LMA Ghiocei Martie-Aprilie 2009 *127*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Noi se pare ca suntem ultimele babute fara dinti ??!!

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/4027271780/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Hello fetele.

Cred ca ati petrecut bine....
Pisigri imi pare tare rau pt ce ti s-a intamplat dar trebuie sa recunosc ca am ras cand am citit si nu pentru ca ar fi fost funny ci doar pentru ca mi-am adus aminte de o patanie de-a mea.

Am stat vreun an cu chirie intr-o garsoniera, intr-un bloc, la PARTER (retineti parter). Intr- zi frumoasa de toamna un vecin gospodar s-a gandit sa faca vin in casa. Si s-a apucat omul de stors. Unde era sa arunce borhotul? In WC. Si arunca si tragea apa. De la el pleca borhot si se oprea la subsol unde a facut un dop.
Era seara, pe la 8-9 facusem o salata buuuuuna si ne pregateam samancam. Ma duc la baie sa fac un shushu si trag apa. In loc sa se goleaca wc-ul, se umplea. Si se umplea, si ieseau si struguri...si aoleu ieseu si "plutitorii" blocului. Ma apuc cu farashul sa iau apa din wc sa arunc in cada. GHINION. Aceleasi lucruri veneau si pe canalizare. Ce sa ma fac? Incepuse sa iasa apa jegoasa si prin sifonul de pardoseala. Si se umple baia. SI pun capacul la wc si degeaba ca tasnea pe langa

Pana la urma am rezolvat-o. D-asta stam la mansarda acum.
Deci PIsigri nu te supara, se poate si mai rau.


Noi am petrecut bine de Craciun, nu am facut nimic deosebit si nici nu am mancat mai mult.

va pup acum, ma duc la somn nu inainte de a ma uita pe pozele Olgai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Olga, David felicitari pt dintisor!

www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani
Mario-Andrei
Maria Casia
Sarah
Ana-Maria
Razvan-Mihai

La multi ani, Monica!
La multi ani sotului tau, Cati!


www.rockyou.com/show_my_gallery.php?source=ppsl&instanceid=155635897" target="_blank">The Christmas Story
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mommy blessed with my children Claudiu-Adrian(20.01.2005),Luana-Emilia(28.01.2009)
and my angels Alma-Lorena(28-30.01.2009),Maria-Alexandra(29.10.2009-13weeks)
My baby, my joy, my heart, my gift from God
Light a candle for Alma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Buna seara fetele!

LA MULTI ANI! tuturor celor ce poarta numele Cristian, inclusiv ginerelui meu drag

Sper ca ati avut un Craciun frumos si va doresc Sarbatori linistite in continuare.

Am vazut poze cu Luana, superba ca intotdeauna. Ce ma incanta pe mine cel mai mult la printesa asta mica si i-am spus si Monicai este cat este de atenta, de serioasa. Mi se pare un copil extrem de destept, de ager, este un copil deosebit dupa parerea mea. Si o spun sincer, din toata inima

OLI, ce frumos. Maine pun si eu poze, ca si la noi a fost balamuc mare

PISIGRI, offf, ce naspa . Sper sa rezolvati repede si sa nu mai aveti patanii

RALUCA, la noi e aproape 90% sigur ca venim, depinde de somnul Anei. Stam ca Geanina, cam pana pe la 17,30 cred.

KEA, si la noi e cam dubios cu vizitele. Joi seara am avut casa plina de musafiri, prietenii nostri - nasi, fini, prieteni apropiati. Ana a fost destul de ok, dar a obosit f tare. Din fericire, cum am pus-o in pat a adormit bustean. Ieri insa, casa plina din nou: familiile reunite - parinti, matusi, cumnati + copiii din dotare, unul de 6 ani altul de 2 jumate. Evident ca de la 14 Ana nu a mai dormit, cum o puneai in pat cum urla. Am sperat ca dupa baie sa adoarma, dar ti-ai gasit, a urlat incontinuu, abia la 23 a adormit.
Azi am fost la nasi, dar dupa ce Ana a dormit de la 14,30 pana la 17,30. Cand am plecat a adormit in masina si s-a trezit cand am ajuns acasa, a dormit cam 20 minute. Dupa baie nu a fost chip sa doarma, cum o lasai in pat da-i si urla, abia la 23,30 a adormit.
La noi e nasol ca nici nu are un program fix de somn, adica totul e functie de cum se trezeste dimineata. Asa ca nu pot programa nimic. Sau, se intampla efectiv sa nu doarma si apoi sa fie mega maraita. Dar, incercam sa ne adaptam si eu zic ca da, normal e sa respecti programul copilului, dar trebuie sa se invete si cu mici devieri ocazionale, pt ca altfel va deveni f dificil (Ana este deja dificila la deplasari, nu doarme nicaieri decat acasa, nu doarme daca stie ca e lume in jur, chiar daca nu o vede, etc., dar incercam incet incet sa o obisnuim)

Va pup ca m-am intins

Noapte buna si zile frumoase in continuare


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

LA MULTI ANI MONNVAS

Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=1670" target="_blank"> Un vot, va rugam

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Multumim frumos pt aprecieri, m-ati facut sa rosesc
Cand am timp ma uit cu drag la pozele voastre asa ca mi s-a parut corect sa va arat pozele noastre.

Novus avem un Canon 40D.

La multi ani le dorim celor ce-si serbeaza azi onomastica, inclusiv micutzica mea (la noi azi e Sf Ioan).

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Acum am reusit si eu sa deschid calcu si am privit la poze... superbe toate!

Iar Olisoara mi-a facut surpriza sa puna poze si de pe 25, cand am fost si noi acolo . Toti din familia lor sunt minunati!

Raluca intrebai de ora de plecare, noi nu functionam cu ceas Oli stie!.

Chatonel, cum suntem, drepte si umblarete?

Sarbatori fericite in continuare!

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 7 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am uitat sa va spun ce ne-a adus mosul: un dintisor

Olga, mamica lui David iepurasul


Si noua! Da' la noi e al patrulea

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

nu pot veni azi
Azi-noapte socru-meu a facut o noua criza si l-a adus cumnata-mea la Bucuresti. Acum sunt la spital, nu stiu ce se intampla. Suntem un pic nauci.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput