FIV la Cluj 31

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

medut ma bucur ca esti pozitiva ! o sa gasesti persoana potrivita cu siguranta... f bine ca ai pretendenti , asa ai de unde alege
presimt eu ca o sa fie bine si in curand o sa fi pe baricade si o sa ai bebele mult dorit..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

medut eu ma bucur ca te muti inapoi la cluj, sper sa ne vedem la o cafea si sa birfim toti barbatii netrebnici Tu esti o fata draguta, frumoasa desteapta asa ca nu stie el ce comoara pierde, mai gaseste el o fata ca tine...never. Si e normal sa ai pretendenti si sa ne anunti cit de curind vreun eveniment fericit, doar n-o sa stai sa jelesti toata viata un prost. Na, ca m-am racorit si eu ca zau ca eram revoltata de modul in care s/a purtat fostul cu tine si cum te-a abandonat in toiul tratamentului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara72 spune:

bruni mi-a soptit mie o pasarica ( adica am citit pe la alt topic ) ca e posibil sa incepi tratametul curind. Hai ca de data asta dai lovitura, uite presimt eu ca 2 fete faci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:


Va multumesc din suflet ca mi-ati raspuns la intrebari...ce sa zic...noi stam cam prost cu banutii dar tot ne dorim un .
Ma gandeam eu ca e prea frumos sa fie adevarat sa fie doar 800 euro,nu ma asteptam ca stimularea sa coste chiar si 6000 ron

acum asta depinde de la femeie la femeie,de asta imi si era frica de stimulare dar ce sa facem pt visul nostru toate trebuie sa luptam.

O sa ne mai gandim unde o sa mergem in final daca ne hotaram totusi la Fiv,pt ca al meu sot e cam reticent in privinta asta,zice ca mult prea invaziva pt mine procedura si el saracul mai degraba ar accepta o inseminare cu Donator...dar asta e alta poveste

Scuze ca m-am lungit atat,va doresc numai impliniri si ce e mai important un pt toate fetele de aici.


"Sa nu uitam sa ne bucuram de Viata"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

Citat:
citat din mesajul lui mara72

bruni mi-a soptit mie o pasarica ( adica am citit pe la alt topic ) ca e posibil sa incepi tratametul curind. Hai ca de data asta dai lovitura, uite presimt eu ca 2 fete faci

mara asa este in luna martie dau si eu startul , cel putin asa cred, luni o sa stiu mai multe dupa ce ma vad cu doctorul..
2 fetite ce mi ar place...
hai ca anul asta musai sa fim cu burtica toate...
deja suntem de multa vreme pe aici trebuie sa ne mutam la odisee..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgetani

Cris
sunteti o pereche prea frumoasa si cu siguranta DD va va implini visul dar cand crede el de cuviinta nu cand vrem noi, asa ca mergem mai departe

Intr-adevar, cu toata lipsa de modestie ... suntem o pereche reusita ... ne iubim din clasa 9 si chiar daca am avut multe piedici, le-am depasit impreuna ... Noua mereu ne-a fost greu, dar am sperat intotdeauna ca va veni o vreme cand ne va fi mai usor ...
Multa vreme parac mi-a fost si frica sa-mi doresc bebe, pentru ca stiam ca am primit deja de la DD un lucru minuntat, pe iubi meu , dar nici 2 lucruri minunate nu sunt prea multe, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui medut

Dar oricum barbat ca a lui Cris mai rar.
Oare nu are vreun frate?

Cris draga mea, nu ne lasi sa iti clonam sotul?
Sa nu te superi ca glumesc, dar imi pusca capul de atatea suferinti....

Medut, viitoare posibila mamica

Uite, daca tot ai intrebat, chiar are un frate de 32 de ani ... si e burlac ... si a primit si el lovituri dure de la persoane gen fostul tau (varianta feminina). Poate o sa iesit la o cafea dupa ce te muti

Cat despre clonat ... ar fi o dovada mare de egoism din partea mea sa nu va las sa-l clonati ... chiar daca ma incanta gandul ca e doar al meu

Eu am recunoscut intotdeauna ca l-am gasit pe cel mai bun ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

crisule foarte frumos , reiese ce frumoasa e relatia voastre din cuvinte..
ma bucur sa vad asemenea cupluri , sunt tot mai rare in ziua de azi..
impreuna veti reusi si de acum incolo si vei avea cu siguranta doua minuni.. nu ti pierde speranta...
te ai gandit la uirmatorul pas? tot la cj?

fetelor iesiti din barlog , vine primavara ...aici e cald si soare..f frumos..
week end frumos tuturor..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bytzi spune:

bruni,doamne ajuta la urmatorul fiv trebuie sa fie cel norocos
medut,sint alaturi de tine si sint sigura ca in curind vei gasi persoana potrivita pt tine
cris,f frumoasa pov voastra de dragoste,impreuna treceti si peste acest obstocol si in curind vei fi si mamica.
eva,tu ai raspuns f bine la stimulare,asa ca nu te gindi ca vei avea o stimulare asa de puternicasi eu m-am mirat cind am vazut ca fetele de aici din 10 sau mai multe ovo ramin cu 3-4 si nici aia la blasto,robabil mediile de cultura nu sint chiar ok,parea mea nu vreau sa supar pe nimeni
anamy,tu ce mai faci dragutza?te-ai hatarit unde faci fiv?
de iaura,nici nu mai zic,te cind nu am mai 'vazut-o'
mara,mult noroc la FET.
uratica,am citit bine,se pregateste de fiv?
georgetani,tu pe cind urmatoarea incercare?
toate fetele

_

endometrioza, FSH 27/20/29
6 IA, nereusite
FIV intrerupt din lipsa de foliculi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

bytzi ar fi cazul sa mai reusim si noi ..
sper sa fie fiv ul norocos..
bafta si tie...
uratica lucreaza f mult, in vara s ar putea sa inceapa si ea, doamne ajuta..
eu sunt nerabdatoare sa merg la intalnirea de luni sa vad ce decide doctorul..sper sa nu ma mai amane , ca nu mai am rabdare..

Mergi la inceput