Fiv in Ungaria 84

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dent spune:

dia na,am folosit teste de ovulatie trei luni la rind.Se coloreaza doua liniute rosii,ca si la testul de sarcina. Apar cu 2-3 zile inainte de ovulatie,apoi dispar. Pe mine nu m-a ajutat pt ca am trompele infundate.Duphaston am luat o singura data,in luna precedenta fiv-ului,la indicatia lui Zadori,ca sa pot incepe tratamentul la data fixata de el. Am luat din ziua a 16-a, zece tablete.si mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

dia_na
am fol teste de ovulatie cu sacosele, asa e cu liniutele care apar cu 2-3 zile inainte de ovulatie, in sensul ca a doua liniuta e din ce in ce mai inchisa de la o zi la alta. asta pt ca aproape de ovul creste lh f mult, iar la ovulatie se dubleaza/tripleaza (peak de lh). nu mi-au folosit la modul ca nu am ramas gravida, dar imi indicau ovulatia, la fel ca si glera din slip.
duphastonul se ia dupa ovulatie, pt ca el contine progesteron si e logic sa il iei dupa.stii ca ajuta la fixarea sarcinii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

fetelor, care stiti sa ma lamuriti:
1.MTHFR cu mutatiile C677T li A1298C se afla din cariotip sau sunt analize separate?
2.ce arata testele de coagulare? e vreo leg intre ele si screeningul pt trombofilie?
multumesc
felicia, noroc cu tine ca deschizi capitole, capitanul nostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ala77 spune:

Nu cred ca mutatiile MTHFR apar in cariotip, ci la analizele de trombofilie. Eu am aceste mutatii si cariotipul e ok.
Testele de coagulare se refera la timpii de coagulare pt, aptt, inr, asta stiu eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!
tannoo25
irina tu cand ai facut beta, cat ti-a iesit, ca mie mi-a iesit 0,3, iar al doilea, <0,100, deci nu s-a prins nimic, nici nu a incercat macar. Oricum saru-mana, inca nu mi-am luat un test, dar poate va urmez sfatul. Vad ce se intampla pana luni.
didiloo super, felicitari, cine stie poate mai este unul pe acolo.

Va pup

Dumnezeu are grija de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

hello,hello

ce mai faceti gagici???
ce mai e nou???

irina...te pup...am vazut ca ai intrebat de mine.
ce naibilor sa fac...ma agit...cumparaturi,curatenie,servici,ultimele achizitii pentru botez-ca o sa fiu nasica de botez pe 26 Decembrie...plus nebunia de trafic din Bucuresti...in rest ...toate bune si frumoase.

mire...te pup...si noi vrem sa ajungem la "Avatar"...sa vedem cand.
al meu trage de mine sa plecam si de revelion la munte...marti trebuie sa mergem iar la munte sa semnam niste acte pe un teren pe care ni l-am luat acolo pentru o casuta de vacanta...si eu nu mai pot...vreau sa ma odihnesc si eu putin...sa stau degeaba...ca plosnita...sa ma plictisesc de stat...uuuufffffffffffffff....

hai ca m-am racorit...ma duc sa-mi continui curatenia in mansarda.
va pup si ne mai vorbim si maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

hello,hello

ce mai faceti gagici???
ce mai e nou???


mire...te pup...si noi vrem sa ajungem la "Avatar"...sa vedem cand.
al meu trage de mine sa plecam si de revelion la munte...marti trebuie sa mergem iar la munte sa semnam niste acte pe un teren pe care ni l-am luat acolo pentru o casuta de vacanta...si eu nu mai pot...vreau sa ma odihnesc si eu putin...sa stau degeaba...ca plosnita...sa ma plictisesc de stat...uuuufffffffffffffff....

hai ca m-am racorit...ma duc sa-mi continui curatenia in mansarda.
va pup si ne mai vorbim si maine.



sa te duci sami e fain filmul.
la munte ne bate gandul sa urcam intr o zi si noi, dar cu vremea asta.....in rest treburi casnice; nik interesant, astept sa vina vremea sa plecam atat.
pupi sami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

Fetelorvad ca vorbiti de planuri de vacanta. Noi nu vom pleca nicaieri si eu stau si gatesc. Am facut niste prjituri ormnate sub forma de om de zapada si Mos Craciun de cred ca nu o sas e atinga nimeni de ele Dar o sa le dau cadou copiilor prietenilor asa ca cred ca ei o sa le savureze.
In rest daca sunteti pe aici si veniti pe la Mall-urile din Dr. taberii vin si eu la o cafea, numai dati de stire dinainte sa nu fiu in tinuta de bucatareala.
Eu le in fiecare seara de zici ca a venit Revelionul sau cine stie ce sarbatoresc. Dar cum suma viciilor trebuie sa fie constanta.....
In rest nu mi-a venit CM si nu stiu ce sa fac. Si prima data cand mi-a iesit un BHCG 14 , far Pregnyl tot la fel nu mai imi venea si am mers la Marinescu pe vremea aia si mi-a dat Duphaston, dar nu mai stiu cate, ce si cum si parca mi-a venit dupa vreo 5 zile de tratament Are cineva habar sa imi dea si mie o info?
Catalina2307plecasi la munte? C adac nu vin cu prajiturile ....sa ti le arat doar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Nu inca. Saptamana viitoare. Da maine ne vedem in formula pe care o stii. Asa ca daca iesi din casa treci p'aici.

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Edit - fara prajituri, nu o lua personal da lasa, da-le copiilor sa se bucure ei .

Catalina
www.alinadonescuumanitar.blogspot.com/" target="_blank">salvati o viata alina donescu
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=144170


Mergi la inceput