***LMA spiridusi de ian -feb 2006 (344)***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Am ajuns cu bine ieri, cu toate ca ne-a mai aparut o eroare la motorul diesel pe bord. a si sunat in service-ul de la VW si ne-a programat pe luni...poate astia or fi mai inteligenti si-i dau de urma. sa vedem cum si cand ajungem la Sibiu si la Cluj la nasi.

Noi suntem la cumnata, totul ok...ne pregatim sa mergem la bunici, sa impodobeasca bradul Marco la mama.
Nu stiu cand mai intru asa ca va urez de pe acum:
www.dropshots.com/Edi_Marco#date/2009-12-24/01:57:01" target="_blank"> CRACIUN FERICIT!
si fie ca sa va aduca multe cadouri, sanatate si multa fericire alaturi de cei dragi!

, spor la pregatiri si o noapte de vis.


_
Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
poze(1) www.dropshots.com/giova1" target="_blank">poze(2)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Buna ziua si de la noi!
Nu am mai apucat sa intru ca am fost pe drumuri.Am fost la eco si fata sta intr-un mare fel in sensul ca e cu coloana sub pieptul meu , capul pe dreapta si fundul pe stanga , deci cumva la plaja pe sus.Mi-a zis sa stau pe loc ca dupa pozitia asta mi se poate rupe apa oricand,deci ginip[ral si nospa de doua ori pe zi ca sa o mai tinem macar o saptamana.Avea dupa eco ala turbat la care nu vad nik 2900.Deci cred ca trece de 3 kg asta dc nu nasc azi.Ar fi culmea.Mi-a zis ca imi face si o reducere dc nasc la clnica privata fapt ce l-a incantat pe Marian care si asa nu vroia la judetean ,d eci sa vedem ce si cum.Ieri am facut bradul si azi a terminat Marian treaba ca eu cica nu am voie sa fac treaba.
Am facut un tiramisu care a iesit belea si o racitura de curcan foarte buna, restul face mama.
Mario asteapta mosul care o sa vina pe la 18 cred.
In rest cam atata , o sa plec un pic pe la mama ca m-am plictisit pe aici.
Va pupic si va doresc un craciun fericit la toata lumea!

Irina 35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:




Craciun fericit cu masa imbelsugata, sa va aduca Mos Craciun ce va doriti, spiridusii sa se bucure din plin de cadourile primite si aveti grija sa nu prea multe

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

CRACIUN FERICIT TUTUROR!!
Nu mai am eu rabdare, cu mosul asta ce sa mai vb. de Tudor. Saracul non stop intreaba cand vine. Pe la 19 am vb. cu un var care vine costumat in Mos. Sper sa ne iasa figura.
Giova cred ca ati fost iar un car de nervi cu masina. Sper sa aveti noroc de data asat. Ca sa ajungeti in Gherla nu mai tb. sa treceti prin Apahida. La iesire din Cluj, dupa aeroport, s-a facut centura spre Gherla.
Maraki e bine ca tot au dat socrii ceva ptr. jucarii. Eu am renuntat la robot, n-am gasit nimic deosebit. E foarte bine ce ai pregatit, cred in schimb ca ti-e tare dor de ai tai.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Miha asa este, nu ca sant sarbatorile, dorul asta il am non stop. Am vorbit acum o jumatate de ora la telefon cu parintiimei Astept sa fiarba sarmalele, wooow cate am facut au iesit 100 in cap!Am adus de la restaurant cratita mare ca in alti ani fierbeam la doua oale si foloseam cratita de la italieni doar pt piftie. Acum o sa fie cam aiurea sa le schimb in alt vas pana duminica ( atunci trebuie sa o duc inapoi ca se deschide restaurantul ) Am si eu doua zile libereeeeee deci maine vad si eu reactia lui Angelo la gasirea cadourilor de la Mos Craciun
Tot curioasa am ramas sa vad daca are fii-miu ceva in plus de la bunici ca mi s.a parut prea superficial socra-miu cand a spus: ce jucarii, nu are atatea? toate sant la fel Cum sa fie frate la fel? sant pt categorii de varsta....
In mod normal trebuia sa ma duc in seara asta la ei, cred ca azi dau cadourile, imi pare rau ca nu pot sa fiu cu Angelo acolo cand deschide geschenkul dar sarmalele mele nu sant gata si nu am cum sa ajung.

