Pufuleti 2010 (85) Bravo Irrinaa !!!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Zookey Activeaza-ti PM

32+ Yannis Andrei

Poze
AMR 8 sapt !!! Ce putin mai e pana ne vom tine in brate !!! ..
Morcoveii au inceput sa se vada !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui al3csa

Ieri am ajuns acasa pe la 3 jumate .. aveam in cap cum ajung acasa bag somn. De unde? Am ajuns am papat .. S-a facut 4 jumate. A mai venit cineva pe la noi s-a facut 6. In sf linistita .. Am dormit 2 ore jumate. Pe la 8 jumate ma trezesc eu (stiam ca sotul a pregatit bradutul de impodobire) chitita sa fac bradutzul meu frumos .. Ei da .. Nu se poate .. mai vine cineva .. se face 10 jumate. Mancam si noi IAR .. Pe la 11 primim un tel se anunta alta vizita asta exact cand am inceput sa pun globuletele .. Vizita se lungeste pana la 1 Doameee nu se mai terminaa !! E si in sf ma apuc calumea de brad. Am terminat la 2 jumateeeeeeeeee!!!! Si moarta de somn ... Pai se putea sa nu ma si trezesc pt shushu??? Nu se putea ... M-am trezit mai mult ca niciodata .. de 3 ori .. Deci ... Sunt moarta de somn !!!!!


32+ Yannis Andrei

Poze




Da aveti prieteni, nu gluma! mie imi place asa cu casa plina, dar de cand cu gravizenia intradevar, e obositor. Oricum partea buna e ca va iubeste lumea!

35+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Apropo...de papanasi...eu ii visez din vara.
Abia astept sa vina maica-mea la mine ca o pun sa-mi faca zilnic papanasi...ca eu habar n-am



38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM


Vezi ca e cutie cu praf la Dr Oetker http://www.oetker.ro/oetker_ro/html/default/debi-7n2jjh.ro.html numa adaugi tu una alta (scrie pe cutie ce) si ii prajesti sunt buni , eu am facut la o prietena

35+ Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns al3csa spune:

Da sa stii .. Pt mine e ceva nou .. La mama acasa nu mi s-a intamplat niciodata asa .. sa vina tot timpul cineva in casa .. Aici la sotul meu mereu e cineva in casa .. E frumos asa .. Parca daca nu vine cineva nu ne simtim bine





32+ Yannis Andrei

Poze
AMR 8 sapt !!! Ce putin mai e pana ne vom tine in brate !!! ..
Morcoveii au inceput sa se vada !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Alexutzzza, da, la spitalele de stat ma refer. Ca la noi aici nici nu stiu daca este vreo clinica particulara, la Iasi poate. Desi lucrez in sectorul bugetar si am un salariu destul de bun cred, nu imi permit totusi sa nasc la particular. Daca n-ar fi ratele lunare, pe care le-am facut si noi ca tot romanul, ca sa ne putem face o casuta, poate ar fi mai bine, dar asa...Oricum si cu spaga data in stanga dreapta in spitalele de stat probabil ca nu e mare diferenta de pretul de la particular. Eu am auzit ca se practica sume destul de mari pentru cezariana in spitalele de stat, plus ca tre sa dai si la doctor si la anestezist si la neonatolog si care pana mea o mai asista acolo, k mie mi-a zis o lista cam mare de participanti...cik din cauza RH-ului meu negativ, ca tre sa faca nush ce analize imediat dupa nastere bebelinei si mie...si o sa fie o echipa destul de maricica. Acuma nu stiu ce sa zic, or fi doar zvonuri. Doctora mea e foarte de treaba asa de felul ei, dar e si foarte expededitiva...Spune repede ce are de spus, daca sunt pe faza sa o intreb cat mai rapid si altele imi raspunde fara probleme (de obicei merg cu listuta cu intrebari), dar mi se cam leaga limba de emotie cand ajung la ea. Sunt o fire destul de puternica in general, dar pana acum chiar nu am avut nici o legatura cu spitalele, doctorii (multumesc lui D-zeu)...si acum au venit toate asa deodata. Mi-e frica de spital ca de ciuma, dar ce sa fac? Trebuie sa suport orice pt bebelina mea. Cand am ramas insarcinata nu ma gandeam la momentul nasterii, eram super happy, vedeam numai partile frumoase, pana o colega m-a adus brusc la realitate cand intr-o doara am zis ca am emotii legate de nastere. Cik, nu trebuie sa am emotii...k oricum odata ce bebe a ajuns in burtica e clar ca va trebui si scos de acolo...si atunci m-am trezit la realitate si a inceput spaima.

36+ cu strumfita Daria-Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

lucia sunt suuuper toate..doamne le faci si cu model......felicitari

eu acum iau pauza sa mai stea baietii la calc...va pup si ne citim mai tarziu

Andreea 30+ -Alexandra Elena +Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zookey spune:

L-am activat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

ce frumoasa mobila au bblushele tale,larisel...

yannis va fi un frumos-elegant,fara doar si poate...

intradevar,lucia,esti o comoara la casa omului...sunt superbe lucrusoarele tricotate...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si 37+ Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

FETELE ..... AJUTATI-MA CU O INFORMATIE, CEVA....

APUCANDU-MA HARNICICA AM ZIS SA FAC CARNATZI....SI CALTABOSI....TOATE BUNE SI FRUMOASE INSA IMI LIPSESTE DE LA ROBOT ( AM UN PHILIPS) TUBUL DE CARNATZI


aveti idee unde as gasi pisese din astea sau macar de unde sa cumpar din ala ...arhaic...poate se potriveste...ca stau cu maglavaitul in lighean...si nici nu stiu ce sa caut pe net....

35+ LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rox_y spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Apropo...de papanasi...eu ii visez din vara.
Abia astept sa vina maica-mea la mine ca o pun sa-mi faca zilnic papanasi...ca eu habar n-am



38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM


Vezi ca e cutie cu praf la Dr Oetker http://www.oetker.ro/oetker_ro/html/default/debi-7n2jjh.ro.html numa adaugi tu una alta (scrie pe cutie ce) si ii prajesti sunt buni , eu am facut la o prietena

35+ Yannis




Multumesc Alexutzzza dar nu de acestia mi-e pofta. Eu cand aud de papansi ma gandesc la cei din branza de vaca....fierti in apa clocotita si apoi se servesc cu zahar...

38+ Ecaterina Maria (ne-am razgandit)....acum e SARA
Poze

AMR 2 SAPTAMNI MAXIM

Mergi la inceput