Albinutze de Mai-Iunie 2009(50)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

andata, ti-am raspuns si la americance, e o pacaleala.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otiliap spune:

draga bamsy, am citit intr-un capitol trecut ca ii dai fetitei lapte sau iaurt cu piscot. ce fel de lactate folosesti, din comert?? dar piscoturi?? sau le faci tu in casa??

cami05, matei are din cand in cand pe fata doar, niste pete rosii si scortoase. un dr a spus ca e o forma de alergie la formula de lapte, altul ca e o dermatita atopica si mi-a dat elocom. de asta am intrebat eu fetele, ca as vrea sa incerc cu ceva naturist.

[mamica fericita de [bebe] matei george (20.05.2009) si arina (22.04.1998)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

otilia, te rog sa nu-l dai cu elocom. am mai zis, philip are eczema de pe la 7-8 luni si tot refuz sa folosesc cremele cu steroizi. mie mi-a trimis familia din ro epitelin si pare bun.

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

BUna seara mamici si bebici!
In primul rand la multe lunite sarbatoritilor de azi, multa sanatate si crestere mare!
Deci asa frumos e la noi, multa zapada, de mult n-am mai avut atata zapada, e minunat.Am fost si noi azi la zapada si am facut si cateva pozici, pe care le voi pune mai tarziu!
Bamsy,SSAbrya,Cami, deci spanacul il fac in doua feluri:
1. pun apa la fiert,nu multa apa, intre timp curat frunzele de codite si le spal cam 100-125 g.Cand a fiert apa bag frunzele de spanac si mai las 5 min la fiert.Apoi le bag in blender pun umpic de laptic si putin unt si le blenduiesc pana iese o pasta si gata.
2. azi de ex i-am facut spanac cu orez, linte rosie si o rosie.Se poate si fara linte, acuma am avut si deaia am pus.Am pus la fiert in putina apa orezul si lintea, cam 30 min, apoi am adaugat frunzele de spanac si rosia taiata felii si fara coaja si daca puteti si fara samburi, le-am mai lasat sa fiarba 2-3 min, apoi le-am bagat in blender, le-am belnduit si gata.
Pofta buna la bebici, al meu e inebunit dupa spanac!
Anaela,Andata multumim
Narcisica imi pare rau de sifonarea masinii si noi am evitat sa iesim cu masina afara din cauza zapezii sa nu o sifonam sau sa nu vina altul sa o sifoneze
Carla ms. Imi pare rau ca ati facut temperatura, acuma cum e Lary?
Serialbastre, multa sanatate, din ce cauza a facut febra?
Alynta multa multa sanatate la toti trei!
SSAbrya felicitari pt mersul de-a busilea
Cami ms, si noi stam aproape adica si eu si cuscra.Eu stau pe Moldovei iar cuscra langa No Problem, deci ne putem intalni intr-o zi toate trei
Cris pe unde umblii?
Cuscra astept sa-mi zici cum a fost azi!
la toate!

Mami fericita de printisor Rares Florin
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/Poze6Luni#5408896925940798658
http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png

23.05.2009
http://luanababymall.ro/concurs/
Votati-l pe Rares la pagina 1! Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Andata nush ce sa zic de telefonul primit, eu tind sa cred ca e o pacaleala! Ai grija cui furnizezi date despre voi!

Mami fericita de printisor Rares Florin
http://picasaweb.google.com/lavinia.portelechi/Poze6Luni#5408896925940798658
http://lb1f.lilypie.com/D3Sbp2.png

23.05.2009
http://luanababymall.ro/concurs/
Votati-l pe Rares la pagina 1! Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Fetelor, multumim de urari, Larisa e chiar bine, fatza de ultima oara cand a ajuns la 39,7, acum un maxim 38.8 mi se pare ok. I-am dat nurofen dimineata si nu s-a mai incins, cred ca asta a fost tot. Va pup pe toate.
Andata, si mie mi se pare o gluma a unora care se plictisesc in week-end, trebuia sa fie mult mai oficial si, in plus, daca era ceva serios, sigur aveau deja datele voastre.
Cami, multumesc, suntem bine, cu maraiala de dupa vaccin deja m-am obisnuit.
Coraly, , si eu merg uneori la wc cu copila in brate, treaza sau nu, dar acum era si mufata si n-as fi reusesc sa imi fac treaba fara sa o deranjez tare.
Philip, daca tot iei ceva cu zinc, gandeste-te si la un supliment de vitamina C, pt. ca zincul ajuta la absorbtia acesteia.
Otilia, Philip are dreptate in legatura cu cremele cu steroizi, ele trateaza doar efectul, nu si cauza, dar rezultatul este doar pe termen scurt si o noua aplicare nu mai este la fel de eficienta.


Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


Saby 2-3 ani*******mare(7) oct. 2009*******mare(5+6) august 2009 *******mare(4) iulie 2009 *******mare(3) iunie 2009 *******mare(1)2009 *******mare(2)2009 *******Saby la 2 ani
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carla, pai are in compozitie

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

alynta, multa sanatate!

US

www.youtube.com/watch?v=2-KuPRYed1Q" target="_blank">Depeche Mode August 25, 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1984 spune:

Fetele, multumim de primirea in stup!
Philip, pupic sa treaca ochiu’!vazut pozicile si filmuletele, ai doi baietei taaaare duuulci, ce zici punem de o incuscreala? #61514;
CarlaV, Sabina e o scumpa, te miri de unde le scoate! #61514;)Ce-ti pasa ai fata mare te ajuta cu rufele! #61514; pupic Larisei sa treaca febra.
Cosminica, pupic si insanatosire grabnica!
Lavinia P, ce frumos papa Rares spanacul! As vrea sa fie si Ruth asa…nu-I prea plac legumele #61516; Vazut si pozicile de la baita….noi ne-am da la bebe Rares, da e luat déjà :D
Anaela, Zici ca Darius are premergator ca si Ruth, sunt f multumita de el si lui Ruth ii place k are multe beculete si melodii. Si noi o invatam sa conduca…il numim bmw. #61514;)
Narcisica, imi pare rau pt masina, bine ca e sotul ok.
Serialbastre, posibil sa fie de la vaccine, si Ruth a avut asa reactive la primul vaccin.
Alynta, pupic sa va faceti bine!
SSabrya, imi imaginez ca te topesti cand o auzi cum zice mama!
Bebe Beca, e aiurea sa nu poti dormi, si eu in ultimele seri, nu pot adormi….ma iau niste crampe in partea de jos a piciorului si zici ca nu mai am stare sa stau in pat :D
Andata, cum a zis si Philip cred ca e o pacaleala….in primul rand ca nu acum se dau raspunsurile, stiu pt ca a aplicat sora mea, si cik abia in mai la anu….si oricum nu cred ca te suna nimeni, tre sa verifici online din cate stiu.
Scuze daca am omis pe cineva, suntem inca in faza de acomodare#61514;.
Trimitem un pupic dulce la toti sarbatoritii de azi!

Fetele, sunt un pic ingrijorata, ieri am iesit afara cu Ruth, a fost chiar caldut si am imbracat-o bine….faza e ca azi dimineata s-a trezit cu muci si a tusit de cateva ori. #61516; sper sa fie numai atat.
In rest, crestem si ne facem pe z ice trece mai sotioasa, uitati aici ce facea fii-mea azi dimineata la prima ora:

http://www.youtube.com/watch?v=DXhQPC_-I6M&feature=player_embedded

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1984 spune:

scuzati greselile....iar cifrele alea nu stiu de unde au aparut, pusesem niste emoticonuri

Mergi la inceput