Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *32*
Raspunsuri - Pagina 18
Fragutza spune:
| Citat: |
| citat din mesajul lui liliac1 Mda, si daca tot v-ati pus voi sa o visati pe Luto...iaca eu am visat-o pe ralucapaun |
Ce dragutza esti
Eu cred in minuni..dupa ce mi-a spus medicul ca nu pot avea copil decat prin fiv, tot speram in fiecare luna sa raman insarcinata. Si inca mai sper, nu la modul obsesiv si la modul realisto-optimist
de Natalia (03.09.09)
NelaM spune:
Iulika, da da, poze, poze! 






SARBATORI FERICITE!_

Nela, mamica de
Ana nazdravana (19.09.09)


4mykids spune:
Ioi..am vazut mos craciun de Adela
..ce scumpic eeeee...
Selen daca e bun la gust ce mai conteaza aspectul...
;
Nela, si noi suntem la ora de maraiala , vrea sa doarma dar nu mai vreau sa o leagan in brate ca ma terminat de spate asa ca lucram la adormit ci suzeta in pat...;
Cristina Ana, pupam prichindeii frumosi;
Hai Iulika ca sunt convinsa ca esti superba, si cu suvite si fara
;
Fetele mele dragi eu am inceput diversificarea, cu marut deocamdata si supica de legume, doar o masa pe zi, stiu ce zic cartile dar daca astept pana la 6 luni nu o sa accepte nimic asa ca incepem incet incet , sa ne obisnuim,laptele meu cred ca incepe sa-si piarda din proprietati ca nu prea o mai satisface complet (zic eu) ;
Pupici , merg sa incerc sa o culc ca a inceput sa tipe;
greiere spune:
Lullaby ok... ma incurajezi! Apai chiar daca nu reusesc sa tin pasul, ma mai infiltrez si eu... 
Andra iulia felicitari pentru efortul depus in cautare de cadouri
Pe frigul asta. Eu as renunta la cadouri
.
Cristiana_ana asa a facut si Alexa mea la olita: cand a vrut ea! In timp ce eu imi faceam probleme ca nu vrea pe olita, domnisoara vroia de fapt cu colacul pe veceu. In timp ce eu ma asteptam sa il foloseasca pe la 3 ani ea il folosea la 1 an jumate. Dar sunt de acord cu 4formykids, fetele-s mai precoce, de la Victor incerc sa nu am asteptari mari desi acum e foarte pedant si da semne ca nu se suport cacatzit.
(Apropo de problema, nu pot sa uit cum - pentru a o stimula sa faca cacutza - o aclamam eu pe Alexa pentru fiecare `bulgaras de ciocolata`
)
Nela M cum ies sarmalele cu varza dulce? Merita sa incerc?
Cat despre stelistul meu... he, he!
E mandretea lui tati! Eu sunt tare bucuroasa ca a scapat fimea, nu va mai trebui sa o ia pe stadion cand o creste. 
Uau, tu te gandesti ce sa mananci... rusine mie care am prestat si cate doua ciocolati pe zi si in unele zile nu rezist tentatiei de cola! Ma uit la bebe, vad ca nu e nervos, si bag! Ma uit cum se strang colaceii pe mine si continui sa bag... de necaz!
Daniela19 10
pentru primul mesaj si pentru fetita ta!
Biaz29 tare scumpel si foarte pragmatic Busici. ![]()
Chiar am incercat sa-mi fac temele pentru ziua de ieri, dar nu prea reusesc intre partidele de supt euforic ale lui bebe si de tuse pana la voma si sfornaieli ale Alexei...
Fac o pauza de fugutza pana la farmacie!
mary_07 spune:
Nela,nu-i bai dragutzo
.Nici Aida nu cred ca se supara sa primeasca urarile![]()
Nici flacaul meu cel mare nu face la olita
nu vrea s-o vada.Mai degraba sta pe wc,ii place,dar numai atunci cand nu-l scapa nimic
. Asa ca,atunci cand vom scapa de pampers,vom trece direct la wc
...dar nush cand e "atunci-ul" ala
Deci,am vb cu tipa si pe la 4 si ceva mergem....vai fetelor ca am un morcov in mine cat casa
nici cand m-am maritat n-am avut asa emotii
Aaaa,ba da,mint,atunci eram taiata ca maioneza ca mi-era frica sa nu cumva sa zic "nu" din cauza amotiilor

Primul Craciun in 4 
_
Mos Craciun vine la
Alexandru si Razvan
NelaM spune:
Ce frumos visati voi, fetelor!
Eu visez numai TAMPENII!!! Nici nu le pot povesti. De dimineata, sa va dau un exemplu, ma dureau sanii ingrozitor (mai ales stangul, iar m-a luat), si am visat ca alaptam un peste din acela de aur! 

Nu stiu ce legaturi fac eu acolo... anyway...
In alta ordine de idei, am vazut-o pe Maria zambitoare ieri in poze. Ma bucur, inseamna ca e mai bine cu mastita, Doamne ajuta.
Si am vazut si mesajul Ralukai. Draga de tine, sper din tot sufletul sa iesi cat mai repede din cele trei luni, sa te mai poti relaxa si tu un pic. 
Nu am mai vazut-o pe Alex demult de tot. Sper ca e bine si ea si bebelina.
SARBATORI FERICITE!_

Nela, mamica de
Ana nazdravana (19.09.09)


Iulika29 spune:
Lullaby eu nu pot så stau de felul meu in caså..imi pocnesc creierii si ies ce så fac..de aia mi-am cumpårat carut din asta de merge si pin nameti tocmai ca så nu fie vreun motiv så nu pot iesi afara si prin nameti..
J.D. asa e..aici nu tine frigul copii in caså deloc..din contra ..sunt foarte fericiti maiales ca pot juca hockey linistiti fara så se dezghete..si mai racesc mai curg mucisorii ce så ii faci ..curg ei si stand in caså
..dar sunt fericiti ..
aida de papat am papat la spanioli ..am iesit in oras..
..mai de facut un retus la suvite si voi pune poze
Exact asa e si aici zåpada de mare..brrr..dar e frumos tare..s-a mai luminat.Nu mai e culoarea aceea gri uratå.
Raluk mami off prin ce treci tu..trageam sperante ca s-a mai linistit Alexutu
...nu am cuvinte..sper din tot sufletul så treaca mai repede perioada cu colicei si så te bucure si pe tine cu zambete si chiote de bucurie
Mai fug putin så dau cu aspiratorul si mai revin..cred la capitolul urmåtor![]()
www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE
Iuliana, Cea mai Fercitå
de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå
Sårbåtori Fericite
selen80 spune:
Claudia sa stii ca am mai auzit varianta asta, ca daca incepi la 6 luni e posibil sa nu accepte asa usor mancarica....
Cristina imi imiginez, dar vroiam sa fiu sigura ca io am fost vinovata
iti doresc ca tortul tau sa iasa si aspectuos si bun 
VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!
de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!
POZE URSULICA
nunta
cristina_ana spune:
Greiere, am inteles, facem galerie la cacuta!!!
![]()
Ce costumas frumos a avut Victoras la botez, si cate baloaneeee!!!!!!!!! Si colectia de palarii e super!!!!!!!!
Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009)
)
POZE
EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL
cristina_ana spune:
Mary, fi barbata!!!!!! Si daca nu o sa iti placa, nu'i asa mare bai, creste la loc!
Eu plec in Cora sa iau ingredientele de tort!
Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009)
)
POZE
EMMA VREA SA DEVINA FOTOMODEL
