Mamici de Pufuleti de Ian-Febr 2010 (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

Pe National Geographic este emisiunea IN PANTEC, daca vreti sa vedeti



32+



Chiar de asta am intrat si eu sa spun ca am prins un final de emisiune si ce-am retinut e ca la 30 de saptamani bebe e format complet si tot ce are de facut de aici inainte este sa creasca!

29+ ....10 kile
AMR....9 de zile pana la urmatorul eco

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui haircut

LOREX, Natalia imi place si mie f mult, dar, cum ziceam mai in urma, mie mi se pare ca al doilea nume, daca exista, e mai mult pentru a avea copilul un Sfant protector sau sa primeasca mai multe cadouri intr-un an, extrem de rar va fi folosit la apelarea copilului, de aceea eu as vota pentru IURIA MARIA bafta sa alegeti ce va place voua mai mult

31+


Iata primul vot pr Iuria-Maria!
multumesc Haircut!
Si Natalia e in calendar, dar nu e sarbatoare, e sf.mucenica..
In schimb Maria mi se pare cel mai pur nume de pe pamant, dar...este f f uzitat...nu stiu pe la voi dar aici in Moldova se intalneste peste tot...
Trebuie sa ma gandesc bine!

29+ ....10 kile
AMR....9 de zile pana la urmatorul eco

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Felicitari, Cristies!

Ratusca mica, ce-ai patzit?

Adina, ce mai faci?



29+ ....10 kile
AMR....9 de zile pana la urmatorul eco

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Vb singura

vroiam sa mai spun ceva dar am uitat..

aa...mi se contracta burta cam cate jum de minut asa...apoi se inmoaie...si mi se intampla asta destul de des...ce-o fi? nu ma doare tare...putin..

29+ ....10 kile
AMR....9 de zile pana la urmatorul eco

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns haircut spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Citat:
citat din mesajul lui haircut

LOREX, Natalia imi place si mie f mult, dar, cum ziceam mai in urma, mie mi se pare ca al doilea nume, daca exista, e mai mult pentru a avea copilul un Sfant protector sau sa primeasca mai multe cadouri intr-un an, extrem de rar va fi folosit la apelarea copilului, de aceea eu as vota pentru IURIA MARIA bafta sa alegeti ce va place voua mai mult

31+


Iata primul vot pr Iuria-Maria!
multumesc Haircut!
Si Natalia e in calendar, dar nu e sarbatoare, e sf.mucenica..
In schimb Maria mi se pare cel mai pur nume de pe pamant, dar...este f f uzitat...nu stiu pe la voi dar aici in Moldova se intalneste peste tot...
Trebuie sa ma gandesc bine!

29+ ....10 kile
AMR....9 de zile pana la urmatorul eco

www.flickr.com/photos/44547000@N05/sets/" target="_blank">album



Si mie imi place tare mult Maria, pana sa fiu insarcinata ziceam ca daca o sa avem fetita o sa fie Maria, iar daca e baietel o sa fie Mihnea De la Maria am ajuns la Maia, intre timp, de comun acord cu tati Eu nu am avut prea multe colege Maria, nici in scoala, facultate, nici la munca, astea toate fiind in Muntenia

Legat de burtica, de ce nu iei tu un no-spa, cel mai probabil sunt contractii Braxton-Hiks, dar daca sunt multe... nu-i asa bine. Stai in patut, cu no-spa si sa fie mai bine maine




32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

lorex, pana afli matale ce e sau nu e, baga rapid no-spa, nu sta sa faci comparatii. pot fi contractii Brixton-Hicks, sau poate fi alt fel, dar ia matale repede no-spa, asa, preventiv!

34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Gata, am terminat de citit, tare harnicute ati mai fost!

Bineinteles ca am uitat cam tot, dar ceva-ceva tot imi mai aduc aminte

In primul rand, vreau si eu sa trimit un balon plin de ganduri bune catre Roco. Sa dea Domnul sa fie totul bine! Cum experienta clar nu am, tot ce iti pot spune este ca o nastere este o traire 100% personala si intima, asa ca indiferent cum au reactionat altele in acele momente, nu trebuie sa fie un etalon pentru tine. Tu trebuie sa te gandesti la tine si la bebe si la faptul ca, indiferent cum se va desfasura nasterea, natura te-a pregatit cel mai bine pentru acest eveniment, deci nu il rata si nu il astepta cu frica!

Vivi, ce frumusete de fata! Bine ca s-a rezolvat cu sotul, ca scoteam niste facalete de nu se vedea! Auzi, sa supere asa fata frumoasa!

Alexutzzza, iti dau PM cu PFA-ul, ca sa nu plictism lumea pe aici cu prostii contabilicesti

Cris.mario, Bea, ce imi place ca aveti curte si va puteti juca in zapada!

Plateea, chiar daca nu se masoara in mod normal IR-urile la eco, poti ruga doctorul cu care te intelegi mai bine sa faca chestia asta pentru tine. Am vazut si eu ca acum e mai complicat sa le prinda la masurat (probabil de-aia nici nu se mai chinuie), insa pana la urma le gasesc si chiar e important sa stii daca trece sange suficient in placenta si la bebe.

Ratusca 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufuleti2010 spune:

Mai era un capitol 83 pe aici. L-am sters sa nu se creeze confuzii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Eu de joi ma chinui cu o raceala ingrozitoare, mai intai am stranutat de parca mi se muta nasul din loc , apoi vineri am inceput sa tusesc foarte rau, faza care a continuat si sambata! Pe langa faptul ca simteam ca fac susu pe mine non-stop, mi-era foaret frica sa nu mi se accentueze contractiile, sa nu se desprinda ceva pe la bebe etc....

Bineinteles nasul curge ca Dunarea, ma doare capul, sunt ametita, transpir ca disperata, ce mai, n-am ratat nici un simptom!

Drept urmare astazi nu am mai indraznit sa ies din casa, i-am facut sotului listute cu ce sa cumpere si am dormit ca valiza in cateva reprize, insa rezultatul a fost ca nu mai tusesc si sunt cu capul mai limpede

Am luat cateva Paracetamol (nu sinus ) si sper ca maine sa fiu mai bine.

Noroc ca de maine sunt in concediu acasa, deci nu trebuie sa imi mai pun problema cum ajung la si de la serviciu, fara masina. Joi si vineri am luat taxiul, dar in stilul asta cred ca dadeam faliment!

Partea cea mai proasta este ca nu imi dau seama de la ce Doamne iarta-ma am racit in halul asta. Ca de mers prin frig nu, de stat in curent iarasi nu... of!

Ratusca 33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Cris.mario, stiu ca am promis ca pun poze cu mine post-coafor, insa avand in vedere ca nu mai am masina, nu cred ca ma aventurez pana in Piata Romana pe vremurile astea albe! Ma bag sa caut o poza de data trecuta si sper sa ma pricep sa imi fac si eu un album pe Picassa sau ceva asemanator... sper sa imi iasa
Tu cum te simti, s-au mai dus contractiile?

Ratusca 33+

Mergi la inceput