Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *32*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui lutonianaadica sa nu aiba 2 coarne ca la bicicleta si tu sa ai cate o mana pe fiecare (ca in poza de la carutul ce l-ai pus)ci sa fie un singur bat orizontal de care sa impingi ....Doamne cum ma exprim si eu ....
Te-ai exprimat perfect, saru mana. Chiara Ada, vita mia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

DAca imi permiteti sa ma bag si io ca musca in discutia despre carucioare . EU am un Chicco enjoy 3 in 1 si sunt extra multumita de el. Este cu roti mici si ma felicit din suflet ca n-am luat cu roti mari. NU are nici maner continuu dar se intorc manerele in toate felurile si credeti-am ca in lungile ore de plimbat atomixul am si mancat/vb la telefon/dat mana etc. Incape in orice portbagaj ceea ce pe mine ma incanta deoarece eu am o Solenzica mica iar soatz aun Audi A4 care e cam inghesuit dupa parerea mea desi este break. CAt despre 3 in 1 poate o fi bun la copilasi mici nu la giganti precum al meu. LAndou pa pa de la 2 luni (desi si-a scos toata parleala la cat a dormit in ea pt ca nu vroia pe icaieri sa doarma decat acolo), scoica urla in ea si deja sta inghesuit. Prietena care mi l-a recomandat a avut la fetita si a intrat in scoica pana pe la 9 luni iar in landou pana pe la 6. Nu zic, mai incape si al meu in landou dar cand isi intinde mainile se loveste de margini si se enerveaza

Gata.

Dana, ce frumos povestesti tu acolo. Vreau si eu la gura sobei si sa stau la casa...

cris, pai am doua sacose de haine, ti le dau cu placere daca vrei ca sigur sigur nu voi mai intra in ele. Iti garantez eu asta ca ma stiu prea bine.

aida ai si tu dreptate da sti ca io mi-s blonda, de unde naiba sa stiu io ca avem data pe forum???

SI spuneti-mi ca mai are cineva copil asa urlacios si uracios ca al meu ca sa nu intru in panica. Deja azi am facut depresie, am inceput sa plang in hohote cot la cot cu el ca nu mai rezist. Zau ca nu stiu ce sa ma mai fac. Noroc ca macar doarme noaptea ca nu stiu ce m-as face. In rest este atat de serios si zgarcit cu zambetele.. ma face sa ma gandesc la toate prostiile si nu mai vreau

Monica de Minune Dragos Alexandru (26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Monica draga fii calma ca nu esti singura cu copil urlacios. Si noi avem tot 3 in 1 si tot asa landoul greu mai intram in el, in scoica da pe dinafara dar in rest carutul e misto si practic.
Ce am observat eu cu cat sunt eu mai agitata si el este irascibil. Asa ca fruntea sus
http://community.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monique02 spune:

Dana ce frumos povestesti tu acolo, si eu sunt acum la Tg Mures la ai mei si tot asa frumos este. Acum Teodora face cozonac din acela unguresc cu nuca si cu mac impreuna cu mama mea.

Andre eu am Quinny Buzz, si Manga la fel. Eu sunt foarte multumita de el, in Romania gasesti la Miniblu.

Monica nu te ingrijora ca trece urlatul, cica asa a fost sotul meu a urlat in continuu pana la 1 an, prietena lui soacra-mea o sfatuia sa il arunce pe geam . Adevarul e ca si acum el e genul care vorbeste foarte mult.

Cristina_Ana deci Andrei e foarte tare, noroc ca o ai pe Emma, iti dai seama ce faceai cu inca un baietel ca Andrei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lullaby_2009 spune:

Aida uite ca vine sotul prin nameti. Un vinulet fiert, ceva sa-l incalzeasca?

Dana deci chiar aveti doua matze care torc la gura sobei ... super, cine spune povestile?

J.D. frumos orasul vostru. Simt o usoara nostalgie, anul trecut cam pe vremea asta, ma plimbam si eu pe stradutele orasului si admiram frumosul foc de artificii.

Saptamana aceasta mi-am cumparat prima (sper ca va fi si singura) pereche de blugi dupa mult timp. Imi propusesem sa nu cumpar nicio haina ca sa fiu stimulata sa slabesc mai repede, dar mi-au inghetat picioarele in fusta pe vremea asta. Acul cantarului nu vrea sa se mai miste, sper doar sa nu pun si mai mult de sarbatori .

Despre carucioare nu pot spune ca m-am documentat prea mult inainte sa-l iau. Vroiam doar sa fie usor, sa incapa in portbagaj si sa fie 0+ m. Are roti mari (cred) si doua manere, dar se manevreaza usor, il poti conduce cu o mana daca apesi siguranta si merge singur drept fara sa fuga rotile. Pana acum am fost multumita de el. Daca poti, sa faci o proba prin magazin sa vezi cum merge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J.D. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15
JD ce inseamna Finn? ti-am admirat si eu puiul in caciulita cu urechiute
cred ca-i gata destrabalarea pe net..revin mai pe seara

Mamica mandra de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009


Thank God it's Christmas!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Multumim, Dana.

Finn este nume de origine irlandeza si inseamna drept, cinstit, frumos, blond.... numele este ales de catre tatal lui care este din parinti irlandezi nascut si crescut in anglia.
eu i-am ales celalalt nume Constantine.

http://picasaweb.google.com/joanadane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4mykids spune:

Andre, eu intodeauna am fost super incantata de carucioarele Iglesina, am considerat ca sunt niste Audi bine definite si solide, la Iulia am avut tot un carucior marca italiana Peg Perego cu maner continuu si am fost super multumita de el.La Isabella il am pe www.silvercross.co.uk/our-range/pram-systems/classic-sleepover/" target="_blank">asta care este absolut superb dar este prea masiv, ar fi perfect pentru gropile din Romania, aici merge siu cu roti mici
si datorita faptului ca eu sunt dependenta de masina chiar cand merg cu Iulia la scola am cumparat unul mai usor tot Silver Cross adica www.silvercross.co.uk/our-range/pushchairs-strollers/halo/" target="_blank">asta , acuma daca il folosesti mai mult in Italia nu e nevoie de roti atat de imense ca ale mele , trotuarele sunt destul de bune,dar cum zicea Luto nici pe mine nu m-au incantat niciodata coarnele separate.Pupam frumoasa Chiara.

Aida, ioi ce fain (pana la genunchi)...visez cu ochii deschisi, desi si la noi este absolut totul alb si ninge inca ,lasa ca ajunge tati acasa si face el drum pentru focuta,ca aia nu e treaba de femeie;

Dana, la gura sobei zici...hmmmm simt miros de lemne arse? deja este de vis dupa cum suna acolo la socrii tai si se pare ca Ana se bucura din plin ;


Mai vroiam sa zic ceva da am uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

J.D. alegerea numelui pentru copil imi place in ambele cazuri. Finn si Constantine imi plac amandoua.
Nu stiu cat am fost de corerenta mai devreme ca urla copilul. Noi avem sistem 3 in 1 de la chicco si este practic.
Am incarcat niste poze proaspete pentru cine doreste sa la vada.
http://community.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=48

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lullaby_2009

Aida uite ca vine sotul prin nameti. Un vinulet fiert, ceva sa-l incalzeasca?


deci a venit husband , masina a lasat-o in strada ca e zapada prea mare sa intre pe straduta , si cum abia venea prin zapada pe straduta cu cumparaturile , cu caciula pe ochi si eu stateam sa il bunghesc si o vad pe Liza ca sare din cusca cu o falca in cer si una in pamant sa il manance prin gard nu alta ... deci am o labradorita caine de paza cine a mai vazut asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

Aida ce bine ca a venit husbandu. Saracul pe asa vreme si incarcat de cumparaturi. Dar poate nu il papa Liza
http://community.webshots.com/album/575086402IpuwTB?start=48

Mergi la inceput