Bobocei de sept-oct 2008 (236)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Anda si-a pus batista bebelusului la gat (mai putin partea care intra in nas) si ii lovest foarte satisfacuta capetele. Feliile de mandarina lasate pe unitate n-o intereseaza neam in schimb. Nu radeti de mine, ea sta langa calculator cand sunt asezata aici si am zis ca poate o pacalesc. De unde!

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira
o avea ceva la capM-am necajit tare de tot

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR



Diana scuza-ma, nu cunosc persoana, dar sigur ea are ceva la cap... STai linistita si lasa copilul in pace. Daca ar fi avut ceva erau mai multe semne care la Andrei nu se vad, e un copil perfect normal printre multi alii la fel ca el. Linisteste-te!

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Preety cred ca toti fac acum ordine ins ertare si dulapuri cand prind cale batura. In dulpul ANdei, raftul la care ajunge ea are numai strampi caciuli fulare si bavete intr-o dezordne infioratoare. Cand vrem sa stea cuminte ii deschidem ba dulapul ala, ba sertarul de la pat plin cu ciorapi si manusi. De fapt, pe-ala si-l deschide singur dar culiseaza reu, deci nu e periculos deocamdata.

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Dya eu zic sa te linistesti, sa nu iti faci ganduri negre ca nu e cazul. Asa cum spune si Oana si la noi a fost la fel : David a facut primii pasi de ziua mamei pe 10 august, apoi a mai mers o zi dupa o saptamana, apoi iar pauza o saptamana...fiecare copil isi da drumu la mers cand se simte pregatit. Din cate stiu eu, varsta la care poti sa te gandesti ca ar fi ceva in neregula este dupa 1,5 ani.
Apoi gandeste-te la faptul ca el este luuuung...deci no problem, e clar ca isi gaseste echilibrul mai greu decat alti copilasi de aceeasi varsta. A aratat deja ca poate si singur, dar totusi nu e pregatit de mersul biped pe de-a-ntregul. Lasa cupilul in pace, nu il forta. LAsa gandurile astea departe....si trimite-o pe cea care ti-a spus ca are copilul ceva la cap sa se caute ea No ofence fata de ea ca nu stiu cine e .....dar chiar nu e cazul sa te sperie in halul asta ...si de sarbatori....
Hai, capul sus , zambeste !!!! Puiul tau nu are nimik, sunt convinsa de asta !!!

Ramo baietelul prietenei mele este certat si el somnul , la fel ca Anda. Nu stiu sa se fi culcat vreodata in viata lui inainte de ora 12 noaptea. Ziua la fel, mai rarut cu nani ca strica
E adevarat ca dimineata doarme chiar si pana la 11-12, ceea ce inseamna ca recupereaza orele de seara.
Daca asa ii este bioritmul, nu ai ce sa ii faci. Daca va convine si voua cu programul asa, asta e...
Mai greu i-a fost cand a inceput gradinita, in primul an nu l-a putut duce niciodata inainte de 11 Era insa ok pentru ei , ea nu lucra , iar la gradi nu le pasa ca pierde el micul dejun. Banii ii incasau oricum pe program intreg ....

I-am facut si eu piciului acum mancarica, la fel ca preferata lui din borcanel. Nu de alta, dar mai am doar 4 si numai de-ala vrea de 2 saptamani de cand a inceput sa manance.... Daca nu ii place, am pus-o In tara nu gasesc firma asta.... Sper sa pape

Preety si David imprastie totul din sertare spre disperarea mea...eu le asez frumos si le indes bine ca sa incapa si el le scoate cat ai zice peste si fuuuuuge razand in hohote cand ma vede ca ma duc spre el

Am iesit si noi azi in parc !!!!!!!!! Am reusit chiar sa ajung cu carutul pana acolo Insa era pustiu ...doua mamici cu care vorbisem sa ne vedem, in rest nimeni . Da' nimeni

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

de dupa cutia cu ciocolata Sunt dezastru cate dulciuri am putut sa manananc zilele astea

Ada, ma bucur ca sunteti mai bine

Dya, stai mami linistita ca n-are nik Andrei, ce tampenie sa-ti spuna cineva asa ceva Deh, e plina lumea de binevoitori si de bagatori de seama care n-au ce face

Am vazut poze minunate cu boboceii nostri

Aly, un mare si special pentru tine si pentru Sebi.

Noi suntem bine, sanatosi, Carla nu mananca decat mancare din borcanel ceea ce pur si simplu ma dispera, dar n-am ce face ... mofturile sunt mai mari decat niciodata. Mananca fructe (mar, banana), branza, biscuiti, lapte, cereale si terciuri din borcanele . Inca nu accepta sub nici o forma mancare granulata, dar e clar fitza pentru ca intre mese roade paine prajita, biscuiti, bucati de canapea si alte cele fara nici un fel de problema. Deci e clar ca nu vrea si pace

Anca & Carla (13.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ramo, Babytza multumesc pt cuvintele frumoase.
Sa va spun sincer si eu simt ca totul e ok cu el si ca e doar o intarzaiere din cauza ca el e inalt si e si foarte precaut are multa grija sa nu se loveasca vina aici cred ca imi apartine si mie ca am fost tot timpul dupa el sa nu pateasca ceva si cred ca a prins copilul o frica imaginara.(de lovit nu s-a lovit niciodata de cand a incercat sa mearga in picioare deci nu asta e cauza)
Insa suparare mea ramane pt ca nu inteleg cum poti sa spui asa ceva despre un copil mic pe care il vezi ca e dezvoltat normal.
De suparare ghiciti ce fac mananc si stau pe FV.
Deja ma gandesc ce sa gatesc de revelion am incropit deja un meniu cat de cat.
Il scriu mai incolo cand il definitivez.

Ramo despre program nu stiu ce sa zic Andrei are un program fix de somn doar ca nu adoarme seara prea devreme si asta ma nemultumeste si pe mine ca in curand va trebui sa mearga la gradi si va fi nevoie sa se trezeasca la o anumita ora.Dimineata se trezeste la 9-9,30 la pranz doarme de la 14,30-17,30 si seara se culca cel mai devreme la 22,30 dar uneori il prinde si 23,30Eu sunt multumita de programul lui de somn aici nu am ce sa ma plang ca as fi ipocrita.La pranz adoarme super usor bea lapticul si doarme seara mai greu dupa ce termina lapticul de seara e plin de energie

Cu spalatul pe cap il spala odata sau de 2 ori pe sapt dat fiind ca el nu are parul mare ah chiar l-am tuns iar de craciun acum are o freza asa de baieti mai mari cu ciufulet in fata.Zic il spala ca la noi tati e responsabil cu baita.Cu riscul de a se spune uite ce mama denaturata recunosc ca nu i-ma facut baie niciodata.Doar tati.Sta destul de cuminte cand il spala pe cap ca il prosteste cu multe jucarii el maraie doar ca ii incurca jocul apa care ii intra in ochi.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Anca
Las ca tu poti sa mananci dulciuri ca ai unde pune la cat esti tu de slaba.
La mine e problema ca nu prea mai e loc si tot am mai pus vreo 3 kg de craciun parca vad ca pana dupa sf Ion ca la noi atunc se termina sarbatorile mai pun vreo 3 si o sa fiu cat big mama.

Cu mancare sa stii ca nici noi nu stam minunat Andrei mananca bucatele dar la el e problema ca nu ii plac gusturile toate.De ex lui nu ii plac nici borcaneledeci e mai dificil de nimerit ce ii place.Supa si ciorba e ok la felu 2 stam prost.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

dya Anda a tatonat cu mersul mai mult de o luna pana a plecat singura cu matura si cu un lighean.

babytza azi fi-mea a cedat la ora 2 dar parca nici nu s-a trezit chiar la 11 ca de obicei si s-a culcat azi-noapte la 1 deci are ceva de recuperat. Ai mare dreptate singura mea prob e ca nu prea am timp pt mine seara dar deja am integrat-o in peisaj, nu mai sper inutil s-o culc, pierzand o gramada de timp si nervi - stiti cum e cand tot asteeepti

Ramona, de Anda Teodora din 10.10.2008
b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

A mancat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Se bateau turcii la gura lui !!!!!!!!!!! Oh yeah !!!!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

A mancat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Se bateau turcii la gura lui !!!!!!!!!!! Oh yeah !!!!!!!!!!

Babytza si puiiValentina David

Bravo!!!!!!!!
Ia sa ne dai si noua reteta poate merge si pe la noi!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput