Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti(43)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa_teo spune:

Buna dimineata in 2010.
La Multi ani!

sa aveti un an plin de sanatate,bucurie,fericire si multa voie buna.sa va bucurati de pitici.

Promit ca anu' asta sa fiu mai activa pe aici!
Sper ca nu ne-ati uitat.Va pupam cu drag!!!

In data de 4 august 2008 s-au nascut Alexandra &Teodora, minunile lui mamy si taty.

http://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Sa aveti un an minunat!
Ganditi pozitiv si actionati mereu cu intentie buna!
Sa cresteti mari si destepti!

Va pupam pe toti.

................................................................................................................
Clara, mami de gemenute Antonia si Iulia (din seara de 19 Martie 2009, cand ningea)

PENTRU MOSH: SUNTEM CUMINTI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_karina spune:

Buna fetelor si "LA MULTI ANI!"
Sanatate multa va doresc si "cele rele sa se spele, cele bune sa se-adune!"
Am mai citit printre picaturi ce s-a mai petrecut pe aici, dar din pacate nu am mai reusit sa scriu.. Felicitari proaspetelor mamici si multa rabdare, putere si sanatate tuturor!
Noi suntem bine, avem 3 luni si jumatate, radem, gangurim mult si petrecem din ce in ce mai mult timp treze. Am facut de Craciun si prima calatorie in alt oras (aproape, ce-i drept, la Ploiesti), dar ne-am comportat f bine, desi nu am scapat inca de pardalnicii astia de colici...

Pupici tuturor si sper sa intru si eu mai des pe la voi!

Karina mami de Sofia Andreea si Eva Maria


bucati de fericire



Branica & Capsunica


si maine e o zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna tuturor!!

La Multi Ani, multa sanatate, fericire si tot ce va doriti pentru anul 2010!!!

Am revenit si noi de la bunici. Am scapat si de varicela. A fost foarte greu cu Moni pentru ca a avut o forma destul de urata cu foarte multe bube (nu a acceptat sa o dau cu mixtura, noroc ca nu s-a prea scarpinat), temperatura, dureri de cap, iar la sfarsit a dat-o si in diaree si voma cu regim alimentar. Ana in schimb a avut o forma foarte usoara, doar cateva bube. Ne-am linistit abia de Revelion, dar la noi intotdeauna Sarbatorile sunt cu probleme asa ca suntem oarecum obisnuiti.
Ne pregatim de mers din nou la cresa insa am zis sa le mai las 1 - 2 zile sa se obisnuiasca cu faptul ca nu mai sunt rasfatatele lui buni.

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Noi inca incercam sa ne facem un program de papica si somn...in ultimele zile fetitzele au cam inversat ziua cu noaptea, adica ziua dorm duse si noaptea dilaila...Vroiam sa va intreb...voi le hraneati doar la san? Ca noi ne-am invatzat inca din maternitate cu supliment de lapte praf dupa portzia de san si nici acum nu am renuntzat la supliment; ce-i drept nu la fiecare masa, dar destul de des...si cer ele efectiv cautand cu guritza...Sa fie de vina faptul ca nu am eu suficient lapte sau ca ele fiind doua oricum nu au cum sa se sature doar cu san?!


mami de Katya Natalia si Sofia Alena


album bb-lushe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui larisel

Noi inca incercam sa ne facem un program de papica si somn...in ultimele zile fetitzele au cam inversat ziua cu noaptea, adica ziua dorm duse si noaptea dilaila...Vroiam sa va intreb...voi le hraneati doar la san? Ca noi ne-am invatzat inca din maternitate cu supliment de lapte praf dupa portzia de san si nici acum nu am renuntzat la supliment; ce-i drept nu la fiecare masa, dar destul de des...si cer ele efectiv cautand cu guritza...Sa fie de vina faptul ca nu am eu suficient lapte sau ca ele fiind doua oricum nu au cum sa se sature doar cu san?!


mami de Katya Natalia si Sofia Alena


album bb-lushe


larisel eu le-am alaptat excusiv pana la 15 luni. pune-le la san de cate ori vor ele, numai ele iti pot stimula lactatia. si bea multe lichide

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

mamaana, tu zici ca au papat doar laptic de la tine pana la 15 luni? adica fara diversificare pana atunci sau inteleg io aiurea? bravo de o mie de ori tie!!!!! (si daca am inteles io bine si daca le-ai dat si laptic si ai inceput si diversificarea mai repede)

larisel, eu zic sa asculti ce zice mamaanaca sigur stie bine ce zice. Eu nu am ce sa te invat ca la noi a tinut minunea pana cand au implinit o luna.

Legat de cat de mari/mici sunt gemenii comparativ cu ceilalti copii, ptr prima data in viata lor am cumparat haine pt varsta lor! E vorba de niste blugi ptr 6 ani! Pana acum eram cam cu un an in urma.
Nu zic, le stau ca pe gard ca is slabuti ei de fel insa macar la lungime stam bine [D].

Ei au acum la 6 ani, 19-20 kg..... Insa ma bucur ca sunt sanatosi.

Ioana,
Philip 6ani, Yann 6ani, Sabina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Buna dimineata!
La multi ani si sa aveti un an nou bun, plin de sanatate, noroc si fericire

Ne-am adunat si noi in sfarsit toti acasa si incercam sa ne repunem in miscare, copii la gradi, noi la servici. A fost o vacanta frumoasa, care ne-a priit.

Ioana, la dimensiuni, Rares al meu e printre cei mai bine facuti din grupa, desi sunt si copii mai mari decat ai mei cu cateva luni bune (6-7luni). Are 110cm si 19kg. Bianca insa e asa cum zici, cam cu 1 an in urma la innaltime si greutate. Dar important e ca e sanatoasa tun.



Bazar pentru Robi


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Fotografiile noastre Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Va pupam si noi in noul an!!!! Sa aveti un an mai bun!!!!

Noi suntem la capitolul diversificare. Am inceput cu sucul de morcov si am renuntat ca ora de suc se suprapunea cu ora de somn. Prin urmare am trecut la supica. Inca nu stau in fundulet sa le pot pune in scaunele la masa, dar le pun in cosuletele auto si asa le dau. Voi ce metoda ati gasit?

de Laura Ioana Irina Maria(26 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

La multi ani si un an nou cu sanatate si cu de toate.
Moniland..eu tot in scoici le-am dat..pana la 9 luni cand au stat f bine in fund sa ii pun in scaunele



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput