Rugaciune colectiva pentru a avea prunci buni (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anadomnica spune:

Buna dimineata in Ajun de Sfant Craciun!!
Primiti si de la mine in aceasta zi plina de colinde si de inimi saltarete si de iubire multa multa, umila mea urare: Sa aveti un Craciun Implinit! Sa aveti un Craciun Luminat, sa va aduceti aminte sa-i iubiti pe cei din jur asa cum Domnul ne iubeste pe noi.
E sarbatoarea Nasterii Pruncului Iisus, e vreme de bucurie si de iertare: sa ne impacam cu cei din jur, cu noi insine, cu Domnul Iisus!
Va pup si va doresc din toata inima cele mai frumoase cadouri spirituale sa primiti in aceasta perioada!!


Doamne ajuta!
Mami de Maria (20.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Dragele mele,

Va scriu si eu si va multumesc pentru toate gandurile voastre bune, pentru Credinta si pentru Rugaciunile voastre!

Multumim, Cleo, Madutz, Cami, Jujuka, Lili_g, Deeva, Caciantoni, Theiuta si absolut toate fetele pentru cuvintele bune si de folos si pentru urari!!! Sa dea Dumnezeu ca frumoasele voastre ganduri sa se implineasca in viata fiecareia si sa ne implinim, atat aici, pe pamant, cat mai ales sa primim, asa cum spunea Cami, iertarea pacatelor, ca sa fim mereu impreuna cu Dumnezeu.

Va doresc si eu TUTUROR
CRACIUN FERICIT si LA MULTI ANI!
Dumnezeu sa binecuvanteze pe fiecare in parte, fiecare casa, ca sanatate si iubire si fie ca 2010, cu Voia Lui, sa fie si mai bogat in gravidute si Mamici!
Doamne Ajuta!

Sa petreceti in liniste sufleteasca si bucurie aceste sarbatori minunate, sa va bucurati din plin de prezenta familiilor si a tuturor celor dragi!


Ca sa va fac sa radeti, am vazut ca au aparut niste emoticonuri noi (pentru amatoarele de emoticonuri...), eu ieri am fost si sunt foarte, foarte recunoscatoare ca am reusit, cu ajutorul Lui Dumnezeu.

SARBATORI FRUMOASE, BINECUVANTATE!

Cu multa dragoste,
Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Livsy spune:

Multumim, Anadomnica! Asemenea si tie si multa, multa sanatate pentru tine, Mariuca si toti cei dragi!!!!!!!!!!!! Ma bucur mult de tot ca ai reusit sa ne scrii!

Va trimit si un Psalm si ma rog sa va fie de folos!

Psalmul 87

Un psalm fillor lui Core, mai-marelui cantaretilor, pentru maelet. Ca sa raspunda; spre pricepere, lui Etam Ezrahitul

1. Doamne, Dumnezeul mantuirii mele, ziua am strigat si noaptea inaintea Ta.
2. Sa intre inaintea Ta rugaciunea mea; pleaca urechea Ta spre ruga Mea, Doamne,
3. Ca s-a umplut de rele sufletul meu si viata mea de iad s-a apropiat.
4. Socotit am fost cu cei ce se coboara in groapa; ajuns-am ca un om neajutorat, intre cei morti slobod.
5. Ca niste oameni raniti, ce dorm in mormant, de care nu Ti-ai mai adus aminte si care au fost lepadati de la mana Ta.
6. Pusu-m-au in groapa cea mai de jos, intru cele intunecate si in umbra mortii.
7. Asupra mea s-a intarit mania Ta si toate valurile Tale le-ai adus peste mine.
8. Departat-ai pe cunoscutii mei de la mine, ajuns-am uraciune lor,
9. Inchis am fost si n-am putut iesi. Ochii mei au slabit de suferinta.
10. Strigat-am catre Tine, Doamne, toata ziua intins-am catre Tine mainile mele.
11. Oare mortilor vei face minuni ? Sau cei morti se vor scula si Te vor lauda pe Tine ?
12. Oare, va spune cineva in mormant mila Ta si adevarul Tau in locul pierzarii?
13. Oare, se vor cunoaste intru intuneric minunile Tale si dreptatea Ta in pamant uitat ?
14. Iar eu catre Tine, Doamne, am strigat si dimineata rugaciunea mea Te va intampina.
15. Pentru ce, Doamne, lepezi sufletul meu si intorci fata Ta de la mine ?
16. Sarac sunt eu si in osteneli din tineretile mele, inaltat am fost, dar m-am smerit si m-am mahnit.
17. Peste mine au trecut maniile Tale si infricosarile Tale m-au tulburat.
18. Inconjuratu-m-au ca apa toata ziua si m-au cuprins deodata.
19. Departat-ai de la mine pe prieteni, si pe cunoscutii mei, si cei de aproape ai mei s-au facut nevazuti.


