Puiuti de randunici 2008 (346)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

salutari si de la noi...
am umblat prin mall toata ziua, cu sor-mea si abia-abia i-am gasit cadou randunoiului, un pullover super, si mamei un parfumel...trebuia sa-mi iau si eu o bluza, ceva, caci ieri mi-am luat 2 fustite scurte, sa am ptr Rev, trebuie si sutien ca nu mai e niciunul bun, etc etc, si nu mi-am gasit nimic, nici timp nu mai era..acum am o durere de cap de-mi vine sa ..
L-am ars rau pe Mufa cu masa de pranz, l-am cocotat pe scaun la chiuveta, el se balacea cu mainile si cu o lingura in apa, si eu bagam din greu, a papat un ciocanel de cocos cu patate ducesse, un iaurt mic si o banana...de ce nu mi-o fi dat prin cap pana acum?
mimo sanie tot n-avem..
sovi e atat de dulce Sahone cum o pupa cu foc pe sor-sa vreau si eu agregat d-ala de tras pe zapada cu adrenalina, e exact genul Mufuluice caciula marfa ai:)
zoze si un ptr bunel...si eu tare sufar inca dupa ai mei..mai ales de sarbatori ahhh, si bine grait-ai despre viatza, asa gandesc si eu...
am vazut si sophie, cu o groaza de cadouri si in zapada, meserie sania, d-asta vroiam si eu, nu am gasit..
tuchi sa NE revina spiritul de sarbatori, ca si eu sunt cam in aceeasi oala..

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza037 spune:

salutare.....

ce fac fetele????
eu nu am citit nimic....am avut musafiri pe socrii, am fost tot intr-o alergatura, ieri am fost cu soacra mea la Dragonul Rosu ca m-a innebunit ca vrea ea sa-i cumpere cadou de Craciun, Antoniei...calutul de care va spuneam...si i l-a luat pana la urma si este frumos raU!!!!i-am mai luat si noi cate ceva.....si o minge din aia mare cu maner de care te tii si sari...este innebunita buburuza dupa ea...
......acum incerc sa o culc putin si sa dorm si eu cu ea ca sunt franta....va pup dulce si poate intru mai pe seara , daca nu maine la servici....

Tuchi un poate iti transmit si tie atmosfera de Craciun dela noi din casa.....ascultam colinde, am ornat geamurile cu figurine cu sray-ul de zapada(aici m-a ajutata Antonia),mai pe seara facem vin fiert si vrem sa facem bradutzul(sper sa reusim ca am constatat ca nu avem topor si are tulpina cam groasa si trtebuie ciplit cam mult ca sa intre in suport)

IRINA
Mami fericita si implinita de Antonia
sufletel

www.flickr.com/photos/21646834@N06/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Nico, din cate imi amintesc, penicilina V trebuie mysai data cu juma' de ora inainte de masa, altfel nu are nici un efect.
de fapt, asta e marele defect al antibioticului asta.
Nu mai stiu sigur cum e treaba cu masa, dar sigur scrie pe prospect.!

Alicel, am gasit niste ghete pe care scrie waterproof, sa vedem cum or fi.
Par groase si bune, poate il obliga sa nu mai mearga nici pe varfuri.
A urlat nespus in magazin cand l-am probat, pana la urma s-a obisnuit.
M-am bucurat ca erau 139 lei si la casa am descoperit ca aveau reduceri si am platit 97!

Zoze, esti intr-adevar o femeie zdravana!
Iti multumesc pentru poveste!

Stiu ca viata e minunata, mie imi place sa o traiesc la maxim, si asta se va intampla in curand!
pana atunci, mai am niste probleme de rezolvat si lacrimi de varsat, dar adancul sufletului meu stiu ca o sa fie bine, si ca o sa vina Craciunul!

Iar copiii mei sunt cei mai minunati din toata lumea!

acum e bine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

tuchitel e ff bine.. si sper sa iesi repede repejor din butoias ..

zoze mda ce povestioara.. si doamne ajuta cu bunelul...

nico de ce bezna?pentru ca nesimtitii astia de le electrica s-au gasit acum in plina iarna sa schimbe stalpi,fire,generatoare..de 3 saptamani de luni - vineri intre orele 8-9 dim pana 17-18 seara am stat in bezna...si plecata in deplasare la ai mei ca acasa inghetam ca un rahatel...mai ales de cand a venit ninsoarea...a stat de vorba randunoiul cu cineva de la ei si cica au termen pana pe 21 dec ...dar cica nu au terminat si ca s-ar putea sa ne tina si zilele astea fara curent...

luny si eu tre' sa-mi iau ceva de imbracat dar inca nu stiu ce...si cadouase tre'sa iau ... mufa pentru papica multa

noi am fost la zapada apoi ne-am dus putin la shopinguit ,am mai luat beteala,globuri ..cat ne-am fatait andru a inceput sa motaie de somn,ii cadea capul de obosit ce era...si faptul ca am intrat la caldura ,l-a topit detot...am ajuns acasa ,am mancat si l-am bagat la somn,parca a avut mancarici la poponeata,de abia a adormit,cred ca am stat 40 min sa adoarma...



RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

pfiuu am uitat sa acesc dulcicii lui sovi ...beyyy ce ducici sunt,sasha e dulce dulce cand o iube pe pitica...hmm ff interesanta saniuta voastra ,dar nu-i e rece la fundulet?eu sunt dusa rau cu capu' si atre frica mi-ar fi sa o folosesc...

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Ca sa mai treaca timpul...


Tam, tunca si tania..:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

si acu' am o intrebare:voi ce prajituri faceti pentru craciun?

si am uitat sa va zic ca ieri am mancat soric..au taiat ai mei purcelul si mi-au trimis prin fratior..aseara am facut o friptura de purcel cu vin si usturoi si bineinteles ca n-au putut lipsi cartofii prajiti si vinuletul rosu...

se pare ca vorbesc singura dar nu-i baiiiiii..oare bubu cum s-o simti la viena?

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliceionescu

Ca sa mai treaca timpul...

Tunca, Tam, tania si toalele...":)))))
nu merge,imi arata eroare

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_cata spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliceionescu

Ca sa mai treaca timpul...


Tam, tunca si tania..:)))
ce vorbareata.. ..mi-a placut ff mult carticica,de unde ai luat-o?

RAMI mamica fericita de puiutz mic si iubit ... ANDREI


http://community.webshots.com/user/ramonika8128

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

Citat:
citat din mesajul lui aliceionescu

Ca sa mai treaca timpul...


Tam, tunca si tania..:)))

nu merge, mai pune-l o data, repejor-repejor

Iubirea mea, MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput