Rugaciune colectiva pentru a avea prunci buni (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Doamne Ajuta!

Am intrat sa va urez si eu un : CRACIUN FERICIT, alaturi de cei dragi, iar Nasterea Mantuitorului sa va umple sufletele de liniste si bucurie!
Dupa acest post va astept una cate una cu cate un test pozitiv!

Eu tocmai ce am terminat de impodobit bradul, si bineinteles mancarea ..dar daca statem mai mult in picioare ma lua durerea de spate, tb sa ma asez pe o parte (stanga) si apoi sa continui..
Maine voi merge la biserica cu Ioana si ne vom impartasi..va rog sa ma iertati daca v-am gresit cu ceva!
Maine vom fi acasa (vom 'petrece' in familie) iar a 2 a si a 3 a zi vom merge la parintii/socrii.
Sa speram ca va fi vreme frumoasa.




ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 23+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna dimineata la Mos Craciun!

Craciunul este acea sarbatoare minunata care ne da putere sa fim mai buni, mai generosi si mai curajosi. Sa indraznim sa visam si sa speram mai mult, sa credem cu tarie ca anul ce va incepe va fi mai rodnic si mai fericit. Craciun Fericit si un An Nou mai bun!

Va multumesc pentru un an alaturi, va multumesc pentru sfaturi si pentru umarul pe care am plans uneori, va multumesc pentru zambetul adus pe fata mea alteori si va doresc tot ce e mai bun pe lume sa vi se intample.

cu mult mult drag, gina/happymum



Blog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vvvvv spune:

CRACIUN FERICIT!

Va doresct din suflet un craciun fericit alaturi de cei dragi, multa sanatate si impliniri, realizari si ......in primul rand doua liniute rosii! Sunt sigura ca vestile vor venii cat de curand!

Va multumesc ca sunteti aici, va multumesc pentru tot ce faceti, va multumesc ca m-ati ascultat si mi-ati intins o mana, un brat de nadejde in care m-am spijinit atunci cand simteam ca nu mai am nici o putere, va multumesc ca existati!
Bunul Dumnezeu sa va binecuvanteze!
DOAMNE AJUTA

11+

SLAVA BUNULUI DUMNEZEU PENTRU TOATE!
SI AI GRIJA DE NOI , AJUTA-NE SA NE NASTEM SANATOSI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

Salutare,
am fost la biserica.Si eu si sotul ne-am spovedit si impartasit,apoi am trecut pe la moastele Sf Nectarie.
Din pacate bronhopneumonia m-a impiedicat sa raman si acolo pana la sfarsitul Liturghiei.

Va doresc tuturor fetelor de pe forum ca Dumnezeu si Maica Domnului sa va intareasca si sa va rasplateasca rugaciunile cu un prunc sanatos.

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nike974

Sunt noua pe forum.Ma bucur ca l-am descoperit .

Nasterea lui Hristos sa va daruiasca pace si lumina in suflet, bucuria tamaduitoarea iertarii, iubire fata de intreaga Creatie a lui Dumnezeu!

Eu sunt o aspiranta la statutul de mamica.Sper ca la anul Bunul Dumnezeu sa ne daruiasca puiutul mult dorit, chiar daca medicii sunt destul de rezervati si nu imi dau decat o sansa minora de supravietuire la nastere,daca,evident ajung pana acolo.
Eu cred ca la Dumnezeu toate sunt cu putinta.

La inceputul noului an sper sa rezolv problemele juridice ce tin de declaratia notariala ca imi asum riscul de a muri si eu si copilulpe parcursul sarcinii sau la nastere.In Romania e destul de greu sa dai astfel de declaratii,dar cel mai greu este sa gasesti un medic care sa te preia.

Dumnezeu sa ne ajute!

draga mea ,dar de ce dai declaratie notariala? ce probleme ai de iti asumi viata ?
va doresc Craciun linistit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:

www.calendar-ortodox.ro/luna/decembrie/decembrie25.htm" target="_blank">Sinaxarul de azi!
..iar www.crestinortodox.ro/predici-la-sarbatorile-de-peste-an/71678-cuvant-la-nasterea-mantuitorului-nostru-iisus-hristos" target="_blank">aici aveti Cuvant la Nasterea Mantuitorului nostru Iisus Hristos.

Sa va bucurati in aceste zile!


ALBUM
POZE RECENTE
Ioana creste mare

Cum creste bebe Justina

ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + 23+ - Justina
DOAMNE AJUTA-NE, sa ne nastem sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALRAK spune:

Sa ninga peste voi cu binecuvantari, iar bradul sa fie impodobit cu dorinte implinite, fie ca visele sa devina realitate.
Bucuria Nasterii Mantuitorului sa va umple casele de lumina, sufletele de liniste si inimile de iubire.


CRACIUN FERICIT !

Va pup pe toate , cu mare drag Karla (ALRAK)

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

Anita,
ti-am pus si PM.
Nu pot lua niciun medicament, nu pot face nicio anestezie.De cate ori am incercat fie am facut moarte clinica, fie soc anafilactic.
Diagnosticele mele ma face sa fiu unica in tara, prin asocirea lor.Practic am sansa unica de a nu rata niciun tip de reactie alergica letala.
In timpul sarcinii pot dezvolta reactie alergica impotriva copilului.
aste e ce spun ei.

Eu vreau bebe.Nu vreau ca astfel, pe calea martiriului sa imi asigur mantuirea, ci pt ca imi doresc enorm si pt ca minunea cu ochi verzi d elanga mine, care imi spune ca ma iubeste in fiecare zi si care ma face sa ma simt cea mai iubita si frumoasa femeie din lume, isi doreste mult un bebe.
nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetelorrrrrrrr

va multumesc tuturor pt ce faceti
va doresc un CRACIUN FERICIT!!!!!!
EU AM AVUT CEL MAI FRUMOS CRACIUN
IN SENSUL CA AM PETRECUT AICI LA CONSTANTA
CU ALINAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA SI ADIIIIIIII

ce frumosssssssss a fost
ce sublim ne-am simtit
ce minune a facut Dumnezeu
nu va pot descrie in cuvinte
totul e nemaipomenit

nu ne venea sa credem ca e adevarat ca au venit la noi de la galati

un adevarat miracol

voi face tot posibilul sa va arat poze
cum era alina inainte si cum era rau si cum e acum

va puppppppppppp
si a multumesc ca existatiiiiiii
doamne ajuta!


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Buna seara tuturor, dragele mele,

Ma bucur din plin de mesajele voastre frumoase! Dumnezeu sa va binecuvanteze si sa va rasplateasca!

Laurra, iti multumesc! si din partea mea.

TUTUROR, si cele mai bune ganduri.

Doresc sa va fac un mic cadou, am ales un Psalm deosebit, desigur toti psalmii sunt deosebiti, fiecare in felul lui... sper ca aceasta sa va placa foarte mult (stiu ca l-am mi postat.. mai de demult ...)

CRACIUN FERICIT!

Psalmul 22

Un psalm al lui David

1. Domnul ma va paste si nimic nu-mi va lipsi.
2. La loc cu pasune, acolo m-a salasluit; la apa odihnei m-a hranit.
3. Sufletul meu l-a intors, povatuitu-m-a pe cararile dreptatii, pentru numele Lui.
4. Ca de voi si umbla in mijlocul umbrei mortii, nu ma voi teme de rele; ca Tu cu mine esti.
5. Toiagul Tau si varga Ta, acestea m-au mangaiat.
6. Gatit-ai masa inaintea mea, impotriva celor ce ma necajesc; uns-ai cu untdelemn capul meu si paharul Tau este adapandu-ma ca un puternic.
7. Si mila Ta ma va urma in toate zilele vietii mele, ca sa locuiesc in casa Domnului, intru lungime de zile.


Doamne Ajuta!

Mergi la inceput