Sa fie de folos, inca o data zic!

Va imbratisez inca o data cu dragoste, un Ajun minunat cu Dumnezeu in inimi si alaturi de cei dragi ai vostri si pana de Craciun poate mai vorbim , cu ajutorul Lui Dumnezeu!

TUTUROR

Cu drag,
Ana

Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

AM PLECAT SA COLINDAM......

buna dimineata...gata treaba fetelor???

eu am febrra musculara..ma dor toate..si am treb sa fac friptura si tortuletul ptr nepotelul meu ca e ziua lui maine...

si apoi treb sa ca treb sa vina
apoi plecam sa
va doresc si sa ne rugam domnului ca la anul pe vremea asta sa fim mai fericiti, impliniti si cu darul cel mare..bebelusul

mai devreme sau mai tarziu......minunea va aparea si pe strada mea..............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

feteleeeeeeeee

spor la treaba azi
cleooooooooooo .... ca de obicei fara cuvinte .... asa frumos scrii .... esti baza noastra pe acest forummmmmmm

DOAMNA AJUTA!

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetelor!

Va urez din inima Sarbatori Fericite, implinirea tuturor dorintele, sa dea Dumnezeu ca la anul sa fim bucurate de multe multe teste pozitive si cu ajutorul Maicutei sa le trecem toate greutatile!

va imbratisez cu drag

livsy

mami fericita de Maya Teodora (17.05.09) binecuvantarea si minunea noastra
poze cu noi si printesa ***www.onetruemedia.com/shared?p=925437d7a0f0c96a6a0847&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete Maya***www.onetruemedia.com/shared?p=834e5a3921b68aa10112f5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank"> albinutze mai iunie 09]***www.copilulvedeta.ro/voting.php?cid=2176" target="_blank"> acordati-ne un vot va rugam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Buna seara la Mos Ajun!

n-am mai intrat demult pe aici, desi nu pot sa dau vina pe copil ca e cuminte. Ne plimbam zilnic cate 5-6 ore si nu-mi mai ramane mult timp. Ne-a trimis bunul Dumnezeu un ingeras, pentru care nu-s destule rugaciuni sa-I multumim.

Ma bucur ca au aparut gravidute si mamici noi Toate felicitarile si gandurile mele bune pentru voi! Ma bucur si pentru aspirantele noi, Doamne ajuta sa va vedem cat mai repede la "lista scurta"!

Va doresc un ajun frumos si sarbatori fericite, cu multa bucurie in suflet! Sa va binecuvanteze Dumnezeu casele, iar dupa acest post sa rasara gravidutele una dupa alta, cel putin cum s-a intamplat anul trecut dupa Craciun.

Imi doresc si eu mult sa fiu din nou graviduta, am sperat si inainte de post, dar nu s-a intamplat. As vrea sa fiu mai rabdatoare, sa-I multumesc Domnului pentru ce am si sa astept sa raman insarcinata cand va fi Voia Lui. Nu indraznesc sa ma numesc din nou aspiranta, desi asta sunt, imi doresc acum parca si mai mult sa primesc din nou binecuvantarea pantecelui si sa traiesc din nou minunea nasterii.

Mami lui Filip, 1 august 2009
Cu carutul prin zapada

Anul asta, de Craciun, mai salvam un purcelus!

www.youtube.com/watch?v=WsDLEiVGqsQ&feature=player_embedded" target="_blank">25 de motive pentru a fi vegetarian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nike974 spune:

Sunt noua pe forum.Ma bucur ca l-am descoperit .

Nasterea lui Hristos sa va daruiasca pace si lumina in suflet, bucuria tamaduitoarea iertarii, iubire fata de intreaga Creatie a lui Dumnezeu!

Eu sunt o aspiranta la statutul de mamica.Sper ca la anul Bunul Dumnezeu sa ne daruiasca puiutul mult dorit, chiar daca medicii sunt destul de rezervati si nu imi dau decat o sansa minora de supravietuire la nastere,daca,evident ajung pana acolo.
Eu cred ca la Dumnezeu toate sunt cu putinta.

La inceputul noului an sper sa rezolv problemele juridice ce tin de declaratia notariala ca imi asum riscul de a muri si eu si copilulpe parcursul sarcinii sau la nastere.In Romania e destul de greu sa dai astfel de declaratii,dar cel mai greu este sa gasesti un medic care sa te preia.

Dumnezeu sa ne ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

LA MULTI ANI si Craciun fericit fetelor! sa dea DD sa avem un an mai bun si cu burtici MULTE
noce ce baiat frumos si ce oki albastrii are bineinteles ca iti seamana
va doresc la toate numai bine si sa va petreceti sarbatorile cu bine si fericire
la toate si cite o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

pogonici la multi ani nepotelului tau ,e nascut intr-o zi mare ,sa fie sanatos

Mergi la inceput