. Mamica ei spune ca o noua punctie o sa-i faca abia peste o saptamana, rezultatul e foarte important... asa ca tineti-i pumnii Alexandrei.

Davidoff, iti multumesc mult pentru ajutor, nu ai gresit cu nimic, mi-era doar teama sa nu apara povestea inainte de a apuca sa ne organizam mai bine... Inca ne chinuim sa obtinem un numar de la companiile te telefonie mobila. Am tot incercat sa-ti trimit mesaj privat, dar nu l-ai activat. Din pacate, cum am scris si mai sus, numarul pe care l-am obtinut poate fi apelat doar din reteaua Romtelecom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisellino spune:

am apelat de 2 ori, o sa va apara de la 0233 253574
pup si succes in continuare!


ajutor pentru robi: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144576

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidoff spune:

Natale,nu stiu sa optez la site-ul asta la optiunea PM,iti pot lasa email meu aici pe forum?eu am mai trim azi,email-uri la fundatii de aici din IRL,cu povestea Alexandrei (tradusa in Engleza-Irlandeza)tot ce pot sa sper e ca o sa fie contactatii parintii prin email,sau eu,(unde am scris au 2 email-uri,al meu de unde am trimis si cel care este pe pagina ei),promit din suflet ca am sa trimit mai departe povestea ei,imi dau lacrimile cand ma gandesc prin ce trece...
Dar o sa INVINGA!!!
P.S.sa-mi spui daca am voie sa-mi las email-ul pe forum,daca nu am sa incerc sa fac Pm-ul disponibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Roaga-i pe cei care au facut site-ul fetitei sa treaca si nr de teledon pe prima pagina. Vreau sa trimit site-ul mai departe si e bine sa fie acolo.
Davidoff, scrie mai multe mesaje si ti se activeaza si PM-ul, esti preanoua pe forum si nu ai toate optiunile active.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

ar fi bun si un subiect la generale macar pt o perioada: "teledon pentru Alexandra", acolo ar fi mult mai vizionat subiectul decat aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Am trimis si eu prin paypal 10 Euro ptr. Alexandra!
Se poate primi o confirmare?
Sanatate multa ptr. frumusetea mica!

Mamica de Cristian - (fiul meu preferat) & Amélie - (fiica mea preferata)
--------------------------------------------------------

www.watch-in.com=>un altfel de forum ptr. romanii de pretutindeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:


Natasa, maine reincep munca si se va intoarce si colegul care m-a ajutat sa fac site-ul... O sa trecem si numarul de teledon si de paypal, iti dau PM cand sunt trecute pe site.
Mindy, da, e o idee foarte buna, sa asteptam pana pe luni, marti, sa se intoarca lumea din concedii...:)
Pisellino, Andreea11, multumim mult !
Irinusha, am primit confirmarea pe mail, iti multumim si tie mult !
Davidoff, trimite un email pe adresa creata pentru Alexandra si iti raspund eu..:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidoff spune:

Catale te rog raspune-mi daca ai primit email-ul meu pe pagina lui Alex,Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Davidoff, multumesc, am primit. Ti-am si raspuns.

Natasa, acum am updatat site-ul, iti multumim pentru ajutorul tau !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Am fost intrebata ce mi-a adus Mos Craciun. Mosul mi-a adus anul acesta mai multe decat as fi visat. Mi-a readus speranta, speranta pentru Alexandra si speranta ca oamenii pot face miracole impreuna. Zilele acestea am inteles ce inseamna solidaritatea umana in special de la copii, iar sustinerea voastra, a tuturor, m-a emotionat atat de mult, incat e greu sa descriu in cuvinte, asa ca vreau sa fac cunoscute chiar mesajele voastre. "Buna ziua. Numele meu este .... si sunt in clasa a X-a la liceul....", am auzit o voce timida si tremuranda. "Am vazut povestea Alexandrei si voiam sa va spun ca o sa dau si eu trei telefoane la numarul de telefon pentru ea. Promit. Si o sa ma duc cu numarul de telefon la toti colegii mei din liceu." M-au impresionat pana la lacrimi aceste cuvinte, la fel de mult ca urmatorul mesaj trimis pe email: "Suntem un grup de sapte copii si am aflat povestea fetitei dumneavostra, iar banii pe care i-am facut de la colindat o sa vi-i donam. Am reusit sa strangen 577 ron. Va uram mult noroc ca sa faceti rost de toata suma." Sper sa reusesc sa-mi cresc si eu fetita la fel de frumos cum au reusit parintii acestor copii.
Nu pot sa nu va spun si de Claudiu, taticul lui Alex, un baietel luptator diagnosticat cu neuroblastom, pentru care ne rugam si noi si speram sa se faca bine. Desi Claudiu are propria poveste, la fel de dureroasa ca a Alexandrei, si-a facut timp pentru noi si ne-a ajutat cu foarte multe informatii utile, din propria experienta.

Multumesc in numele Alexandrei, care este prea mica sa inteleaga ce inseamna leucemie, dar stie ca e bolnavioara si ca este la spital ca doctorii sa o faca bine. Si, cu ajutorul nostru, doctorii o vor face bine.

Mergi la inceput