Fiv in Ungaria 84

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

multumesc dent si adipapazi pt info

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

adipapazi, da pe www.synevo.ro si la pacienti cautare da cuvintele cheie si gasesti destul de multe explicatii

de ex. pe mutatiile MTHFR apare asa: http://www.synevo.ro/?cat=11%2C3&s=mutatii+MTHFR pt analizele respective si costuri

la trombofilie apare asa http://www.synevo.ro/?cat=11%2C3&s=trombofilie

poate te poti ghida cit de cit ca majoritatea au linkuri pe ele cu explicatii si valori

Citat:
citat din mesajul lui adipapazi

fetelor, care stiti sa ma lamuriti:
1.MTHFR cu mutatiile C677T li A1298C se afla din cariotip sau sunt analize separate?
2.ce arata testele de coagulare? e vreo leg intre ele si screeningul pt trombofilie?
multumesc
felicia, noroc cu tine ca deschizi capitole, capitanul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimi fete dragi

o duminica faina sa avem.


arata astia la TV partiile si parca mi s-a facut dor de ski

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fete dragute, multumesc, m-am mai lamurit.sunt in faza de facut alte analize suplimentare si ma gandeam ce sa mai fac ca sa nu mai pierd timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

kitta ma bucur ca te simti oarecum bine, ai alt tonus, ca si mine de altfel, ma iau cu altele si mai uit, ma gandesc la ce sa gatesc si din astea.
sami distractie faina sa ai la munte....

noi ne am plimbat juma de bucuresti azi sa gasim un meserias sa ne puna lanturi la masina, ne am ciocnit usor si cu o alta masina, n a patit nimic masina noastra si nici a celuilalt, dar era s o patim noi, caci aia erau multi si cu obiecte contondente in maini

cam asa a fost azi.
o seara faina fetelor si pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

buna dimineatza
o saptamana faina tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sophie76 spune:

kitta, m am confruntat si eu o data cu intirziere de menstruatie si dr mea mi a dat intr adevat Duphaston , timp de 5 zile cite 2 /zi , dupa cele 5 zile mi a venit menstruatia.
Mai fetelor, eu in saracia asta de oras nu am avut unde sa mi fac bhcg, se lucreaza in vreo 2 laboratoare care de fapt trimit la Bucuresti si rezultatul vine la anul si la multi ani, iar pe vremea asta nu m am incumetat sa bat 120 km pina la Iasi ca sa mi fac testul. Asa ca mi am luat frumusel un test de sarcina Clear blue si acu' stau si ma uit la el ca nu am curajul sa-l fac inca . Eu de vreo citeva zile am avut dureri ca de menstruatie de am zis ca acu acu vine asa ca nu m am agitat cu testele, azi vad ca nu am nimic mi-s ca o floricica.


sophie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patricia spune:

Bravo Didloo Sa dea Domnul sa iti creasca mari puiutii si daca iti doresti gemeni atunci gemeni. sa-ti dea Domnul.
La Fiv nr. 2 la mine exact la fel am patit. Unul se vedea bine, iar cel de-al 2 numai o umbra. Ce dimensiuni a avut bebelasul? Ai spus ca mai mergi intre Sarbatori ? Deci Lucreaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Kitta, asta-i schema: 2 duphaston/zi, timp de 5 zile. Dupa, ar trebui sa iti vina in max 5 zile, zice la book.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Sophie76bravo! Poate e de bun augur! Eu zic asa: fa testul si chiar daca nu ies 2 liniute, tu da si la analiza chiar daca iese la anul, ca de obicei nu toate testele sunt suficient de sensibile. Pana tunci nu intrerupe tratamentul.Nasol si cu sarbatorile astea, macar sa apuci sa trimiti sangele, ca nici pe aici pe la Bucuresti nu se inghesuie cu munca de sarbatori, mai ales la clinicile de stat.

Mergi la inceput