Giova nasol de tot cu masina, nu iti vine sa mai conduci cand arata eroare la bord, stiu cum este Ce priceputi frate??? nu se pune masina pe aparate si arata unde este problema??? sper sa o rezovati cat mai repede

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Irina stai la pat, hai ca mai este un pic pana la marea intanire cu printesa Doua sapt poti sa stai si tu locului!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare si de la noi
In seara asta a venit Mosul asa cum mi-a promis. Matei a fost foarte incantat, a spus o gramada de poezii si de cantecele asa ca a primit cadouri de la Mos pe masura Mosul a fost punctul (a venit la ora 20), iar Matei nici la ora asta nu doarme ca nu are stare la cate a primit.
A fost foarte incantat de camionul Mac si nu mai stia unde sa se uite mai repede.
Am incarcat aici pozele facute in seara asta:
http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/Mos%20Craciun%20acasa_24%20decembrie%202009/

Maraki, 100 de sarmale? WOW.
Sa le mancati cu pofta!
Azi am reusit de am venit si eu mai devreme de la servici; an facut sarmalele, friptura, salata de beuf, mai am de facut maine aperitivele si am scapat cu masa de Craciun.
De azi si pana pe 4 ianuarie sunt in concediu
Giova, nasol cu masina.
Macar zilele astea nu va mai ganditi la masina si bucurati-ve de sarbatori!
Irina, ai grija cu bebelina care sta la plaja
Va doresc Sarbatori fericite, fericire si multe impliniri alaturi de cei dragi!
Poate reeusesc sa intru si maine,
Sa va aduca Mosul cadouri frumoase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Eu iarasi sunt insomniaca...de fapt,cred ca-l pandesc pe mosul.
O sa lase ceva sub bradut si o sa ma,a,ce praji si o s abea laptele lasat special pentru el si o sa mai vina imbracat si pe l-a pranz...
E primul an cand nu mi-am batut capul cu preg(am muncit anul trecut si pentru asta) ca vom avea doar pz amicul mosh la masa, asa ca fac niste aperitive si o friptura cu mamaliguta si am cozonac si fursecuri(de 3 zile tot facem si se tot mananaca)
Irina-n-ai staaare; dar nu pot sa te cert ca nici io nu aveam.
Maraki-tu esti mai nerabd ca angelos cy cadourile
Iuliana-a maritat mosul tare emotionat a mai fost Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Craciun fericit si de la noi !!!!!Cu multe daruri, pace in suflet si tot ce va doriti .
Iuliana am vazut pozela voastre super Mos si cadouri, ce ochisori mirati avea Matei foarte frumoasepoze.
Maraki am vazut si Mosul vostru super bogat o sa isi poata lua Agelo ce vrae sia prmit cadouri frumoase .
Ana de France ne puteam da intalnire ca si eu nu am avut somn asta noapte de la 3 al 5 .
Irina hai stai cuminte ca nu mai e mult, sa ste cuminte si bebelina.
Giova bine ca ati ajuns cu bine, sa va distrati bine
Bee La multi ani printesei tale cu ceva intarziere ca nua ma ajuns la Pc pana acum


Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Noi am avut un Craciun super linistit asa cum imi doream, am pregatit in avans tot asa ca in ziua de ajun am pus doar sarmalele la fiert si am facut ceva paine, restul era gata. Am mancat ieri la pranz ceva sarmale si am gustat piftia, aseara am facut un meniu light cu ceva aperitive si o champanie si gata oricum e prea multa macare .
Ieri am mai facut cumparaturi, ne-am plimbat seara am jucat scrable si l-am asteptat pe Mos care a venit anul asta parca mai bogat ca nicioata mai ales ca nu ne asteptam. Alain e incantata de daruri a primit lego city cu statia e politie ( ca idee e super complicata de motantata a lucrat Jp 4 ore la ea azi dimineata) desenele cu Tenker Bell cele 2 de care ziceam, sunt superbe asa ceva nu am mai vazut merita sa le cumparati o plasa de haine care nu l-au interesat. M-am bucurat eu ca a primit pantaloni dublati diferite modele si ceva bluzite si halat de baie cu papuci. Pun aici ceva poze http://www.dropshots.com/psilviaro2
Sarbatori fericite sa aveti si multe daruri, revin eu cand reusesc !


Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput