La multi ani! Fulguleti de nov-dec 2006 (226)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
Aelita, felicitari si toata admiratia pentru curajul tau, trebuie sa fii zeu sau ...nu stiu ce trebuie sa fii, dar in orice caz nu un biet om, ca sa ai o asemenea putere si rabdare si fortza si si..., ca sa cresti trei copii. Tot respectul
hai,mai,Roxanica,mama a crescut 3 cam de aceleasi varste ca ai mei,soacra-mea a crescut 4.si pe vremurile alea fara pampersi,fara masini de spalat,fara multe...vorba loooor
soacra-mea a facut primul copil,iar al doilea dupa 11 luni (adica pe sotul meu),deci cand primul copil avea 3 luni ea a ramas gravida a doua oara.al treilea a venit la 1 an si 5 luni de al doilea.
deci aveau:2 ani si 4 luni, 1 an si 5 luni,si un nou nascut.la alti 3 ani a venit a patra.
Ei,s-au descurcat,dumnezeu nu iti da mai mult decat poti duce.
cand ii vad cum se joaca de bine si cum rad si se distreaza,imi creste inima !
acum isi pun o umbrela intre picioare,si merg asa prin casa amandoi pe-o umbrela,si zic ca sunt in avion.zice ea,ca el doar executa
caii sunt la putere,Sofia se urca pe tati,Andres pe mami,si diii diii si trebuie sa ii plimbam prin casa pana lesinam.cand nu mai pot eu,se urca amandoi pe tati.diiiiii
sa dea dumnezeu sa fie sanatosi,ca asta e important !
eu daca am frati,nu am putut sa concep viata fara ei,ma rugam de mama sa mai faca...



Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

LA MULTI ANI tuturor,va urez la toti din suflet.Noi suntem in deplasare,cand ne intoarcem pe plaiuri romanesti revin cu amanunte!
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Bine ne-am regasit in 2010!


Noi avuram anul acesta chef de-un revelion clasic, cu ferchezuiala si dantuiala... departe de tot si de toate.. Si-am poposit in dulcea si mult preafrumoasa Bucovina... faine meleaguri mai avem..

Copiii au fost fantastici, pana si G s-a dovedit un adevarat petrecaret... a dantuit si m-a invartit.. M chefliul nu s-a dezmintit.. de abia tarziu au ajuns in camera special amenajata pt copii.. iar dupa 2 noaptea i-am dus noi la culcare.. ei inca nu cereau .



Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Nu Roxanica.. nu de haz de necaz ziceam.. ci de rasul si bucuria adevarata.. sa gasim haz si bucurie in jurul nostru. Observ, din ce in ce mai mult, ca in atitudine stau multe.. foarte multe..
Avem o singura viata, nu se stie cand ni se termina.. si este pacat sa nu ne bucuram de ea.. fiind prea ocupati sa ne plangem de una, de alta.. Si jelitul nu ajuta mai niciodata.. in schimb actiunea de a schimba lucrurile sau acceptarea lor.. poate. Era si o vorba inteleapta.. Sunt atatea lucruri pentru care sa ne bucuram si sa fim recunoascatori.. suntem chiar binecuvantati. Priviti la copii.. bucuriile adevarate sunt cele simple.

..pare rau pentru stresul si agitatia de Sarbatori.. cred ca astea sunt inerente cand se aduna familionul mare (si stiu ce zic ).. cumva si eu tre sa-ajung mai des in starea ZEN.. si-am si indicatii precise.. numai ca tare greu imi mai iese..




Rasul e ca stergatorul de parbriz: nu opreste ploaia, dar iti permite sa iti vezi de drum. (Jeanne Wasbro)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:


Bine v-am gasit!

Aelita,
Mama ce bucate si ce fain asezate...numai sotul tau se ocupa?
Superba Sofia,iar Andres ce a crescut si ce cavaler e!Chiar voiam sa iti cer sa pui poze.

Roxanica
Imi pare rau ca a fost cu agitatie..Paote la anul va fi mai bine

Ruxandra
Neshte poze din Bucovina?Ati avut zapada?
Si eu caut starea de zen.Inceputul asta de an ma deprima,tot am senzatia ca ar trebui sa fac atatea si la revelionul urmator realizez ca nu am facut nici jumatate.

minunea mea
www.inimacopiilor.ro/campanie/campanie.php?gamePlayed=0" target="_blank">pt inimioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Azi e ziua Sofiei.

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi .


Sofía (2ian2007)
Andrés (22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

La multi ani, Sofia! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de mami si fratior si de urmatorul membru al familiei....

aelita ce frumos povestesti tu despre ei... si ce frumosi sunt...

Trebuie sa editez prima pagina, sa trecem la sarbatoritii lunii ianuarie.... Mi-a propus sa o fac de dimineata, dar nu m-a lasat domnisoara... Asa ca acum daca tot s-a culcat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Am editat prima pagina sa vedem mai bine sarbatoritii acestei luni... asa ca potiti de urati sarbatoritilor lunii ianurie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

La Multi Ani, Doamnelor! Un an nou bun, frumos, cu multe bucurii si multa multa sanatate!

La Multi Ani, Sofia! Aelita sa/ti traiasca Printesa, printesa in adevaratul sens, cat poate fi de dulce, de fapt de dulci amandoi, ce imagine, ce tablou superb cu ei atat de eleganti, Sofia cu capa aia de blanita si cu perlutele, cu rochitza aia de sarbatoare iar Andres pedant cu camasutza si cravata, superrr frumosi. Nu mai zic ce casutza frumoasa ai, cat rafinament in tot, pana si in mancarea aia! O incantare maxima sa vad pozele voastre. Iti doresc o sarcina usoara si un bebe la fel de frumos ca Sofia si Andres. Andres ii sta tare bine tuns asha mai barbatel. Petrecere frumoasa astazi si multe cadouri pe placul domnisoarei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

La Multi Ani, Sofia!
Aelita sa-ti traiasca frumusete de fetita si baietel ... multa sanatate si fericire!
Sotul lucreaza in vreun restaurant ceva, ca arata super mancarurile voastre. Distractie placuta!

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(nov.'06)

Mergi la inceput