Mamici de fulgusori de nov - dec 2009 (187)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Rares si LA MULTI ANI si tie scumpule! Lavi iti vine sa crezi ca au trecut 2 luni??? eu ma tot uit in urma si nu-mi vine sa cred ca au trecut 2 luni deja.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

LA MULTI ANI STEFITA
sa cresti mare si frumoasa, sa fii mereu inconjurata de oameni buni, sa iti iubesti fratiorul si sa ai grija de el pana creste mare si il ia Sabina in primire si nu in ultimul rand iti doresc toata fericirea din lume

ps: cuscro, sa iti traiasca micile comori si sa te bucure toata viata...puppicei


Anca HAPPY MUMMY de SABINA IOANA

MI-AM DESCOPERIT

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

RamoC si Lavinia la multe lunite fulgusorilor vostri, sa creasca mari si sanatosi




Anca HAPPY MUMMY de SABINA IOANA

MI-AM DESCOPERIT

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Broscuta, LA MULTI ANI si tie pentru Iulia Emanuela (cu scuze de intarziere)! Ei...cum ti s-a parut prima luna? Asa-i ca s-a scurs repede? sau oare numai mie mi se pare asa ?

Mai vreau sa transmit urari de LA MULTI ANI si celorlati fulgusori care poarta numele SF Stefan : Radu Stefan (de mami Tinonino); Vlad Stefan (de Busymummy); Daniel Stefan (de mami Andrutza) si Ianis Stefan (de mami Myrella21). Sa fiti sanatosi si sa aveti parte numai de bucurii alaturi familiile voastre.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

La multi ani, Stefania, fetita scumpa de Stephy!
Sa cresti mare si frumoasa!

LA multi ani, Rares, baietel drag de Lavinia!
Sa fi sanatos si bucuros!

Mami de amazoana

My Perfect Baby - poze recente cu Cezarica (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=kM5OW33_nlc" target="_blank"> Cezarica la externare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

asaaaa...cate ceva si despre noi....

ne-am plimbat zilele astea cat sa ne ajunga pt urmatoarele 2 luni...multe vizite de sarbatori, multe cadouri pt Sabina unul mai frumos ca altul, as fi vrut si eu sa-i cumpar un costumas frumos de mos cum am vazut la Santi de Monis dar din pacate nu am gasit decat un body cu "e primul meu Craciun" ...pana la urma e bun si ala...avem poze noi la semnatura

azi ne odihnim...am observat ca Sabina nu poate sta in case straine mai mult de 2-3 ore...chiar daca ii dau sa pape tot nu se linisteste, se agita ca un pepsi si trebuie sa plecam urgent, daca nu , se apuca de urlat. am experimentat lucrul asta in 5 vizite zilele astea...la toate a facut la fel...

am vazut ca vorbiti de bubitele de la caldura...eu am facut un mic experiment...pe o portiune micuta am stors niste laptic de la san si am dat-o...i-au trecut bubitele acolo, iar unde nu am dat-o au ramas...inseamna ca functioneaza metoda.

va pupic pe toate ... si cate un pupic special pt fetele mele dragi Stephy, Lumi, RamoC, Laurairina, Monis, Lavinia, Ionelamaria, Ramonik, Andre, Miany, Simina, Raluci, Krelia, Dankutza, Lylyana, Dymomo
va urez Sarbatori fericite in continuare


Anca HAPPY MUMMY de SABINA IOANA

MI-AM DESCOPERIT

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Ancutza . Ce fain de voi ca a-ti scos fetita la colindat. Eu nu am avut curaj. Desi ieri a fost soare, a batut vantul asa ca am stat doar 10 min pe geam (bun si asa decat deloc) ai azi am facut la fel ca a inceput sa ninga din nou cu fulgi din aia de poveste . Si Lavi parca zicea ca a fost cu Raresu' la colinda. Asa as fi vrut si eu sa mergem cu Dominic, dar poate la anu' daca o fi si Stefi acasa.
Am vazut sapt asta o mamica care isi tinea bebelul in marsupiu. Bebelul era mai mult in sezut si nu cred ca era mai mare ca Dominic (sau poate ma insel eu, dar la fizic era multa mai micuta ca si Dominic) si asa tare mi-a placut cum le statea... Oare cand putem sa ii tinem si noi asa fara sa le facem rau la coloana?? Ca asa mi-ar fi si mie mai usor sa-l scot la plimbare decat cu caruciorul pe nametii astia de pe trotuare.

Ramona,
MAMICA DE BROSCOI - PRINTISOR DOMINIC ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crlp spune:

mamici, fulgusori si burtici...
vin si eu cu vesti despre mine
am fost ieri la spital la un control ca era dr. de garda si mi-a zis ca ar vrea sa ma vada...bineinteles ca am luat si bagajul pt. orice eventualitate
ajungem pe la 10.30...intram pe la 12.00, control, col modificat...
dna dr.: gata te opresc, intra mana, cred ca pana deseara nasti
contractii aveam dar nimic neobisnuit, nu dureri, nu apa rupta, nimic
m-au cam apucat emotiile, m-am schimbat, clisma, tot tacamul, iar eu nu imtelegeam de ce ca nu simteam mai nimic schimbat in starea mea
ajung la pretravaliu, inca doua burtici, una cu contractii dureroase, alta ca mine
fetelor am stat pana seara la 9.00, si am auzit la tipete si plansete de bb-i ca m-am ingrozit
la 9.00 m-a externat ca cica totul a fost fals, iar mie imi venea sa mananc pereti de foame si bineinteles moralul la pamant

acum sunt acasa si oarecum familiarizata cu sala de travaliu, nasteri si cam ce se intampla pe-acolo...sincer imi e tare frica

a ramas sa merg pe 31, de REV, asta in cazul inj care nu se intampla nimic pana atunci

pup si felicit toate mamicile

MUSSICA FELICITARI, AI FOST CU ADEVARAT O EROINA! SA-TI TRAIASCA BB SI SA FITI SANATOSI!

sper ca nu v-am plictisit

38+ cu ingerasul Matei

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

heloo fetele, va doresc si eu Sarbatori Frumoase in continuare sa aveti parte de tot ce este mai frumos.

Moni - super Mosul de anul asta

Stefi - sa ne traiesti La Multi Ani

Filip Danut ConstantinRares Cristian la multe luni si la multi ani sanatosi fericiti, la multi ani si toti fulgisorilor ce poarta numele de Stefan Stefania

crlp - pare rau de experienta neplacuta, dar sa vedem partea buna, macar ai vazut despre ce este vorba la maternitate

pup fetele de suflet....moni, simi, ancutza, lavi, stefi, danan, andre, lumi, lylyana, floricik

la noi starea este buna sa zicem, bubitele de pe fata au trecut cu crema de galbenele, sau au trecut pur si simplu, in schimb in cont ne chinuim cu kk o zi se poate una nu, si ne framantam/scremem tipam, dar se linisteste repede baiatul, sper sa regleze cat mai repede.

vaccin noi facem infarix hexa, aici la noi in sat este 330, o sa cautam si in oras sa vedem ce preturi sunt

sa aveti o zi minunata

Ralu mamica implinita de Remus Andrei (8 nov '09) in asteptarea lui
www.popasmusic.com" target="_blank"> un strop de placere
poze bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

la multi ani Stefica mica

crlp - lasa ca o sa nasti si tu in curand si totul va fi bine.

rgagapie - spor la pregatiri pt. botez. si noi am vrea sa-l facem pe 30 ianuarie, atunci vom implini 2 lunitze.

fetelor, cine pregateste "discursul" de predare a stafetei catre mamicile de pufuleti? ca acus ne mutam la scutece...



Ramonika Ruxandra tati si Vladutz

Mergi la inceput