Sezatoarea canadiana (166)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Pucku, draga mea, iti doresc o nastere usoara si sa va intoarceti amindoi sanatosi acasa cit mai repede. Ma gindesc la tine!

CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Uau, Pucku, sanatate multa ptr tine si ptr bebe!!!

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Pucku, draga mea, bebe a tinut neaparat sa fie nascut in 2009! OK, iti tinem pumnii si ne gindim la voi!

I embarrass my teenagers , they drive me nuts. We are even!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Haide Pucku!Nastere usoara si asteptam poze cu bb
Noi suntem binisor, raciti cu totiiDa trecem noi de toate.
Numai ca nu apuc sa scriu sau sa citesc

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

Pucku .

ce faceti fetelor, digerati, digerati?..
si io-s racita...

olga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Olga, si eu!

Noi ne-am imbracat frumos, am pus masa si am mincat [la masa!] si acum ascultam muzica si dansam, va pun si voua sa vedeti ce si dupa ce... una din preferatele noastre:



CORNELIA, mami de www.dropshots.com/nelia#date/2009-03-30/13:05:37" target="_blank">AGATA, TUDORA si LISANDRU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codritu spune:

Pucku pupici si la tine si la bebe mic.

si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pucku spune:

m-am intors acasa
ne-au dat drumul pe la 5, dar pana am mers dupa copilu mare a trecut timpul

sunt la limita, probabil nu am intrat in barele cezarienei de urgenta, asa ca dupa o monitorizare riguroasa si analize au zis ca inca tensiunea nu-i suficient de marita 152/93, contractiile nu-s regulate la 5 min- ci sunt multe mici si dese, dar cele mari sunt cam la 15-25min, durerea de cap trece cu Tylenol, iar in piept nu ma doare prea tare- astea fiind simptomele la preeclampsie, asa ca ne-au dat drumul acasa

sunt asa supta de jus de la contractii, si sunt varza, ma doare capul, asa ca ma duc sa-mi i-au un tylenol si sa ma culc, ca poate maine o i-au de la capat.....

si care credeam ca-mi tin puiul la ora asta in brate

anyway, cum o vrea Dumnezeu, ca-n 9 zile oricum vine BB

Nelia te sun dimineata, nu mai sunt capabila

cmultam de suport

v-am pupat

Corina , Stephanie + duggy Totolino prostolino

"Important nu este ceea ce ti se intampla, ci felul in care reactionezi""

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelaim spune:

Corina (Pucku) - bunul Dumnezeu sa te ajute sa ai o nastere usoara si un bb sanatos!
Ana - felicitari pt prezentare si multa bafta in continuare!
Dragaica - felicitari pt samburel si sarcina usoara in continuare!
Maru - bafta la interviuri si sa primesti jobul mult dorit!

La Multzi Ani cu sanatate si noroc tuturor sarbatoritzilor lunii decembrie

Doina - multzam fain de recomandarea cartzilor din colectzia "The Magic Tree House" - Gabisor e fascinata de ele. Felicitari pt cat de frumos se impaca Cristi si Roxana!

Ma scuzatzi fetelor dragi ca nu mai ajung... nici macar in vacantza sa scriu... Gabisor vrea sa-i citesc, sa ma joc cu ea, sa iesim la patinoar in down-town... deci sunt cam 100% la dispozitzia ei! Noroc cu mama care face ea toate cumparaturile si prepara toata mancarica. Am reusit sa evadez si eu cu sotziorul la un film (n-am mai fost la cinema de cand s-a nascut Gaby!). Vazuram "Avatar" - impresionant ca realizare... da' cam lungutz... Trebuie sa ma mobilizez sa invatz ca in 12 ianuarie am un exam la sue. La engl l-am avut la jumatatea lui dec si il luai cu MVG (ceea ce se traduce A in notare nord americana). Tre' sa marturisesc ca stam cu ochii "fixatzi" pe Canada si cu marea sperantza ca anul acesta poate-poate reusim sa facem "pasul" inapoi... daca nu baremi spre USA... Ce vrea bunul Dumnezeu! (Spre marea mea bucurie am descoperit o bisericutza/capela catolica in down-towm si in sfarsit am reusit si eu sa ma rog si sa ma reculeg... Adevarul e ca ceea ce-mi lipseste ENORM aici e biserica... Imi este atat de dor sa ma duc la biserica si sa ma rog in liniste...)

Va tzuck cu drag si va doresc un an linistit cu pace in suflete si in case, cu dragoste in familie, cu multa-multa sanatate si noroc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Pucku, asteapta anul viitor bebelina ta?

Loreleim , mai treci pe la noi! bafta cu Canada, sa va intoarceti acasa!


Vad ca-i liniste mare pe aici dar vizionari la greu !
vreau sa va intreb daca-mi iau un abonament la Carrefour Multisport ( e singurul din Laval care are si sauna+piscina interioara-pe linga fitness si aparate), trebuie sa achit tot anul odata sau sunt abonamente lunare? Diana, tu cum platesti la sport?
pentru ca tocmai am constatat ca am trecut de la 8 la 10 la marimea pantalonilor si se impun masuri drastice

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput